petra4080 petra4080 komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knížek. Začátek je trochu pomalejší, potom děj nabere spád a nemůžete se odtrhnout. Napínavý romantický příběh s nečekaným koncem.

23.02.2016 4 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Tak tahle knížka mě moc nebavila, začátek ještě ušel, ale dál se to táhlo a konec mi připadal docela odfláknutý. Hlavní hrdinka je pěkně pošahaná, vůbec jsem jí nepřišla na chuť, k dočtení jsem se musela vyloženě nutit.

23.02.2016 2 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Zajímavý příběh dvou sester je plný emocí a zvratů. Bavilo mě i zahrnutí pocitů jejich matky, která vše sleduje, nemůže však nijak zasahovat. Musím přiznat, že jsem doufala v trochu jiný konec :-(

23.02.2016 3 z 5

První díl byl dle mého názoru lepší, na druhou stranu jsem se u knížky zasmála a odpočinula jsem si.

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Oproti předchozím dílům docela zklamání, ale místy jsem se pobavila, tak dávám 3*.

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Docela jsem se zasmála a nic jiného jsem vlastně od knížky ani neočekávala.

23.02.2016 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Příjemná knížka na zimní večer. Sálá z ní pohoda, člověk by se do vesničky hned přestěhoval :-)

23.02.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasnej humor. Doporučuji přečíst, nebudete litovat.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Znovu ji číst nebudu, nicméně zajímavě napsaný příběh, ze kterého jsem měla po celou dobu dost rozporuplné pocity.

22.02.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nadčasová kniha, první, kterou jsem od Jane Austenové četla. Úžasný příběh, postavy, humor.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Super příběh nutící člověka k zamyšlení, děj je však dle mého názoru poněkud rozvláčný. Nemám ráda zbytečně detailní popisy, nicméně někomu může právě toto vyhovovat. Přesto hodnotím velmi pozitivně, kniha ve mě zanechala hlubokou stopu. Člověku běhá mráz po zádech, když si uvědomí, jak lze někoho zmanipulovat, změnit.

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Pro mě opět příjemné čtení, autorův styl psaní mi moc vyhovuje.

22.02.2016 4 z 5

Příjemný humor, milé čtení, chuť přečíst si další...

Jaký otec, takový syn Jaký otec, takový syn Robert Fulghum

Pouze jsem zkusila, čekala jsem trochu víc :-(

22.02.2016 2 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Super knížka, klasika, četla jsem i v AJ :-)

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Kniha kterou jsem četla opakovaně, neomrzela.

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Oproti prvnímu dílu trochu nuda, přesto si samozřejmě přečtu i třetí ;-)
A souhlasím s julliette.

22.02.2016 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Super pro děti před spaním.

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Super!
Zajímavé téma, poutavý příběh, vše do sebe postupně začíná zapadat. Kniha ve mě vyvolávala silné emoce, skvěle pojatý psychologický thriller. Ke konci však intenzita příběhu slábne :-(
I ti kterým věříme nejvíce mohou být ve skutečnosti těmi nejhoršími.

19.02.2016 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Pro mě to byla první kniha od této autorky. Musím říct, že se mi četla velmi dobře. Možná by se nemusela tak doširoka zabývat všemi vedlejšími postavami, ve finále to je ale příjemná, romantická oddechovka.

19.02.2016 3 z 5