Ďáblovy kosti

Po obrovském úspěchu své poslední knihy se Kathy Reichs – nejprodávanější autorka kriminálních příběhů, soudní antropoložka a producentka seriálu televizní stanice Fox Sběratelé kostí – vrací do města Charlotte v Severní Karolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá do příběhu plného voodoo, santeríe a satanismu a pokouší se zjistit totožnost dvou mladých obětí. Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka – kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce. Kdy ty děti zemřely? A kde? Našlo to děvče smrt v tmavém sklepě, anebo tam někdo jen přinesl jeho lebku? Jak to, že je chlapcovo tělo tak dobře zachovalé? Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Všichni volají po pomstě a hon na čarodějnice začíná. U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět ani soudní antropoložka Temperance Brennanová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26317/dablovy-kosti-x0A-26317.jpg 4.2145

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky (11.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Devil Bones (2008)

Kniha Ďáblovy kosti

evka11

Já jsem anatom a knihy této autorky mě zajímají i z odborného hlediska - a na rozdíl od jiných autorů má skvělé poradce = antropologické chyby jsou spíše chybou tisku. Příběhy skvěle postavené, postavy mají dobré i špatné vlastnosti atd. atd. Kathy Reichs obdivuji a její knihy mě moc baví.

jan0504
05.08.2018

Je to moja druhá kniha od Reichs a musím povedať, že ma príjemne prekvapila oproti prvej knihe o Tempe "Prijdu te zabít". Tu podľa mňa vidno spisovateľsky vyzretejší štýl, ktorý viac strhne a osloví čitateľa. Aj keď si stále neodpustí pre mňa niekedy zbytočné opisy štvrtí a miesť aj s ich históriou, ktorá čitateľa nie vždy musí zaujímať a nie je veľmi podstatná pre dej. Ale ináč super na dovolenkové čítanie :-) Temperence u mňa ešte stále žije. Dobre že som jej dal ešte šancu :-)

moudivlacek
12.07.2018

Nikdy mě nepřestane udivovat, jak lidé odsoudí někoho jen proto, že je jiný, v jakémkoliv směru. Já vyznávám zásadu - když mi dotyčný ničím neubližuje a ani mé rodině a přátelům, ať je homosexuál nebo wiccan, je mi to jedno, on má stejné právo na život jako já.
Nesnáším někoho, kdo řekne, že on žije tak a ostatní musíte žít dle mě, jinak z vás udělám vyděděnce. A vlastně o tom je tento díl - o nenávisti a ovládání druhých a jejich předělání k obrazu svému.
Velice zajímavé čtení.

ivoiro
23.12.2017

Hodnotím zase stejně - skvělé. A okamžitě se vrhám na další díl z této série.

MarianP
11.09.2017

Diabolské kosti sú výbornou oddychovou detektívkou, ktorá má všetko, čo má dobrá detektívka mať. Hoci sa jedná o seriálovú predlohu, kniha je úplne o inom. Nájdeme v nej všetko : kosti, vraždu, stopy, pátranie, humor, históriu, nejakú tú záhadu, vraha a podobne. Záver nie je ako z akčného filmu a pátranie po stopách vraha je také komorné, uveriteľné a hoci autorka používa dosť odborných výrazov, nepripadalo mi to ako niečo neuveriteľné. Zaujal ma aj jej slovník a pomerne široký záber nadávok, ktoré sa mi do tohto formátu vcelku hodia. Autorka je očividne vypísaná a mám pocit, že tú knihu písala len tak počas pitia kávy....ale napriek tomu sa jedná o zaujímavé dielko a myslím, že nikto nebude ľutovať kúpu ani prečítanie....

Lu89
12.01.2016

Již druhá kniha od této autorky. Příběh určitě lepší, než u "Virusu", další knihy už ale vyhledávat nebudu.

minirock
28.11.2015

Tempe je sympaťačka a dělá co může, maká od rána do večera, hrabe se v lidských ostatcích, pomáhá policistům a k tomu řeší svůj milostný život. Knížku to ale nezachraňuje, je to naprosto průměrná detektivka bez napětí. Avizované praktiky voodoo jsou okrajová záležitost, snad jen kult wicca je tu docela dobře vysvětlený. Seriál Sběratelé kostí nesleduji, takže nemůžu porovnávat ale knihy Kathy Reichsové mě zatím nepřesvědčily i když nějakou ještě asi zkusím.

Aaron Lewis
01.11.2015

Tahle mě vůbec nebavila. Nenadchla mě zápletka plus chování některých zúčastněných bylo na můj vkus až moc afektované, no a už se to vezlo...

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota
Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota