pidalka777 pidalka777 komentáře u knih

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

(SPOILER) Film zbožňuju a díky této knize vím i více podrobností. Například jak se kamarádi poznali. A taky jak Albert vyhlašoval soutěž o zlatou brusli na Utopenci, tak jsem vůbec netušila že Utopenec je rybník.
Opravdu to byla povedená oddechovka a já jsem se stejně bavila jako u filmu

08.05.2022 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Kniha byla zajímavá. Víc by se mi líbilo, kdyby autor lépe propracoval hlavní příběh o Maranovi.

26.04.2022 2 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Byla to naprostá pecka. Takovou pěknou pohádku jsem dlouho nečetla. Krásně to bylo propracované včetně míst kde se to odehrává. Až můj syn doroste do věku kdy to bude chápat tak si jí přečteme ještě jednou.

18.04.2022 5 z 5

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Super odpočinková četba. Trochu mi to připomínalo Bridget Jonesovou. A občas jsem se musela dost držet abych nevyprskla smíchy (spal vedle mě můj syn).

09.04.2022 4 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tuto knihu jsem si vybrala jen díky čtenářské výzvě. A byla to naprostá bomba pořád mě to nutilo číst abych tomu všemu přišla na kloub a nejvíce se to rozběhlo od poloviny. Bylo mi ale líto Henryho toto si nezasloužil, ale asi to tak mělo být.b

26.03.2022 5 z 5

Sexy chaotička Sexy chaotička Lucy Vine

(SPOILER) Příjemná, místy vtipná oddechovka. Je to taková 2v1. Jestli ji budu číst někdy příště tak s manželem a uděláme si z té knihy co píše Alan chlastací hru kdykoliv tam napíše něco o lýtkách. :)

03.03.2022 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Začala jsem ji číst kvůli čtenářské výzvě a taky, že mi někdo tvrdil že je dobrá a víc jsem o ní nevěděla. Myslela jsem si, že to je nějaké fantasy o tom jak se les svým speciálním jazykem domlouvá, ale on to byl spíš dokument. Vůbec mi to nevadilo, protože to bylo velice zajímavé.

14.02.2022 3 z 5

Vláčen, věšen a rozčtvrcen Vláčen, věšen a rozčtvrcen Jonathan J. Moore

Toto téma mě vždy zajímalo a fascinovalo (ne nemám psychický problémy jsem prostě zvědavá). Je to mrazivá a děsivá kniha (měla jsem z toho děsivé sny). Opravdu bych nechtěla být kriminálnice.

04.10.2021 3 z 5

Marná práce Marná práce Karel Haloun

Prvních pár dopisů mě bavilo, ale pak mě to začalo nudit. Bylo to prostě furt stejné. V další kapitole to bylo podobné. Nejvíce mě pobavila kapitola o dědovi Fleissigovi tu jsem zhltla velice rychle.

02.08.2021 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Podle toho jak mi to všichni vychvalovali jsem se na to docela těšila. Bohužel se mi moc nelíbila. Příběh byl zajímavý ale občas jsem nevěděla v kterém jsem období.

23.06.2021 3 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Je to pecka.

31.05.2021 4 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Některé jeho popsané příběhy byly tak veselé, že jsem měla co dělat abych nevypsrkla smíchy. ( Když jsem to četla spal vedle mě můj roční syn).

08.05.2021 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Wau....ta byla tak krásná :). Úplně jsem si vzpomněla na dojmy z knížek když jsem začínala Pilířema země. Líbila se mi i proto že na rozdíl od Ohnivého sloupu tam nebylo tolik politiky. Kdyby to šlo dala bych jí víc hvězdiček

28.04.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

To byla pecka. Úžasně čtivá knížka a konec nervy drásající.

13.02.2021 5 z 5

Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter: Největší americký detektiv - Král zlodějů a jiné příběhy Nick Carter (p)

Docela jsem se bavila. Nick Carter je prostě borec připadá mi že to je kříženec Chucka Norrise a Ferdy Mravence tehdejší doby

03.02.2021 4 z 5

Boží až do poslední tečky

24.01.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Lisbethka je hustá borka. A celá knížka je úžasně čtivá a napínavá a konec je nervy drásající. Dlouho se mi nestalo aby mě takhle knížka pohltila a nadchnula.

02.01.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strašně dlouho jsem se jí bránila a moc se mi do ní nechtělo. Ale už mě manžel dlouho uhání že by se chtěl podívat na film tak ať si to konečně přečtu.
Tak jsem přečetla a musím říct že to je bomba. Teď lituji že jsem to neudělala dříve.

11.12.2020 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Tak jsem se na to těšila, ale bohužel jsem zklamaná. První povídka se mi líbila ale druhá byla prostě blbá.

11.11.2020 2 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Byla jsem příjemně překvapená. Je to moc pěkná a napínavá knížka. Ale zajímalo by mě jak přišel autor na jméno Julian Uřídil - to mě dost pobavilo.

03.11.2020 4 z 5