Přijdu tě zabít

Přijdu tě zabít https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25852/prijdu-te-zabit-25852.jpg 4 250 52

První díl s doktorkou Brennanovou. Je nalezena rozřezaná kostra. Nikdo jiný si tuto vraždu nespojí s dalšími úmrtími a tak musí Tempe pátrat sama, což se jí několikrát vymstí. Krom vražd musí řešit ještě problém se svou kamarádkou Gabby a dcerou. Vše se propojí, když je Gabby nalezena mrtvá a má u sebe fotku Tempe s dcerou, která zrovna přijíždí navštívit matku do Montrealu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Aktuell

Déjà Dead , 1997

Ben Nevis
13.08.2014 4 z 5

Tuším, že s Temperance Brennanovou budou mít problémy mužští čtenáři, protože hlavní hrdinka je krásně žensky nelogická. Jde poznat, že když píše ženskou hrdinku muž, hrdinka se chová víc pragmaticky. :-)

Stejně jako jiní čtenáři mám výhrady vůči rozvleklým popisům okolí. Francouzština je sice překládaná, ale ne vždy, což mě jako nefrantštinářku trochu iritovalo. Taky mi moc neseděla role Tempe ve vyšetřování. Neustále si hrála na privátní detektivku a když na něco podstatného přišla, místo aby pomohla policii, nechala si informace pro sebe. Tímto je příběh uměle tlačený do nepřirozených poloh a nucený k tomu, aby hrdinka byla jediná, která vše rozřeší.

Nicméně přes výhrady to byl pěkný detektivní příběh, dostatečně hrůzostrašný a napínavý s uspokojivým vyvrcholením. Zkoumání kostí tomu dodává trošku originality oproti běžnému hledání sériového vraha, kdy policie čeká na další oběť a vrahovu chybu.

rm
26.05.2014 4 z 5

K této její prvotině jsem se dostal až po přečtení většiny novějších děl. Mno, prvotina je vždycky trochu jiná, ale ne že by to bylo špatně :-)

Nelly
17.03.2014 3 z 5

Toto je moje druhá kniha s Temprence a zatím nějak nenaplňuje moje představy. Děj je zpočátku líný a roztáhlý jako to popisované léto v Montrealu. Na mne zbytečně moc popisné co se týče ohledávání kosterních pozůstatků. Švih a napětí jen asi poslední čtvrtina knihy. Nechci tuto autorku po dvou přečtených knihách zavrhovat, tak snad od ní něco ještě dám...

Aires
28.10.2013 5 z 5

Protože mám ráda seriál Sběratelé kostí, rozhodla jsem se i přečíst celou knižní sérii od Kathy Reichs.Začala jsem prvním dílem Přijdu tě zabít, a výsledný dojem je skvělý!
Knížka je moc dobře napsaná, čte se rychle a nebudete se od ní moct odtrhnout, protože budete neustále napnutí, co bude dál :)
Co se týče porovnání se seriálem- tak seriál je úplně jiný, nesrovnatelný s knižní Brennankou.To ale ničemu nevadí, protože úžasný zážitek budete mít jak ze sledování seriálu, tak i ze čtení této knihy. :)

booklover
07.10.2013 4 z 5

Rozhodla jsem se přečíst knížky od Kathy hezky popořadě. "Přijdu tě zabít"....mno, knížka se čte rychle, opravdu mi to nedalo přestat. Byla jsem napnutá a chtěla jsem vědět jak co bude dál.Na to že je to prvotina se četla docela dobře! překvapní?
Sice jsem milovníkem seriálu, ale hned po pár kapitolách jsem se rozhodla nesrovnávat. Nejde to. Každá Brennanka je jiná, ale obě jsou skvělé , přesto je tu pár věcí co mě "rozčiluje"..?
Jako člověk co neumí francouzky jsem se občas ztrácela v názvech, dělalo mi potíže rozlišit, jestli se pohybujeme na ulicích? náměstích? nebo kde ?!. názvy institucí se sice odvodit dají ale je to (minimálně) nepříjemné..
Potom! děj se odehrává v roce 1993 takže absence mobilních telefonů a neustálé nahánění dalších osob pomocí pagerů a čekání až se někdo ozve... brrr (oproti seriálu, kde je všechno supermoderní? - né nesrovnávat! hlavně nesrovnávat) další divnost :)) dále, kde máme FBI a CIA? Protože s CUM(??) a kanadskou jízdní se nějak nedokážu sžít :/ a spoustu další drobností, ale asi jí to ráda odpustím..

I přesto všechno, kniha je super a nemůžu se dočkat dalších dílů (a trochu čekám, že se alespoň technologie vyvine kupředu!)

Jaička
09.09.2013 5 z 5

Skvěle napsaná kniha,už se těším na další od této autorky. Chvílema jsem měla pocit,že pach smrti,strach a pocity hlavní hrdinky,cítím spolu s ní...

kemlinka
14.07.2013 5 z 5

Nejlepší kniha autorky. Přečetla jsem za jeden den - nelze se odtrhnout.

Kattyka
04.03.2013 4 z 5

Zápletka je výborná, príbeh samotný je veľmi napínavý, ale musela som si teda zvyknúť na štýl písania. Siahodlhé opisy všetkého mi aj docela vadili, knižka by mohla byť o tretinu kratšia a o to čítavejšia. Neodradilo ma to však od ďalších dielov. Príbehy síce na seba nenaväzujú, ale ako píše Thirteen, je dobré vedieť o vzťahoch medzi postavami hneď od začiatku. Určite prečítam všetky, ktoré mám (zatiaľ 10 dielov), už len zo zvedavosti ako sa bude vyvíjať osud Brennanovej :) Mimochodom, jej postava sa mi v knihe páči viac ako v seriály, v tom je až príliš natvrdlá, čo sa vzťahov týka. V knihe je oveľa ľudskejšia, plná citov. Prajem veľa zábavy pri čítaní. :)

Thirteen
25.06.2012 5 z 5

Od Kathy jsem jako první četla knížku Svaté kosti. V té době jsem ještě nevěděla že na sebe knížky sice nenavazují případy ale "vztahově". Kathy se taky občas v jiných knihách vrátí k předchozí nějakým malým detailem. Také vedlejší postavy jako je například Ryan, LaManche nebo její sestra Harry s Kitem se objevují v dalších knihách kde se ale jejich popisem Kathy moc nezabývá a tak ten kdo nečte knihy popořadě od prvního dílu moc dobře neví kdo vlastně přesně jsou. Po tomto zjištění jsem tedy začala číst knihy tak jak vyšly. Velmi mě taky překvapila první kniha ze série příběhů o praneteři Temperance Tory Brennanové s názvem Virus. Dnes začínám číst Divoké kosti a jsem velmi zvědavá. Kdo ale čeká že jsou knihy stejné jako seriál Bones tak bude zklamán. S hlavní seriálovou hrdinkou má knižní Temperance společné jen jméno,povolání a skutečnost že si ani jedna nedá pokoj dokud všechno nevyřeší. Knihy od Kathy vřele doporučuji všem fanouškům kriminálních příběhů.

netty.vanity
09.03.2012 3 z 5

Detektivní zápletka je brilantně napsaná (mrazilo mě z toho) i když předvídatelná. Jinak je na knize znát, že ji píše soudní antropoložka, někdy je to k dobru (autentičnost, uvěřitelnost), ale na druhou stranu autorka všechno popisuje a číst na pěti stránkách o zubech pily nebo rukavici jsem rozhodně nemusela. Bez některých zbytečných detailů (hlavně co se popisu okolí týče) by se to určitě obešlo a knížka by tak byla čtivější. Takhle jsem se prve musela ke knize hodně tlačit. Každopádně seriálová Temperance mi přirostla k srdci mnohem, mnohem víc, ale tahle má pěkný sarkastický humor, je lidštější, má kocoura, dceru, je bývalá alkoholička závislá na dietní coca cole.. Moc jsem nevěřila tomu, jak byla v celé knížce vlkem samotářem, který na všechno přišel, zatímco policejní tým kolem se jevil jako naprosto neschopný,ale chápu,že ji Kathy chtěla dostat do situace,kdy bude čelit vrahovi tváří v tvář sama. Zajímavá kriminálka na jedno přečtení, ale dost váhám, jestli se vrhnout i na další díl..

Klarv
07.12.2011 4 z 5

Tak ten konec mě teda překvapil..

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem četla od K.Reichs jako první a docela jsem se i bála.Je ale fascinující!Popisy činností na pitevně jsou poněkud morbidní, na vlastní kůži bych tam být nechtěla, ale za dlouhých zimních večerů je to náramný počteníčko.