Poslední vlak do Istanbulu

Mezinárodní bestseller jedné z nejoblíbenějších tureckých autorek. Jako dcera jednoho z posledních osmanských pašů může Selva získat srdce kteréhokoli muže v Ankaře. Temperamentní mladá kráska má však oči jen pro Rafaela Alfandariho, pohledného syna váženého židovského dvorního lékaře. Navzdory svým rodinám se vezmou a odletí do Paříže vybudovat si nový život. Po nacistickém vpádu do Francie však oba zjistí, že na jejich manželství čekají mnohem horší nástrahy než zatracení vlastními rodinami. Selva jako muslimka, jíž nehrozí nebezpečí odvlečení do nacistického koncentráku, se odmítne svého židovského manžela vzdát. Mladý pár využije plánu tureckých diplomatů na záchranu tureckých Židů žijících ve Francii a se svým malým synkem se vydá na strastiplnou cestu vlakem do bezpečí. Společně musejí projít válkou rozervaným kontinentem, přecházet nepřátelské linie a riskovat všechno v zoufalé snaze získat svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295699/posledni-vlak-do-istanbulu-ziB-295699.jpg 3.856
Vydáno, Host

Nefes Nefese, 2002

Kniha Poslední vlak do Istanbulu

orinka3
19.10.2019

Souhlasím s 666, knížku se mi nedaří dočíst, a přitom jsem si od její anotace tolik slibovala. No, není každý den posvícení, tentokrát jsem při výběru moc šťastnou ruku neměla. Je to jaksi divně napsané, rozbředlé, bez šťávy a švihu.

adorjas
30.06.2019

Turci, Nemci, čierna a biela, všetci v Turecku boli strašne dobrí, románové postavy hovorili ako zo žurnálu. Česť, zásady a morálka, červená knižnica pre náročnejšie ženy...

Petruš999
17.12.2018

Do knihy jsem se rychle začetla a už jí nemohla odložit. Velice zajímavý příběh na pozadí skutečných historických událostí.

Šárka_D
30.05.2018

Oddechové čtení o jednom náročném vztahu v těžké době s cenným historickým přesahem - turecká role ve druhé světové válce a vliv jeho diplomatů na záchranu Židů jsou v ČR poměrně neznámé téma.

rajen
06.03.2018

Nejčastější charakteristikou knih, kterou píšu do komentářů, je, že jsou čtivé. Tady to ale napsat nemůžu. Tato kniha je napsaná zvláštně, nesedlo mi to a četla se mi "těžce a pomalu". Nicméně to neznamená, že kniha není jinak zajímavá. Téma měla pro mě velmi zajímavé. O práci tureckých diplomatů v Paříži/Francii během okupace jsem dosud netušila a jsem ráda, že jsem si opět rozšířila obzory. Válečnou tematiku čtu hodně a přestože si myslím, že už se moc nového nedozvím, tak mě tato kniha v tomto ohledu mile překvapila. Na víc než tři hvězdy ale nedosáhne.

boticelli
19.02.2018

Pribeh sam o sobe me az tolik nezasahl ovsem pohled na Turecko a Francii za druhe svetove valky a vztahy mezi Zidy a Muslimy v te dobe byl velice zajimavy.

05.10.2017

Tuto knihu bych zařadila do kategorie nedočtených knh. Velmi zajímavé téma, začala jsem číst knihu s nadšením, ale postupně mi styl psaní přestal nějak vyhovovat. Psáno trochu jednodušším jazykem, příliš mnoho nepravděpodobných náhod, vše vysvětlováno a nic neponecháno na fantazii čtenáře

Jolina
14.07.2017

Příběh se mi velmi líbil, napjatě jsem očekávala, jak se budou příběhy vyvíjet. A stále jsem doufala v pozitivní závěr, ačkoli jsem si říkala, že to asi dobře neskončí...poslední "vlaková" pasáž už mi přišla zbytečně natahovaná, vždy se objevil nějaký motiv, který byl vzápětí překryt jiným motivem, vnímala jsem tam určitou nedotaženost...

Leo
Leo