pogmanka pogmanka komentáře u knih

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Osvěžující a zajímavé povídky nabízí sborník Na neVěcné časy, takže byste ho neměli minout. Obsahuje přesně 8 povídek, což za mě bylo naprosto ideální množství. Ani málo ani moc. Často se mi stává u povídkových sbírek, že už je tam těch povídek moc a jsem toho přehlcena a ztrácím chuť číst dál, i když věřím, že by tam mohly být další poklady. Tady se mi to však nestalo.

Každá povídka byla svým způsobem originální a mě úplně překvapovalo, jak to ti autoři mohli vymyslet. Opravdu zajímavé náměty. Bylo super, jak se každý zakousl z jiné stránky do magického realismu.

Pro mě osobně byly nejlepší povídky Karma, Pět otázek a Maso a květina. Nejvíce mi sedly příběhem, zpracováním a atmosférou. To však neznamená, že by ostatní povídky byly špatné, to rozhodně ne. Jen mě tolik neokouzlily, nebo mi v nich něco málo chybělo k úplné spokojenosti.

Povídka Karma si mě prostě získala nápadem práce Karmy a jeho pojetím a vlastně i propletením s případem. Artura si nešlo neoblíbit, na rozdíl od jeho otce. U Pěti otázek bylo hezké, jak to vypadalo, že to jde jedním směrem a pak se to najednou obrátilo a člověk si říkal, aha, tak takhle to je. A Maso a květina? To nám k sobě přitáhlo dva opravdu zvláštní lidi.

Za mě příjemná sbírka povídek, která vás oblaží neobvyklými náměty a zpracováními. Asi jsem něco takového ještě nečetla. Proto si myslím, že je super, že se taková sbírka od českých autorů vydala.

A co říct na úplný konec? Že si nešlo nezamilovat naprosto úžasnou obálku, která se za mě opravdu povedla. Zaujala mě na první pohled a už jen tím mě sbírka nalákala.

08.03.2024 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Za mě moc hezký příběh, oba jsem si postupně oblíbila a co Noah musela prožít je opravdu něco. Je moc silná. V tuto chvíli mi stačí tento díl, pro mě se to hezky uzavřelo, ale třeba časem mrknu i na další.

27.02.2024 5 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Je to moje už několikátá knížka od autorky a znovu mě nezklamala. Jistě, některé knížky jsou slabší a některé silnější, ale tahle je mezi těmi silnějšími. Oblíbila jsem si oba hlavní hrdiny a přála jim, aby se dali dohromady. Jistě, někdy tam bylo příliš litování a příliš nedorozumění, ale mě to ve výsledku ani moc nerušilo a užila jsem si to. A Zac byl prostě zlatíčko, měla jsem ho ráda už z předchozího dílu a tady jsem si ho úplně zamilovala. Těším se na další díl.

25.12.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Do knížky jsem se vrhla s nadšením díky pozitivnímu hodnocení a recenzí a docela mě překvapilo, co přišlo. Souhlasím s komentářem pode mnou, bylo to jako kdybych četla něco úplně jiného, než ostatní. Nápad na dark romanci byl určitě hrozně super, a kdyby se na tom ještě zapracovalo, mohlo to být skvělé. Bohužel mi kniha přijde nedotažená a měla ještě chvíli se nechat odležet. Objevuje se tam spousta chyb jako nerozlišování ji/jí třeba, nebo divně poskládané věty, ale zároveň i nesmyslně označené pasáže tučným písmem. Celkově ebook byl zvláštně naformátovaný. Svět a nápad byl opravdu moc hezký, ale i na chování postav to chtělo zapracovat, o hlavní hrdince se tam říká, jak vzdoruje a tak, ale vlastně celou dobu nic takového nezaznamenáme. O hrdinovi několikrát slyšíme jak dokonale vypadá a jak je krutý, úplně zbytečně, to už přece víme. Dál to stačí dokazovat činy nebo chováním. Rozhodně si myslím, že kniha měla potenciál. Kdyby se jí dal ještě chvíli čas a přepracovala se, byl by to skvělý kousek. Ale věřím, že se autorka vypíše a druhý díl bude o to lepší.

16.12.2023 2 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Musím říct, že jako jiné knížky mě knížka okouzlila. Měla takový nádech a ztvárněné nebe bylo prostě úžasné. A jak to pak bylo v realitě to se mi líbilo snad ještě víc. Moc hezký a zajímavý příběh. Tohle se autorce rozhodně povedlo.

03.12.2023 5 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Moc pěkný romantický příběh. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se odehrávala. Úplně jsem si uměla představit, že tam jsem. Oba hrdiny jsem si zamilovala, byli mi sympatičtí a držela jsem jim palce. Určitě si jednou přečtu od autorky další díla, pokud bude mít.

29.11.2023 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Mě se tahle krátká jednohubka moc líbila. Hezky to gradovalo a mělo to tu správnou atmosféru. Rozhodně bych se nechtěla ocitnout na místě Rebeky, která měla sama svých problémů dost a k tomu pak ten zbytek. Moc pěkné.

12.11.2023 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Knížka nebyla špatná, mám takováto témata ráda, když se "nafoukaná" holka začne měnit pochopí, že jsou na světě důležitější věci, že žít není vůbec špatné a podobně. Navíc Piper i její milý byli super, líbilo se mi, jak si k sobě hledali cestu. Jen mi tam chybělo něco víc, něco čím by mě to dostalo. Bylo to takové moc jednoduché a ještě ten sex mi přišel často opravdu zbytečný, že neposunoval děj, a prostě spíš mi přišlo, že to příběhu škodilo. Přece mezi nimi nešlo jen o to.

22.04.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Od této autorky jsem četla všechno a stále mě nestačí překvapovat, že znovu a znovu přichází s něčím lepším a já si její knížky prostě hrozně užívám. Drahý Aarone byla další bomba, která mě hrozně bavila, oblíbila jsem si oba hrdiny a hrozně jim přála společný konec. A i když konverzace mě také bavily, nejvíc mě dostalo, když už konverzace skoro přestaly, u toho jsem se prostě rozplývala, asi stejně jako hlavní hrdinka .3 Prostě Aaron to je vysněný muž většiny žen. :3 Těším se na další knihu autorky!

07.04.2023 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Musím říct, že knížka ještě předčila moje očekávání. Což je hrozně super a nadchlo mě to. Hrozně se mi líbil autorkou vymyšlený svět a konečné rozuzlení, kde všechno začalo dávat smysl a zapadlo to do sebe. A samozřejmě jsem si nemohla neoblíbit sarkastickou hrdinku a hlavního hrdinu. Bylo to vážně úžasný a já musím jenom chválit. Přelouskala jsem to za jeden den! Doporučuju.

20.02.2023 5 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Tady jsem musela po dočtení si nechat trochu času, protože jsem musela pár věcí zpracovat. Zaprvé ale musím říct, že knížka se četla sama a já ji přelouskala za cestu autobusem a prostě bylo to takové pohlazení po duši. Zadruhé ale po většinu času jsem byla na prášky z hlavní hrdinky :D a vždycky jsem po ní něco chtěla, ale dělala něco jiného, chtěla jiného, než jsem chtěla já :D no prostě mě tyranizovala, až jsem na konci nevěděla s kým vlastně chci, aby byla. Takže to jsem musela chvíli zpracovávat, nějak jsem nevěděla, jak pak napsat hodnocení, ale teď prostě musím říct, že autorka to napsala skvěle, protože mi udělala zmatek v hlavě a to se jen tak nepovede a vlastně ukázala, jaká láska může být - komplikovaná. Takže se rozhodně těším na její další počiny.

17.12.2022 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Musím říct jenom vau, protože tohle byla vážně pecka. Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Musím říct, že knížka má svoje kouzlo, místy na mě dýchla atmosféra jako z Malého prince, pak jsem zase byla ohromená vystavěným světem a postavami. Pak zase tím, co všechno se tam dělo. V půlce jsem si říkala, co tam teď asi bude, protože mi přišlo, že jsme tak nějak u konce, ale naopak to byl teprve začátek. Musím říct, že je to nádherná knížka, která má úžasnou atmosféru, je promyšlená a všechno, co se tam děje, má smysl. Klobouk dolů před autorkou, mě si naprosto omotala kolem prstu. Těším se na její další počin.

18.11.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

U téhle knížky jsem si musela dát pár hodin na to, abych si usumírovala, jak to na mě působilo. Protože na začátku jsem měla trochu problém se začíst a zvyknout si na to, že příběh jednotlivé kapitolky má celkem krátké. Jenže zároveň, když jsem se začetla, četlo se to hrozně rychle a musím říct, že to na mě působilo, jako kdyby to vážně napsal někdo kdysi. Dýchalo to na mě atmosférou opravdu historického románu, jako kdyby to psala autorka v jiném století a to na mě působilo úplně vau efektem a vlastně po uležení, musím říct, že ve mně bude příběh ještě chvíli rezonovat.

20.08.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak za mě prozatím nejlepší díl série. První dva byly taky pěkné, ale v tomhle jsem se hned začetla a bavil mě od začátku do konce. Oba hrdiny jsem si oblíbila, a hlavně celou tu partičku co se scházela na kurzy. Měli svoje kouzlo, a to na tom bylo nejlepší. Autorka má úžasný dar popisovat tak, že by se tam člověk nejraději rozjel. Moc pěkné.

07.06.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásný romantický příběh, který chytí za srdce. Musím říct, že se mi moc líbil, akorát tedy chvíli trvalo, než jsem se začetla. Ale jakmile se mi to povedlo, tak to byla jízda a já se nemohla odtrhnout a držela jsem hrdinům palce. Moc pěkná romantika a určitě si přečtu i další knihy od autorky.

31.05.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Já vždycky milovala filmy o krasobruslení, o to nadšenější jsem byla, když jsem objevila tuhle knížku. To mi chybělo! Knížka o krasobruslení, takže jsem se do ní pustila a naprosto mě okouzlila a vtáhla. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala a jako kdyby se mi celý příběh odehrál před očima. Za mě skvělý počin. Tohle byla dokonalá jízda!

13.03.2022 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Byla jsem zvědavá, jaké to bude a mile mě překvapila. Děj rychle ubíhal, hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala a prostředí a vraždy byly pěkně popsané. Líbilo se mi to pojetí, bylo osvěžující. Jsem ráda, že jsem na příběh narazila a mohla si ho přečíst.

14.10.2021 5 z 5

Letní kraťasy Letní kraťasy Šárka Hieková

Knížka splnila přesně to co slíbila. Společně s hrdinkami a hrdinou jsem si užila letní dobrodružství, navštívila cizinu, nebo se dostala do prostředí plného napětí a strachu o život. Všechny povídky byly něčím originální. U první se mi líbilo, že jsem se nenásilnou formou seznámila s historií jednoho mlýna. U druhé se mi líbilo malebné prostředí Benátek. U třetí se mi líbilo, že šlo o akčnější povídku a že jsme měli pro změnu hlavního hrdinu. U čtvrté se mi líbilo ztvárnění postav a hlavně to, jak tam bylo vidět, co dokáže pár let pod střechou s tchýní. Dodatečná pohádka o Tlapce a Hvězdičce byla pěknou a sladkou tečkou, ač si myslím, že tam nutně být nemusela, protože úplně nezapadá do celku. Takže pokud si chcete na chvíli odpočinout a zapomenout na starosti rozhodně doporučuju. Letní pohoda z toho úplně sálá.

12.07.2021 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Musím říct, že druhý díl této série mě dostal ještě víc než první. Tentokrát dávám plný počet hvězdiček, protože to bylo dokonalý. Jak se ti dva seznámili a štvali tím bývalého přítele hrdinky bylo prostě skvělý. Mnohdy jsem se fakt nasmála. Chrise jsem si hned oblíbila a hlavní hrdinku taky. Příběh, který jsem slupla během pár hodin. A můžu že to byly skvěle strávené hodiny.

27.06.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Naprosto úžasná knížka. Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout a nutně ji potřeboval dočíst. Co je však horší, když jsem se dostala na konec, tak jsem vlastně nebyla spokojená, protože prostě otevřený konec :D to snad ne. Chtěla jsem to uzavřít, abych od toho mohla dát myšlenky pryč a ono nic. Takže teď jen čekám, až bude ekniha, abych mohla dočíst a spokojeně to vyhnat z hlavy. Zatím tedy musím trpět nedočkavostí.

20.04.2021 5 z 5