Přijdu tě zabít

První díl s doktorkou Brennanovou. Je nalezena rozřezaná kostra. Nikdo jiný si tuto vraždu nespojí s dalšími úmrtími a tak musí Tempe pátrat sama, což se jí několikrát vymstí. Krom vražd musí řešit ještě problém se svou kamarádkou Gabby a dcerou. Vše se propojí, když je Gabby nalezena mrtvá a má u sebe fotku Tempe s dcerou, která zrovna přijíždí navštívit matku do Montrealu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25852/prijdu-te-zabit-25852.jpg 4.2223

Kniha Přijdu tě zabít

Daneta
28.06.2021

Nelíbilo se mi to, přečetla jsem asi tři čtvrtiny knihy, několikrát se rozhodovala, že knihu odložím. Tak se i stalo. Na mě to bylo všechno přitažené za vlasy až příliš. Mám ráda knihy, kde se dá věřit, že se to mohlo stát, knihy, které mají logiku.

ArwenAragorn
11.02.2021

65%
Odvrať svou tvář od surového světla dne...

Začala jsem číst správně od prvního dílu. Je výborný, napínavý a drsný. V Montrealu se už od roku 1991 postupně nacházejí zavražděné ženy. Jediná Tempe je přesvědčená, že vraždy spolu souvisejí a že mají co dělat s brutálním sériovým sexuálním predátorem. Na její stranu se přiklání nejdřív pouze detektiv Ryan z oddělení vražd, tady se s ním Tempe seznamuje, později, když důkazů přibývá, i další detektivové.
Tempe má také starosti s nejbližší přítelkyní Gabby. Sama dostává znepokojující vzkazy a když je i Gabby nalezená mrtvá, je jasné, že vrah půjde i po Tempe.
Seriál jsem neviděla, ale knížka se mi líbila, pokud ji ještě nemáte přečtenou, zkuste ji.

Hakate
01.01.2021

Na knihu jsem se velmi těšila, neboť seriálovou Temp mám velmi ráda.
Bohužel z touto Temprence se nemohu sžít a tak bohužel serii odkládám na neurčito.
Příběh sám o sobě není špatný, ale pokud si člověk zamiluje seriálovou Brennenku, velmi špatně se tato kniha čte.

kolacky
30.08.2020

Docela jiná Tempe než v TV seriálu, ale tak nějak lidštější. Obě mám ráda.

artlucie
03.05.2020

Moje druhá kniha od K. R. a nevím, není to ono. Ač mě příběh zajímal a spád nebyl zlý, necítila jsem podstatnější vazbu k žádné postavě. Málo emocí. I přes detailní popisy nechutností a zločinů to celé klouzalo po povrchu. Nevím. Nebylo to špatné ale ani zapamatovatelné.

MarianP
27.02.2019

Veľmi drsná a surová detektívka, kde sa oboznamujeme s antropologičkou Tempe Brennanovou. Autorka má svojský štýl, neštíti sa dopodrobna opísať pitvu, či spôsob vrážd. Táto kniha je nevhodná pre slabé povahy a platí to na 100 %. Na môj vkus bola kniha pridlhá, s množstvom postáv a dopodrobna opísanými ulicami a lokalitami. Kniha je trochu prekombinovaná, kostrbatá a miestami sa číta trochu ťažšie. To však nič nemení na tom, že sa jedná o výbornú detektívku. Na konci prichádza samozrejmý zlom. Knihu odporúčam, Kathy Reichs je dnes už povinnosť pre milovníkov krim ia detektívok !

Yunkai
04.01.2019

Detektivky nečtu prakticky vůbec, ale jsem rád, že tady jsem udělal výjimku. Přijdu tě zabít totiž není žádný brak. Jako největší pozitivum shledávám popis postupů v běžné praxi soudní antropologie, delší autentické rozbory práce s kostmi mě moc bavily a byly poučné i z medicínského hlediska.

Temperance není zrovna ten typ hrdinky, kterou bych zbožňoval. Nepůsobí na mě příliš charismaticky, často jedná nelogicky a zasahuje vyšetřovatelům do práce, která je mimo její kompetence. Občas z ní trochu dýchá feminismus (ale to mi nevadí).

Té francouzštiny je tam sice jen krapítek, zřejmě proto, že Kathy Reichs chtěla vystihnout bilinguálnost prostředí Quebecu, které sama důvěrně zná, ale i mě to tam docela překáželo. Celkově však vidím knihu jako velmi povedenou a za čas pravděpodobně po další Temperance Brennanové rád sáhnu.

Aymira
01.08.2018

Moje první kniha od Kathy Reichs, proto nemám zatím s čím porovnávat. Každopádně se opět ukázalo, že ženské autorky jsou mnohdy více drsnější a a mají větší představivost při popisu různých ohavností. Navíc jako žena se snaží autorka do příběhu zakomponovat citové vztahy.
Celý děj je vyprávěn ústy hlavní postavy, proto kniha neposkytuje příliš dialogů. Naopak je vystavěna na dlouhých úvahách a kapitolách - přiznávám, že někdy byly odborné popisy natolik podrobné, že jsem odstavce přeskakovala. Nějak se mi nechtělo číst několikastránkový rozbor jednotlivých kostí v lidském těle anebo různých druhů pilek. Kupodivu na mě však absence přímé řeči působila stísněným dojmem a umocňovala hustou atmosféru při pátrání po sériovém vrahovi. Když se nějaký dialog objevil, tak mě občas rušilo, že jsem nedokázala rozeznat, komu vyslovená věta patří. Rovněž zbytečné se mi zdálo použití francouzštiny, která se sem tam v ději objeví, snad aby čtenář pochopil, že Montreal je frankofonní.
Samotný obsah knihy je celkem zajímavý a uspokojivý. I když i zde mě celou dobu "lákalo", aby se pachatelem stal nakonec někdo jiný - kandidátů jsem měla dost :) Také v osobním životě Tempe jsem měla jednoho kandidáta, s kterým to mohlo dopadnout. Uvidíme v dalších knihách, do kterých se určitě ráda vrhnu.