Děláme si to doma sami

Doma se dá vyrobit téměř všechno, od luxusní pěsticí kosmetiky přes léčivé extrakty k prevenci běžných neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost, které překvapí svým jednoduchým složením a zároveň nekompromisním účinkem. Umět si něco vyrobit sám, a nebýt tak odkázán na regály supermarketů, je povznášející pocit. Nemuset luštit drobné písmo, za kterým se na etiketách často skrývá výbava průměrné chemické laboratoře (nehledě na to, že jen málokdo z nás tuší, k čemu je většina těch sulfátů a parabenů v našem denním krému dobrá), je úlevné, nejen pro duši, ale i pro pleť. A vědět, že tím vším něco děláme nejen pro sebe, ale třeba i pro životní prostředí, jež nezatěžujeme stále novými umělohmotnými obaly, které končí v popelnicích, a při tom navíc ještě ušetříme, je prostě příjemná přidaná hodnota. Trend biopotravin nás naučil, že se stále častěji zajímáme o to, co za nechtěná aditiva do sebe s běžným jídlem dostáváme. Že je ale kupovaná kosmetika chemickým koktejlem, který bez zaváhání nanášíme na celé tělo nejen sobě, ale i dětem, to už naší pozornosti často uniká. Vědět, k čemu slouží například sodium lauryl sulfate a sodium laureth sulfate, přesahuje znalosti malého chemika. Ale skutečnost, že mohou způsobovat podráždění pokožky a zhoršení kožních problémů, doslova na vlastní kůži zakusilo už mnoho lidí. Biokosmetika se dá samozřejmě koupit, jako skoro všechno, ale stejně jako je vaše vlastní mrkev ze zahrádky lepší a rozhodně levnější než ta bio z chladicího boxu, tak i domácí pleťová voda bez jediného zbytečného přídavku připravená doslova za pět minut vykoná lepší službu, a to za zlomek pořizovací ceny dostupných značkových bioproduktů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/204169/delame-si-to-doma-sami-h9N-204169.jpg 4.357
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Jota

Kniha Děláme si to doma sami

lsisec

No nechal jsem se nachytat. Očekával jsem hodnotné rady, postupy, jak co udělat, jak co zpracovat. Navážu na komentář od "vlastabrouckova" : Karnevalové zpracování - obsah chudičký, dětinsky naivní. Opravdu v časopisech typu "Vlasta" nebo příloha Mf DOMOV toho najdete za míň peněz podstatně více. Nedoporučuji.

vlastabrouckova

Celkem užitečná kniha s naprosto debilním názvem. Karnevalové zpracování je opravdu nápadné, ale obsah je chudý. Kam se tato kniha hrabe na některé praktické příručky vydávané za socialismu.

marti7729

Úžasná kniha pro každého kdo je rád soběstačný, nemá rád zbytečný odpad, snaží se žít ekologicky bez toxinů , tak všem takovým moc doporučuju. Kniha je krásně graficky zpracovaná, je v ní plno užitečných receptů a návodů, určitě koupím i pokračování :)

HDosoudilová
29.08.2018

Velmi pěkná a zajímavá kniha pro každého, kdo by si chtěl vyrábět vlastní kosmetiku, prostředky na úklid či domácí "léky".

jana.hud
19.01.2018

Mohu jen souhlasit s předchozími komentáři, že kniha je výborná a krásně graficky zpracovaná. K výrobě se nepoužívají žádné speciální věci, které by se u nás nedali sehnat.
Z dcerou už jsme pár výrobků zkusily a určitě budeme pokračovat...
Výrobky z knihy ušetří nejen vaší peněžence, ale i přírodě. A nejlepší je ten pocit, že to, co jste si udělali sami opravdu funguje.

Petruš999
15.11.2017

Skvělá inpirace! Míchám, zkouším a moc mě to baví!

Gwendelína
12.09.2017

Při listování touto knihou mám chuť vyrobit si téměř všechno, co kniha nabízí. Je stručná, výstižná, většina receptů se dá "ukuchtit" z toho, co opravdu většinou běžně máme. Zkoušela jsem už pár věcí (zatím vede domácí zázvorová limonáda, i když my ji ředíme třemi litry perlivé vody a stejně je to málo:) Ale je vynikající:-)). Hodně změnila spoustu věcí v naší domácnosti a už si opravdu většinu vyrábíme doma sami. Je moc krásná a už se těším, až si budu listovat v druhém díle. Doporučuji všem, kdo se chtějí chovat trochu "eko".

AndreaP.
14.08.2017

Krásná inspirativní knížka, která je připravená s láskou a je to na ní prostě na první pohled vidět.

zdraví životní styl domácí výroba kuchařské recepty

Alena Thomas

Alena Thomas