Petruš999 Petruš999 komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Silný příběh, který se odehrává v krajině mého dětství. Vyrůstala jsem nedaleko a netušila, jaké tragédie se odehrávají nedaleko.

17.04.2018 5 z 5

U třetího dílu jsem byla asi nejvíce smutná, že už končí. Těším se na závěrečný díl!

04.04.2018 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Kniha mě vtáhla do sebe víc než první díl a už se vrhám na třetí!

27.02.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Strhující příběh, knihu nelze odložit, dokud není přečtena...

06.02.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha o přátelství, která se čte jedním dechem a už se těším na další díly...

01.02.2018 5 z 5

Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Síla přírodní fermentace - Jedinečná chuť a léčivá síla živých kultur Sandor Ellix Katz

Nezbytná součást mé police s kuchařkami!

01.02.2018 5 z 5

Valčík stromů a nebe Valčík stromů a nebe Jean-Michel Guenassia

Miluji Vincenta van Gogha, jeho obrazy znám a bavil mě i fiktivní příběh závěru jeho života.

13.01.2018 4 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Skvělá inpirace! Míchám, zkouším a moc mě to baví!

15.11.2017 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha mě donutila zamyslet se o svém přístupu k životu a přikročit k několika změnám. Přečetla jsem si jí asi v ten správný okamžik, kdy jsem na to připravená.

15.11.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak pohltí, pobaví, dojme, poučí a donutí k zamyšlení. Těším se na další autorovy knihy!

02.10.2017 5 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Kniha je požitek pro oči /mám jí také rozlepenou/ a pokud podle ní vaříte i pro chuťové pohárky. Jedna z nejpoužívanějších kuchařek mé knihovny.

27.09.2017 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Tato kniha mnou docela otřásla. Silný příběh vyprávěný syrovým jazykem, odehrávající se ve dvou časovým rovinách, které se na konci spojí a vše jasně vyplyne. Několikrát jsem zvažovala ukončit četbu předčasně, bylo to na mě místy příliš drsné, ale nemohla jsem přestat.

27.09.2017 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Knihu mi doporučila kamarádka a splnila, co jsem od ní očekávala. Podpořila pozitivní životní naladění.

19.09.2017 4 z 5

Kitchenette: Rok v kuchyni Kitchenette: Rok v kuchyni Markéta Pavleje

Tuto kuchařku mám v ruce velmi často a zatím mě nezklamala. Recepty jsou evidentně prověřené a fungují. Ráda se nechávám inspirovat a ráda experimentuji se zdravějšími variantami. Doporučuji podobným tipům mužů a žen!

07.09.2017 5 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Výborně zpracovaná biografie, osud M.Havla mě velmi zaujal, ještě dlouho po přečtení jsem na něj myslela. Zároveň barvitě popsaná situace ve filmové branži před a za války, mnoho zajímavých informací o známých hercích a v neposlední řadě vhled do rodiny bývalého prezidenta Havla.

29.08.2017 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Kniha se silným příběhem několika hlavních postav, rychle se posouvá kupředu, aby vás závěrem úpně šokovala. Psaná poutavým jazykem, který vtáhne do děje.

29.08.2017 4 z 5

Mušle Mušle Hana Oboda Kolaříková

Kniha přečtená jedním dechem, oslovil mě silný příběh psaný nádhernou barvitou češtinou plnou asociací.

29.08.2017 5 z 5