Ďáblovy kosti

Po obrovském úspěchu své poslední knihy se Kathy Reichs – nejprodávanější autorka kriminálních příběhů, soudní antropoložka a producentka seriálu televizní stanice Fox Sběratelé kostí – vrací do města Charlotte v Severní Karolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá do příběhu plného voodoo, santeríe a satanismu a pokouší se zjistit totožnost dvou mladých obětí. Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrývá děsivá sbírka – kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších rituálních předmětů. Doprostřed tajné svatyně kdosi umístil lebku dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku se psem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce. Kdy ty děti zemřely? A kde? Našlo to děvče smrt v tmavém sklepě, anebo tam někdo jen přinesl jeho lebku? Jak to, že je chlapcovo tělo tak dobře zachovalé? Pod vedením známého kazatele a politika začínají občané města Charlotte obviňovat uctívače ďábla a stoupence kultu wicca. Všichni volají po pomstě a hon na čarodějnice začíná. U vyšetřování případu samozřejmě nemůže chybět ani soudní antropoložka Temperance Brennanová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26317/big_dablovy-kosti-x0A-26317.jpg 4.2162

Kniha Ďáblovy kosti

kolacky
12.09.2020

Nehraju... spoiler - to o Rinaldim. Byl to sympaťák.
A Slidell je fakt dobrý policajt.

Erizzani
06.08.2020

Knihu jsem nějak přelouskala, ale musím říct, že mě moc nebavila.

evka11
25.02.2019

Já jsem anatom a knihy této autorky mě zajímají i z odborného hlediska - a na rozdíl od jiných autorů má skvělé poradce = antropologické chyby jsou spíše chybou tisku. Příběhy skvěle postavené, postavy mají dobré i špatné vlastnosti atd. atd. Kathy Reichs obdivuji a její knihy mě moc baví.

jan0504
05.08.2018

Je to moja druhá kniha od Reichs a musím povedať, že ma príjemne prekvapila oproti prvej knihe o Tempe "Prijdu te zabít". Tu podľa mňa vidno spisovateľsky vyzretejší štýl, ktorý viac strhne a osloví čitateľa. Aj keď si stále neodpustí pre mňa niekedy zbytočné opisy štvrtí a miesť aj s ich históriou, ktorá čitateľa nie vždy musí zaujímať a nie je veľmi podstatná pre dej. Ale ináč super na dovolenkové čítanie :-) Temperence u mňa ešte stále žije. Dobre že som jej dal ešte šancu :-)

moudivlacek
12.07.2018

Nikdy mě nepřestane udivovat, jak lidé odsoudí někoho jen proto, že je jiný, v jakémkoliv směru. Já vyznávám zásadu - když mi dotyčný ničím neubližuje a ani mé rodině a přátelům, ať je homosexuál nebo wiccan, je mi to jedno, on má stejné právo na život jako já.
Nesnáším někoho, kdo řekne, že on žije tak a ostatní musíte žít dle mě, jinak z vás udělám vyděděnce. A vlastně o tom je tento díl - o nenávisti a ovládání druhých a jejich předělání k obrazu svému.
Velice zajímavé čtení.

ivoiro
23.12.2017

Hodnotím zase stejně - skvělé. A okamžitě se vrhám na další díl z této série.

MarianP
11.09.2017

Diabolské kosti sú výbornou oddychovou detektívkou, ktorá má všetko, čo má dobrá detektívka mať. Hoci sa jedná o seriálovú predlohu, kniha je úplne o inom. Nájdeme v nej všetko : kosti, vraždu, stopy, pátranie, humor, históriu, nejakú tú záhadu, vraha a podobne. Záver nie je ako z akčného filmu a pátranie po stopách vraha je také komorné, uveriteľné a hoci autorka používa dosť odborných výrazov, nepripadalo mi to ako niečo neuveriteľné. Zaujal ma aj jej slovník a pomerne široký záber nadávok, ktoré sa mi do tohto formátu vcelku hodia. Autorka je očividne vypísaná a mám pocit, že tú knihu písala len tak počas pitia kávy....ale napriek tomu sa jedná o zaujímavé dielko a myslím, že nikto nebude ľutovať kúpu ani prečítanie....

Lu89
12.01.2016

Již druhá kniha od této autorky. Příběh určitě lepší, než u "Virusu", další knihy už ale vyhledávat nebudu.