pkweb.eu pkweb.eu komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Super, obzvláště v návaznosti na předchozí díly.
HH čtu od Sněhuláka a myslel jsem si, že mám autorův styl prokouknutý, přesto si tu se mnou pohrál jako kočka s myší. Na to, jak je to obsáhlé dílo, tak snad není zbytečná věta. Obdiv, jaké kombinace dokáže autor vymyslet, i jak dokáže servírovat.

29.10.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

To si takhle dva spisovatelé kombinují a kombinují. Až je to dostatečně překombinované, tak přidají ještě pár osob a mrtvol, aby se v tom nevyznali už ani sami. Že má každá z dějových linek řadu nedomyšleností, nevadí - hlavně, že je to dramatické.
Nejoriginálnější bylo, že zatímco ostatní detektivky postupně gradují, zde zvolili autoři odlišnou cestu - zajímavě vznikající napětí skončilo nudnými vzpomínkami na minulost a po návratu do přítomnosti, ač mrtvoly přibývali, už se napětí vyvolat nepodařilo (alespoň u mě ne).

06.01.2019 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kromě severských spisovatelů se autor inspiroval zřejmě také Cimrmanem, když se celou knihou střídají dva prvky: prvek očekávání a prvek zklamání. Zatímco první část knihy Vás parádně navnadí, po přečtení nezbývá než zakroutit hlavou. Nepochopitelný motiv, nepochopitelné myšlenkové pochody a nakonec spousta nepochopených odboček. K tomu minimum napětí ani žádné vyšetření (pachatel se musel odkopat sám).. Za mě zklamání. Více na http://www.art9.cz/recenze-v-lese-visi-andel/

13.03.2016 2 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Akční, vtipný, dobrý. Bavilo mě to. Trochu mě bylo do očí, jak postava, většinou vykreslovaná jako impulzivní ranař, přemýšlí, uvažuje a jaké má dějepisné znalosti, které by mu mohl leckterý sečtělec závidět.. To je ale jen drobnůstka v jinak výborném textu.

26.07.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

V podobných knihách jsem se nikdy nikterak nevyžíval, ale musím říct, že jsem se čtením pobavil. Čtením se o zemích nic vyloženě nového nedovíte, spíše nahlédnete do běžného života a to s příjemným autorovým nadhledem a humorem.

22.03.2017

Za mě super. Užil jsem si to více než, když byla hlavní postava o rok mladší a vzpomínala. Pro čtení to ale chce mít základní přehled o politické scéně, jelikož na tom je celý příběh postaven. Kdo nemá, asi z knihy nic mít nebude.

24.04.2019 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Výbuchy smíchu mít asi nebudete, ale jako úsměvný nadhled nad válkou je to fajn.

07.11.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Přijde mi, že autor chtěl vymyslet co nejoriginálnější provedení vraždy a opět vytvořit několik slepých uliček k odhalení vraha. To se mu povedlo, jenže trochu na úkor napětí a čtivosti. Kniha je fajn, ale určitě to není nejlepší v sérii.

27.07.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Líbí se mi, že má sbírka povídek společné téma. Bohužel to ale udělalo některé příběhy předvídatelnými a nemá to pak potřebný wov efekt. Takže nakonec jsou zajímavější ty kratší povídky, které dokázaly překvapit. Nebýt to Nesbø, zapadne to do šedého průměru...

01.11.2021 3 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Na popis míst a osob se moc nedá, ale za to emoce stříkají proudem..

13.11.2020 5 z 5

"Přečteno" jako audiokniha a obávám se, že tištěnou bych asi nedočetl. Je to výborně pojaté, komplexní a odborné, ale pro čtení celkem nezáživné.

16.12.2019 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Obecně mám radši, když má celkový příběh hlavu a patu než, když ze snahy o neustálé zvraty vyjde nelogická kravina (např. Kepler). Za mě tedy dobré, ne však tak jako první ze série.
Motání okolo facebookových konverzací bylo příliš zdlouhavé, s hlavní postavou jsem se nedokázal ztotožnit a pokulhává i motiv u jedné z obětí.

16.08.2019 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Přelouskáno jako audiokniha.
Hezky zpracovaný profil zloděje, kterému lidi věří, že chce bojovat proti zlodějům. Je pravda, že proti němu jsou klasičtí zkorumpovaní politici s pár nakradenými miliony rázem čisté duše..

16.07.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Těžko hodnotit...
Z pohledu základní vize projektu „Shakespeare 400“ (přiblížit myšlenky Shakespeara dnešním čtenářům) je Macbetha povedený kousek. V porovnání s dalšími knihy autora (série Harry Hole) je však slabší příbuzný. Přímočařejší a předvídatelné.

13.05.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ač podobný styl, přesto opět jiné a opět trochu zvednutá laťka. Střídání pohledů, akční střih, slepé uličky – prostě vše, jak známe. Bohužel včetně přetaženého konce.
Více http://www.art9.cz/jo-nesbo-ma-zizen-hre/

17.05.2017 5 z 5

Skála Skála Peter May

Četl jsem s velkým očekáváním, která bohužel kniha nenaplnila. Ač autor vše barvitě popisuje, většina knihy nenabídne téměř nic jiného než popis života na ostrově. Ač byla rozvinutá hra se slovy jakkoliv krásná, mě už to po čase nudilo a myslím, že kdyby se vynechaly všechny zeměpisné a přírodopisné popisy, je z toho poloviční tloušťka knihy. Kdo čeká napětí, dějové zvraty, překvapení, tak nejspíš bude zklamán jako já. Autor se vše snaží dohnat v poslední čtvrtině knihy, což je málo.
Nechci tím říci, že jde o špatnou knihu, jen je na popsaný příběh dlouhá a z velké části nezáživná. Na druhou stranu se mi dlouho nestalo, abych si hledat na internetu videa a fotky z míst popisovaných v knize.

05.01.2015 3 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Super. Syrový, temný, atmosférický.. O ZOO Hluboká bych vydržel číst i další pasáže..

19.06.2023 5 z 5

Umění psát Umění psát Nigel Watts

Je to přesně to, co jsem očekával - teoretická příručka o psaní. Nic míň, ale bohužel ani nic víc. Je zvláštní, že ji ostatní řadí výše, než "O psaní" od Kinga. Osobně mám radši Kingovo strohé a trefné věty (např. "Trpný rod je pro sraby", "Cesta do pekel je dlážděna příslovci") než několikastránkové rozepisování, u kterého stěží udržím pozornost.

23.12.2019 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Paráda. Všem, co cokoliv píší nebo se chystají psát, určitě doporučuji.
Životopisné části jsem přeskočil, vše o praktickém psaní však stojí za to.

15.03.2018 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Rozhodně zajímavý příběh. když to srovnám se životopisem S. Jobse, tak mi toto přišlo méně čtivé, ač jako osobnost Musk nezaostává.

01.02.2018 4 z 5