Petruš999 Petruš999 komentáře u knih

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Divadelní hra K.Tučkové má náboj a rychlý spád. Už se těším na divadelní zpracování.

05.02.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejprve se mi nechtělo přistoupit na autorův styl vyprávění a předbíhání v ději. Postupně jsem si zvykla a nakonec jsem nechtěla konec knihy. Šetřila jsem si poslední stránky. Velmi silný příběh, velký čtenářský zážitek.

23.01.2019 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Nádherná kniha, kterou jsem po rozečtení nechtěla odložit. Rozebírá témata, se kterými se muže každý ztotožnit, působivé pohledy do ženského světa.

08.01.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Příjemné čtení, autorka udržuje napětí do poslední stránky, překvapivý závěr.

08.01.2019 4 z 5

Poslední vlak do Istanbulu Poslední vlak do Istanbulu Ayşe Kulin

Do knihy jsem se rychle začetla a už jí nemohla odložit. Velice zajímavý příběh na pozadí skutečných historických událostí.

17.12.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Ne, já nechtěla dočíst tuhle knihu!!! Krásný příběh! Truchlím!! Doufám, že Ruta už má napsanou další knihu a brzy vyjde!! Nedočkavě čekám!!!

17.11.2018 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Příběh vyprávěný ve dvou rovinách ve mně zanechal hluboký otisk.

04.11.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Také druhá kniha této autorky mě strhla. Myslela jsem, že po přečtení knihy Zulejka otevírá oči mám představu,čeho byli Rusové schopni po revoluci. To, čeho se dopustili později na lidech Pobaltských států je hrůza ještě větší. Kniha je plná příkoří a nespravedlnosti, ale zároveň i naplněná nezměrnou láskou a přátelstvím. Několikrát mě dohnala k slzám. Doporučuji!

27.10.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Po dlouhé době jsem přečetla detektivku a docela mě to bavilo. Téměř dokonce jsem netušila, kdo je vrah...

01.10.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní. Krátké úsporné kapitoly nabité událostmi, rychlé přecházení z tématu na téma, ale to vše přebíjí pravdivost, upřímnost a síla osobnosti autora. Jsem ráda, že jsem se k knize dostala díky čtenářské výzvě a Lékaři bez hranic mají můj bezmezný obdiv, zvlášť Tomáš Šebek.

22.09.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skutečná tragická událost podaná nevšedním vyprávěním čtyř hlavních hrdinů. Jedním slovem strhující!

03.09.2018 5 z 5

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Syrové, depresivní, nechtěla bych žít v té době. Nikdo nevěděl, jestli přežije. Sugestivně zachycená atmosféra, ale hlavní postavy jsou málo psychologicky vykreslené. Vím, o co autorovi šlo, ale já bych o nich chtěla vědět víc...

25.08.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Je velmi důležité takovéto knihy číst. Silný zážitek nejen kvůli historii. Autorka si důkladně nastudovala prameny a pak je citlivě a čtenářsky přitažlivě zpracovala.

22.08.2018 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Nebýt čtenářské výzvy, tuto knihu bych odložila. Je spíše určena vrstevníkům hlavních hrdinů. Líbilo se mi vzájemné propojení příběhů.

17.08.2018 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Příjemně strávené chvíle s touto knížkou! Bavilo mě číst důvěrně známé věty stejně tak jako ty, které ve filmu nebyly použity, ale za přečtení rozhodně stojí!

12.08.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Poslední díl trilogie mě nezklamal.Četla jsem opět jedním dechem, zajímavé téma, popisy pocitů i krajiny kolem mých rodných Vodňan, do kterých se dá snadno vcítit.

09.08.2018 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha mě pohltila, realistické vyprávění z drsného prostředí, povídky mají spád a je vidět,že jsou inspirovány skutečnými případy mladého Bulgakova.

05.08.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje třetí Alena Mornštajnová nezklamal, opět velice čtivý a zajímavý příběh jedné rodiny s překvapivými zvraty.

05.08.2018 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Kniha mě po seznámení s protagonisty vtáhla do děje a svým stále se zrychlující rytmem už nedovolila přestat číst. Strhující závěr.

11.07.2018 5 z 5

Návod na přežití pro ženu Návod na přežití pro ženu Igor Bukovský

Jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovně.

26.06.2018 5 z 5