Musela jsem zemřít ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/188212/musela-jsem-zemrit-BMx-188212.jpg 4560
Série:

Musela jsem zemřít (1.)

Orig. název:

Dying to be me (2013)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno: (ekniha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (157)

Kniha Musela jsem zemřít

Přidat komentář
JaNuBe
10. dubna

Možná to není kniha pro každého...a možná naopak by se měl každý o téhle tématice dovědět a alespoň částečně připustit, že i takové věci se dějí. Jsou možné a pravdivé. A je jedno kdo v co věří...a je příliš jednoduché jen nad tím vším mávnout rukou a zařadit mezi "ezokecy" a dál si žít své vyjeté koleje, které už dávno vedou jiným směrem, než jsme si přáli. Za mě je to kniha psaná s obrovským respektem ke každému jedinci a ke společnosti jako celku. Našla jsem v ní spoustu inspirace a "aha" momentů, které byly popsány jednoduše a s láskou. Tak jednoduché věci, až je nevidíme a v běžném žvotě na ně zapomínáme. Třeba že se nemusíme za ničím nahánět a pořád se o něco snažit. Že to podstatné je dělat věci s radostí. A taky, že lásku nemusíme hledat kolem nás, že je v nás a tam jedině ji doopravdy najdeme...a je to naše pravá podstata.

michaela.97
30. března

Minulý rok jsem knížku rozečetla, ale za boha ji nemohla dočíst. Začátek mě bavil. Původem indická autorka vypráví o tom, jak se s rodiči přestěhovala do Hongkongu a vybočovala z davu, protože měla jiné životní cíle než bylo pro ženu a ještě v její v rodině zvykem. Tuhle část knihy bych doporučila si přečíst. Je to taková motivace, z které si můžeme hlavně my ženy ledaco odnést. Ale pak se autorka zamotala do kruhu. Povídala o zážitku blízkém smrti, kterým si prošla, což je téma rozhodně zajímavé a pokud máte rádi duchovno, bude vás i tahle část hodně bavit. Mě zaujala, ale pak už to bylo jedno a to stejné neustále dokola a mě přišlo unavující pokračovat ve čtení. Četla jsem jen proto, abych knížku mohla zavřít a odložit. Možná by stálo za to knihu jen tak prolistovat, vytahnout si z ní to důležité a pak ji nechat být.

Za mě už znova ne - e.

marli58
26. března

Knihu bych si sama nevybrala. Četla jsem ji na doporučení. První část se četla dobře. Část druhá - Má cesta ke smrti... a zpátky - docela jsem se v tom ztrácela, některé pasáže jsem musela číst vícekrát. Něco jsem nepochopila... Ale někde jsem se zase docela našla a utvrdila se v tom, že některé životní události, které se vám stanou (a v té chvíli se zdají být katastrofou), jsou naopak novým startem a v podstatě vás zachrání. Určitě to není čtení pro každého.

mulderka
18. března

Příšerné ezoterické kecy. Ale kdo chce, ať tomu klidně věří...

blankaa89
12. března

Velmi zajímavé čtení a poznatky! ...avšak celou knihu jsem musela uvažovat nad tím, co když tohle všechno jsou pouhé "elektrické výboje" na mozku a je to sice reálný zážitek blízko smrti, ale následná smrt je úplně jiná. Co když nás čeká pouze tma a prázdnota? Prosté nic?...nemohu se rozhodnout, jaký postoj k tomuto tématu zaujmout. Každopádně po smrti se to každý jednotlivec dozví, takže je asi zbytečné o tom teď až tak extrémně filozofovat...Kdo ví, co nás čeká...

Každopádně krásné postřehy :)

Misha224
27. února

Zvláštní kniha, bavila mě část o životě před nemocí, poté už se slova moc často opakovala..Určitě je to dost obdivuhodné přežít něco takového..

Lenka.P
18. února

Velice zajímavá kniha, může být útěchou pro pozůstalé... Doporučuji.

asakz
11. února

Tahle kniha je prostě klenot. Tak jednoduchá a tak krásná. Přestože je autorka zajisté velmi inteligentní a vzdělaná, ubránila se pokušení vytvářet komplikované teorie, postupy či doktríny. Místo toho se drží toho, co je podstatné, i když je to velmi prosté. A tak dostáváme knihu, která obsahuje jak čtivý a poutavý příběh jednoho lidského osudu, tak silné povzbuzení k tomu, co koneckonců potřebujeme všichni nejvíce - k odvaze být za všech okolností sami sebou a čelit tajemství života s radostí, důvěrou a bez výčitek.