princesse princesse komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak tohle byl zážitek. Krásná a dechberoucí kniha. Rozhodně zůstává v mě knihovně. Opravdu moc a opravdu po dlouhé době mě něco tak vzalo.

05.04.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělé čtení, moc jsem si to užila a vůbec by nevadilo kdyby to ještě pokračovalo. A nejsem sama kdo si přál, aby to na konci bylo ještě o trochu romantičtější, že ne? :-) Nicméně povedený i konec. Doufám, že bude pokračování ... Rozhodně doporučuji. Nezklamal ani jeden díl.

21.12.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje druhé setkání s touto autorkou a opět jsem si čtení užila. Stejně jako Hana, žádné lehké čtení, ale zkrátka a dobře se to četlo samo. Rozhodně se těším na další z knih paní Mornštajnové. Doporučuji.

08.06.2022 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Opět po letech a po několikáté. V rámci Čtenářské výzvy 2023 to byla jasná volba. Vrátila jsem se k této knize po 10 letech, jak jsem si našla zde a nelituji. Nadčasová kniha. Vzpomněla jsem si okamžitě jak mě chování a charaktery některých postav až děsily a musím potvrdit, že mě děsily i nyní a to myslím, že již mám něco odžito. Hrůza jak se na některých postavách podepsal jeden nebo oba rodiče. Pro mě až nepředstavitelné. Věřím, že za několik let se k této knize opět vrátím, minimálně až ji budu dávat přečíst dceři. Rozhodně doporučuji a skoro bych řekla, že by to mohla být povinně nepovinná četba pro všechny.

06.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Úplně ze začátku jsem si myslela, že to nebude čtení pro mě. Asi mi hodně vadil násilnický otec a podmínky ve kterých rodina žila. Dala jsem příběhu ale šanci a udělala jsem dobře. Skvěle se mi kniha četla a nemohla jsem se od ní téměř odtrhnout. Vše plynulo a užila jsem si velmi hezký čtenářský zážitek. Rozhodně doporučuji a rozhodně se podívám i na film.

20.10.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

To je prostě skvost. A pohádky vyprávěné panem Karle Högerem, to je nádhera.

11.03.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Ani nyní mě Michaela Klevisová nezklamala. Těšila jsem se na její novou knihu a opět mě bavila a zůstává v mé knihovně stejně jako všechny předchozí. Určitě doporučuji, moc vydařené čtení.

11.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak jsem to zvládla, docela dobře se mi to i četlo, ale něco mi tam chybělo ... Náročné, depresivní a místy méně záživné čtení. Asi moc vysvětlování historických událostí najednou? Zkrátka a dobře jsem se přistihla, že občas přeletím některé řádky rychleji. Možná je to i tím, že tento kraj mi není nijak blízký a přiznávám, že jsem ve zmiňovaných "končinách" nikdy nebyla. Pro někoho ostudné, ale pro mě je tento kraj daleký. Bezpochyby obrovský kus práce od autorky, nedokážu si vůbec představit dát takové dílo dohromady. Smekám. A i když pro mě není tato kniha top, určitě si za nějaký čas přečtu i druhý díl. Takže závěrem doporučuji.

18.04.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jasně lepší než Listopád, pro mě určitě, ale Hana je Hana. Ta u mě vede na plné čáře. Tiché roky a Slepá mapa druhé místo. Kniha se krásně četla, příběh mě vtáhl do děje a chtěla jsem vědět co se bude dít dál, takže jsem nemohla téměř knihu odložit. Určitě jsem si čtení moc užila, i když i zde bych našla něco co mi úplně nesedlo nebo bych viděla trošku z jiného pohledu. Každopádně stojí za přečtení.

06.09.2022 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opět parádní čtení. Robert nezklamal a už se těším na další příběh, ať už v hlavní roli s Erikou nebo s Kate. Za mě skvělé čtení v obou případech. Pachatele jsem kolem 150. stránky naprosto nečekaně odhalila nenápadnou poznámkou. Vůbec mi to ale ve zbytku čtení nevadilo. Rozhodně doporučuji.

04.01.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Skvělé čtení. Krásně zpracovaný rodinný propletenec. Jak se začtete, tak nechcete přestat dokud se postupně nedozvíte jak spolu vše souvisí. Příběh se rozplétá přesně v takovém rytmu jak by měl. Určitě se podívám i po další knize autorky. Určitě doporučuji přečíst. Rozhodně výborný čtenářský zážitek.

28.11.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak tohle bylo něco. Skvěle napsáno, nemohla jsem se odtrhnout a kdykoliv to šlo, tak jsem četla. Velmi silný příběh. Podlehla jsem emocím a na konci jsem si opravdu pobrečela. Rozhodně doporučuji přečíst.

24.11.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Na mě moc depresivní čtení a myslím, že některé věci by byly ve skutečnosti jinak. Nějak moc snadné obvinění starších spolužáků, odsouzení k pobytu v pasťáku bez přesvědčivých důkazů. A taková matka??? Bohužel se toto ve skutečném světě opravdu děje, naštěstí s tím nemám zkušenost a naprosto toto nejsem schopná pochopit. Zvrácenost neskutečná! Za mě každý, kdo je schopen takto zneužívat slabší, si nezaslouží slitování. Dám si pohov od paní Mornštajnové, protože nic veselého jsem od ní zatím nečetla ... Celkově však se kniha skvěle četla. Literární um této autorky nelze popřít.

30.05.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Opravdu vůbec nečtu žánr sci-fi a opravdu vůbec by mě nenapadlo, že přečtu knihu téměř jedním dechem. Naprosto mě vtáhl děj a forma psaní se mi asi opravdu líbila. :-) Skvělé počtení a jsem nadšená. Děkuji tímto Čtenářské výzvě bez které by mě ani nenapadlo po této knize sáhnout. Skvěle se to četlo a zkusím pro srovnání i filmové zpracování. Hvězda dolů jen čistě za to, že jsem některým pasážím úplně nerozuměla. Fyzika, chemie a co si budeme povídat, ani botanika v hlubším náhledu, nikdy nebyly mé oblíbené ... Rozhodně doporučuji i nám, téměř nepolíbeným, sci-fi žánrem.

21.02.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělé čtení. Od začátku do konce jsem si to zkrátka užila. Robert opět nezklamal a rozhodně si přečtu všechny díly. A hned jdu na druhý. První určitě doporučuji.

30.12.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Skvělé čtení. Opravdu jsem si četbu maximálně užila a zatím všechny knihy od autorky perfektní.
Jen drobná poznámka ... některé pasáže bych trochu zkrátila. A to miluji "tlusté" knihy, ale místy to bylo trochu moc rozvláčné a šlo to trochu kratší. Nicméně doporučuji přečíst. Perfektní zážitek.

13.12.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po delší době krimi, dala jsem si pauzu a o to víc jsem se těšila na návrat. Určitě jsem touto knihou neprohloupila. Koupila jsem si ji v rámci Čtenářské výzvy, dánský autor byl poslední chybějící.

14.07.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý díl stejně povedený jako první. Zatím se mi série moc líbí a určitě budu číst dále. Povedené a Kate jsem si oblíbila. Jdu mrknout po třetím dílu. Rozhodně doporučuji. Robert má u mě opět za 1.

02.01.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět oddechovka jak má být. Romantika, zápletka a opět nezadaný, krásný, charismatický, bohatý a čestný chlap. Jak jinak v této sérii. Něco bylo už moc, ale celkově se hezky četlo a splnilo účel. Útěk z reality. Takže doporučuji a mrknu se i po zbývajících dvou romanťárnách z této řady.

14.06.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět skvělé čtení. Nemohu než být spokojená. Všechny příběhy super. Mám za sebou opravdu velké množství knih tohoto žánru a Michaelu řadím rozhodně k těm skvělým autorům, kteří prostě umí. Už teď se těším na další novinku. Nezbývá než doporučit, ostatně jako i ostatní její díla.

24.08.2020 5 z 5