Dášeňka čili život štěněte

Dášeňka čili život štěněte

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26106/dasenka-cili-zivot-stenete-26106.jpg 4.51792
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Gweny

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji několikrát.

p3tris

K některým dětským knihám se dostávám až v dospělosti. Stejně tak k Dášence. Čapek nejdřív krásně košatým jazykem popisuje běžné situace z života malého pejska, aby poté přihodil několik krátkých pohádek a nakonec se pochlubil domácím fotoalbem. Vtipné a čtivé.

Ran

Tato knížka se nádherně četla a text krásně doplňovaly drobné ilustrace.

Dominika13

Dášeňku mám moc ráda, četla jsem ji snad čtyřikrát a už od mala. Pravda, Karel Čapek není zrovna můj šálek kávy, ale u této dětské knížky mi jeho styl psaní a humoru nevadil. Srdcovka. :-))

animovanej medv

Vadily mi poznámky stylu "toto není rasa pejska pro tebe" a "tohle nejsou správní psy"....

Madli

Krásná kniha od Karla Čapka. Povídání o pejskovi (spíš fence), jak zažívá tolika dobrodružství, dobrých i špatných chvílí, úrazů a vyléčení že bych je ani nespočítala. A ty fotky na konci byly taky krásné. Fakt moc povedená knížka.

Yustina

Krásné povídání pro děti

Ishir

Pěkná kniha, ale mám z ní rozporuplné pocity.

SSTknihy

Klasika v dětské literatuře. Přiznávám, že mě víc bavily psí pohádky než každodenní pozorování štěněčího života. Naštěstí jsme měli doma verzi s fotografiemi, takže bylo i co prohlížet. Krásu Čapkova jazyka bych spíš ocenila až v dospělém věku, na druhé straně důvod, proč si psi honí svůj ocas a před spaním se točí dokola, si budu pamatovat právě díky skvěle napsané Dášeňce.

Nezapomenutelná knížka z mého dětství. A večerníček namluvený hlasem pana Martina Růžka je naprosto kouzelný.

RyonMathrin

Jak udělat z "obyčejného" vyrůstání malého pejska milou pohádku - obdivuhodné. Tradičně krásný jazyk Karla Čapka. Ještě geniálnější jsou ovšem kresby štěněte. Jakoby jednoduchá čára definuje základní tvar, který je však tak dokonale přesný a výstižný... někdy vyjadřuje téměř štěněcí mimiku, prostě paráda.

LuciNka93

Je to moje první kniha od autora. Byla a je to moje oblíbená dětská kniha. Tato kniha by neměla chybět obzvlášť v dětské knihovně. Jinak to vyjádřit nejde.

Tebby

No kdo by nemiloval Dášeňku? Jedna z knih mého dětství.

Annkag

Roztomilé čtení na dobrú noc ale i na ukludnenie po náročnom dni :)
Rozosmiala som sa pri pokynoch prírody ked sa Dášenka učila chodit a prekladat nožičky.
A pobavili ma i príbehy psíkov aby sa Dášenka dala fotografovat.

los

jedna z mých prvních knížek

už ve 4 letech jsem si z ní vzal ponaučení, kterým se řídím dodnes: "kde je dobrá vůle, tam jsou i nožičky"

Tesinka_Laufey

Krásná knížka s úžasnými kresbami a fotkami.

Pajan28

Musím se přiznat, že knihu jsem četla až dospělá a moc se mi líbila. Sice styl psaní je trošku zvláštní, ale je to prostě Čapek.

Andrée

Kdo by neznal Dášeňku.
Krásné vzpomínky na dětství.

PetraaMatouš

Syn ji četl po první třídě o prázdninách. Nejvíc se líbily kapitoly štěněte a pak jak kousala a honila lidi. Úspěch měla i fotografická část.
Jinak. Máme vydání z r.1988. Je to v to samý. Kniha má velká písmenka, tak se četla dobře. Je tam spousta pěkných perokreseb.

lenka9044

Vzpominka na dětství, ted jsem to cetla synovi, je jeste ale maly a tak se k tomu určitě ještě někdy v budoucnu vrátíme

mazlak

Krásné pohádky od Čapka. Zase jsem si na malý okamžik zavzpomínal na dětství a pohádky na dobrou noc. Dokonce byl na motivy této knihy natočen i večerníček, tedy seriál pro děti, který patřil mezi mé zamilované.

Ivanka83

Nádherná klasika

evickakyticka

Foxteriéři se mi nikdy zvlášť nelíbili. A tato kniha mě minula - v dětství. Ale myslím, že večerníček jsem viděla a ten se mi líbil. Nekonec jsem ji četla dětem a těm se líbila. Ale osobně na knížce nevidím nic moc zajímavého a to i když psy mám moc ráda...

Orange8knihomol

Tuto knížku jsem četla asi ve 2. nebo 3. třídě na 1. stupni ZŠ a ikdyž jsem nikdy nebyla milovníkem psů, vím, že se mi styl psaní a celá kniha líbila.

Chesterton

Asi jediné, co od Karla Čapka doopravdy miluji:)) Ostatní jeho knihy nejsou úplně můj talíř polévky.

LimedkaMikki

Skoro se až stydím přiznat, že jsem se ke knížce jako takové dostala až díky referátu do školy. Na druhou stranu, večerníček je prakticky věrnou kopií knížky, takže bych v tom až takový problém neviděla :D Nejvíc se mi líbily ty psí příběhy.

Kryštofka

Nádhera.

yaoiyuri

Chlupaté pohlazení po duši, nestárnoucí klasika! Co víc dodat. :)

Lokina

Kdo chtěl zakusit od pana Čapka něco jiného než například R.U.R. nebo Bílou nemoc, určitě se mu zalíbila Dášeňka. A komu taky ne? I já jí podlehla. Milovníci psů toto dílo ocení, už jednom pro ten fakt, že Karel Čapek měl psy rád a o to víc knihu Dášeňku jsem měla a mám ráda. Dílo je i poučné a ukazuje dětem, co obnáší mít mazlíčka a že pes není věc, ale živá bytost, která má své city. Plusem jsou dobové fotky, které dávají knize magickou moc. Knížka je líbezné, miloučké a roztomilé dílečko, které by nemělo chybět v každé knihovničce.

SteveV
29.12.2017

Česká literární klasika, a to zasloužená. Co víc dodat?