petrulka petrulka komentáře u knih

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Skvělé pokračování, tentokrát nám Flanagal naservíroval spoustu strategie, příprav na válku i samotný osudový střet dvou armád, kde jedna je v obrovské početní nevýhodě, kterou se snaží vyrovnat svým bystrým mozkem Halt. Ani tentokrát nechybí vtipné okamžiky, hlášky, na druhé straně zas přiměřené napětí.

25.02.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Velmi čtivé, téma citlivé a aktuální, konec přijatelný. Ačkoliv je děj příběhu tíživý, vzadu v hlavě bliká malá, malinká myšlenka "díkybohu, že je to lokální a ne celosvětové". Že pomoc někde je. Že to zatím není úplný konec. Každopádně doporučuji, hlavně plýtvačům vody.

30.08.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zloba se mi zatím z celé série líbí nejvíc. Je to celkem úleva, odpočinout si od totálně nechápavé kapitánky a jejích stupidních otázek. Někdy přemýšlím, proč tam vůbec je. Přijde, koukne na tabuli, párkrát se zeptá "cože" "jak to", případně zopakuje po Hunterovi větu a přidá otazník...takže ve Zlobě opravdu nechyběla, děj odsýpá parádně a krátkodobé parťačce z FBI to pálí (promiň Garcio).

26.01.2021 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Dávám hodnocení za celou sérii. Po jednotlivých dílech by to bylo nahoru dolů. Vtěsnáno je do nich úplně vše, od politiky po cestování světy. Přiznám se, že to druhé je mi v rámci fantasy mnohem blíž. Ačkoliv byly chvíle, kdy jsem se úplně na čtení nevrhala, celek musím hodnotit velmi kladně . Nápad neotřelý, některé postavy vyloženě k zamilování - moc se mi líbily dějové linky kolem Regise a Marigolda. Na kolena jsem ze ságy nepadla, ale rozhodně nelituji času jí věnovaného.

27.07.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tato série pro mě byla nádherným zážitkem, výletem do pohádkového světa s velmi silnou romantickou linií. Každý díl úplně jiný, souhlasím, že druhý byl nejlepší, ale první prostě znamenal lásku na první pohled. Chvíle, kdy se Freye, coby lidská dívka, teprve dostane do světa za zdí, kdy jsou poprvé popsané bytosti, které v něm žijí, krajina, zvyklosti.. Takové to něžné oťukávání toho,co přijde. Díl druhý, co si nalhávat, je hlavně o Rhysovi a jeho partě. On je opravdu každý k zamilování. Třetí část je už smršť událostí, kde popravdě dokonalost ústředního páru je možná až přehnaná, nicméně ráda jsem to Sarah odpustila. Dokonce i ty největší potvory z jiných světů si je vybraly za parťáky a nakonec by se možná i vzájemně zvali na oslavy narozenin :-) Co mě trochu zamrzelo, byla dějová linka Tamlina. Mám jen já pocit, že z toho vyšel až moc zle? Nebýt jeho, nic by se nezměnilo, pomohl Freyenině rodině a ani ho nenapadlo se mstít, přišel o svojí lásku, nejlepšího přítele a ačkoliv udělal dost chyb, zamrzelo mě, jak dopadl. No a ten konec, pravda trochu přepálený, ale je to pohádka, tak proč si takový nedopřát.

14.01.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tahle kniha mě vrátila zpět o pěkných pár let. Kdy byl svět ještě plný naděje a objevování. Krásná pohádka plná kouzelných bytostí, kde je možné doslova vše.
Vílí svět je vymyšlen a popsán s takovou hravostí, až se mi někdy tajil dech a to se opakovalo i při popisu bytostí temných a zlých. Tamlin mi od první chvíle připadal jako lehce povrchní floutek, zato mi byl okamžitě sympatický Lucien. No a první setkání s Rhysandem, to bylo něco. Freyenin boj o přežití v závěru knihy je strhující. Dlouho se mi nestalo, abych knihu odkládala se sebezapřením nad ránem.

09.01.2020 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Nádherná série. Ačkoliv nejsem z cílové skupiny čtenářů, měla co říci i mně. Propracované postavy, hbitý děj, zajímavá zápletka, vtipné momenty, i ty neskutečně dojemné. U prologu skanula i nějaká ta slza a to je u mě velmi ojedinělý jev. I přání, aby příběh nikdy neskončil a mohla jsem číst stále dál..

30.01.2019 5 z 5

Les kostí (16 povídek) Les kostí (16 povídek) Robert Holdstock

Ojojoj, tak čím dál tím lépe, větší a větší úlet. Přemýšlím, jestli ještě jde o fantazii nebo už něco jiného. První část obsahuje povídky, z nichž jsou některé psychedelicky náročné. Například tuleni se mi míhají před očima ještě dávno po dočtení.
Pokračování příběhu Ryhopského lesa...na jedné straně nádherné kouzlo toho místa, na druhou tolik časových rovin a postav, že je téměř nemožné na první dobrou udržet vše v kontextu, chce to opravdu se soustředit a občas se i vrátit v textu zpět. Ale stojí to sakra za to.

14.11.2018 4 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Tak toto je opravdu síla, která vás chytne a nepustí. Nebo alespoň mě. Dokážu si představit mnoho lidí, kteří by tuhle knihu prostě nerozdýchali. Hlavně její druhá část je poměrně náročné čtení a závěr je naprostá mystifikace, rozvětvení fantazie do nekonečných variant možností a řešení. Každý bude muset přijmout tu svou, jinak četl marně a se závěrem příběhu se nesmíří. Ještě se stále rozhoduji, zda to všechno bylo, nebylo, jak vlastně, proč, hlavně proč...protože ať to vezmu z kterékoliv strany, nejvíce cítím ztrátu, smutek a zmar.

30.10.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Já úplně mezi nadšené čtenáře nepatřím. Téma zajímavé, škoda, že ho autorka nepodchytila trochu více, s větší vášní pro jednotlivé postavy a jejich pocity, prožitky, myšlenky. Bylo to malinko plytké, spíše pro méně náročné čtenáře nebo někam na pláž k vodě. Celá kniha by se vešla v pohodě do jedné povídky.

19.07.2017 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Ach...nádhera...Po delší době příběh,od kterého se nelze odtrhnout a pojmu-li nějaké ty faktické nesrovnalosti, knize nechybí vůbec nic. Posledních pár stran mě rozsekalo na kousky. Ale...tohle není konec, že ne?!?

22.10.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Nuda, nuda, nuda. Autora mám přečteného víceméně kompletně, ovšem tohle dílo řadím mezi nejhorší. Až na ten konec, tam jsem Stephena poznala. Umí to jinak a tisíckrát líp.

07.10.2016 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Mnohem, mnohem lepší než první dva díly. Ještě to není úplně Harry, jak ho znám třeba z Levharta, ale je to čtivé, svižné, moc se mi líbily průstřihy do minulosti. Pachatele jsem do poslední chvíle neodhadla.

11.01.2016 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Vidím, že nejsem sama, kdo začal od konce. Chyba? Sněhulák supr, Levhart ještě lepší..Policii jsem odolala s tím, že se TAKY vrátím k počátku všeho. Nevím, jestli bych se ale k dalším knihám vůbec dostala, kdybych začala rovnou Netopýrem. Souhlasím s tím, že příběh je rozvleklý až hrůza. Harryho jsem milovala jako "ztracený případ" a ejhle, najednou se musím vypořádat s tím, že je mladý, plný sil a energie. Ale i tak..prostě ho dám, celého. Bez diskuze!

30.04.2015 3 z 5

Pád Pád Maya Banks

Péčko, no...bez zápletky..tak nějak nemám víc, co k tomu napsat. Padesátky dovedené k dokonalosti navýšením počtu dominantních alfasamců, jejichž nově objevené přítelkyně jsou osůbky s bolem na duši, kterým dělá moc dobře, že se o ně někdo postará, oblékne je a nakrmí. Naivní pohádka, ale ne tak hrozně napsaná jako Padesát odstínů

15.03.2015 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Nezacinejte číst sérii odprostřed. Pak vám ty první díly přijdou zdlouhavé a dosti nudné. Jelikož vím, že to bude jen lepší, vydržím a pokračuji, ale tenhle příběh mě opět nudil. Pár fajn pasáží, ale taaaak natahovaný děj, to se hned tak nevidí. Začínám další díl a Healy to jistí

17.04.2024 3 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Před nějakým časem jsem přečetla Zaklínače od Sapkowskiho. Říkám si proč ne, vida přebal :-D Nebudu tvrdit, že se počáteční šok nekonal. Podobnost najdeme ve všelijakých potvorách, které je třeba likvidovat, ve tvrdém výcviku dětí, v lektvarech atd. Tahle kniha je mnohem přímočařejší. Žádné politikaření, romantické vztahy, pletichy. Rovnou tvrdě na věc. Slušnou, vzletnou mluvu nečekejte, násilí (i to sexuální) na dětech je běžné, zrovna tak intimnosti každého s každým, rovněž od útlého dětství. Nicméně si autorka odepřela detaily, takže čtení těchto pasáží není nikterak pobuřující, či nechutné. Poté, co jsem si zvykla na styl jednání postav, to bylo parádní čtení. Lota je skvělá, pokračuji Psí zimou a moc se těším.

07.04.2024 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Plný počet hvězd. Protože je to taková svižná, čtivá, nenáročná záležitost. Možná mi akorát teď taková kniha prostě sedla do nálady, ale bavila jsem se, nic mi nějak zásadně nevadilo. Hodně mi připomíná Hraničářova učně, podobný typ příběhu.

10.12.2023 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Jako když čtete Feťáka v ženském podání. Na jednu stranu šílenost, jak taková závislost dokáže s člověkem cvičit, na druhou stranu údiv, že Anita nedokázala víc zabojovat, nechat se hospitalizovat, nasadit léčbu, jakýkoliv pokus by se počítal. Depresivní kniha, smutná.

19.09.2023 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

(SPOILER) Tohle ale vůbec nebylo špatné. Je to taková jednohubka, spíš povídka. Upgrading lidstva je neotřelá, zajímavá teorie, vcelku chvílemi mrazivá "nespatřili jste někdy něco koutkem oka, co tam nebylo, když jste se podívali zpříma?".
No a řekněme si upřímně, není už na nějaký ten upgrade nejvyšší čas?

03.08.2023 4 z 5