Dášeňka čili život štěněte

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26106/dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 4.51865
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

cylindr

Milovaná kniha mého dětství.

CleoXandra

Krásná, jemná, roztomilá knížka pro děti, psaná působivou čapkovskou češtinou. Četla jsem ji jako malá holka a dodnes na ni ráda vzpomínám. Dnešní děcka jsou zpravidla zaplavována literaturou zcela jiného zrna. Rodiče, máte-li možnost, dopřejte dětem Dáneňku, je lepší :)

nikikostadinova
26.12.2018

Klasika z mého dětství. Až teď si uvědomuji ten nádherný jazyk.

tomik2132
25.12.2018

Možná přišel čas opět ji vytáhnout z knihovny a usmívat se nad fotkami Dášenky. Tato knížka mě hodně bavila a můžu ji jedině doporučit. Karel Čapek má nádherný styl vyprávění. Knihu dopovázejí ilustrace a přiložené fotografie. NÁDHERNÝ!

Finvarra
21.12.2018

Dášeňka je naprosto kouzelné čtení, které jistě nadchne každé dítě a dospělé pobaví.

Kika28
27.11.2018

Krásná knížka. Doporučuji

katushah
06.11.2018

Krásná knížka. :)

Gabi13
30.10.2018

Krásné a milé. Pan Čapek má skvělou češtinu a úžasný humor. Děkuji za milý večer.

marhoul
22.10.2018

Dášeňku doma milujeme. Posloucháme ji doma roky jako audiopohádku, kterou namluvil legendární pan Hogger. pokaždé žasnu nad spisovatelským citem Karla Čapka.

Havrnka
21.10.2018

Milá vzpomínka na dětství.

Gweny
17.09.2018

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji několikrát.

p3tris
04.09.2018

K některým dětským knihám se dostávám až v dospělosti. Stejně tak k Dášence. Čapek nejdřív krásně košatým jazykem popisuje běžné situace z života malého pejska, aby poté přihodil několik krátkých pohádek a nakonec se pochlubil domácím fotoalbem. Vtipné a čtivé.

Ran
01.09.2018

Tato knížka se nádherně četla a text krásně doplňovaly drobné ilustrace.

Dominika13
21.08.2018

Dášeňku mám moc ráda, četla jsem ji snad čtyřikrát a už od mala. Pravda, Karel Čapek není zrovna můj šálek kávy, ale u této dětské knížky mi jeho styl psaní a humoru nevadil. Srdcovka. :-))

animovanej medv
18.08.2018

Vadily mi poznámky stylu "toto není rasa pejska pro tebe" a "tohle nejsou správní psy"....

Madli
05.08.2018

Krásná kniha od Karla Čapka. Povídání o pejskovi (spíš fence), jak zažívá tolika dobrodružství, dobrých i špatných chvílí, úrazů a vyléčení že bych je ani nespočítala. A ty fotky na konci byly taky krásné. Fakt moc povedená knížka.

Yustina
17.07.2018

Krásné povídání pro děti

Ishir
22.06.2018

Pěkná kniha, ale mám z ní rozporuplné pocity.

SSTknihy
15.06.2018

Klasika v dětské literatuře. Přiznávám, že mě víc bavily psí pohádky než každodenní pozorování štěněčího života. Naštěstí jsme měli doma verzi s fotografiemi, takže bylo i co prohlížet. Krásu Čapkova jazyka bych spíš ocenila až v dospělém věku, na druhé straně důvod, proč si psi honí svůj ocas a před spaním se točí dokola, si budu pamatovat právě díky skvěle napsané Dášeňce.

02.06.2018

Nezapomenutelná knížka z mého dětství. A večerníček namluvený hlasem pana Martina Růžka je naprosto kouzelný.

RyonMathrin
30.05.2018

Jak udělat z "obyčejného" vyrůstání malého pejska milou pohádku - obdivuhodné. Tradičně krásný jazyk Karla Čapka. Ještě geniálnější jsou ovšem kresby štěněte. Jakoby jednoduchá čára definuje základní tvar, který je však tak dokonale přesný a výstižný... někdy vyjadřuje téměř štěněcí mimiku, prostě paráda.

LuciNka93
18.05.2018

Je to moje první kniha od autora. Byla a je to moje oblíbená dětská kniha. Tato kniha by neměla chybět obzvlášť v dětské knihovně. Jinak to vyjádřit nejde.

Tebby
06.05.2018

No kdo by nemiloval Dášeňku? Jedna z knih mého dětství.

Annkag
02.05.2018

Roztomilé čtení na dobrú noc ale i na ukludnenie po náročnom dni :)
Rozosmiala som sa pri pokynoch prírody ked sa Dášenka učila chodit a prekladat nožičky.
A pobavili ma i príbehy psíkov aby sa Dášenka dala fotografovat.

los
27.04.2018

jedna z mých prvních knížek

už ve 4 letech jsem si z ní vzal ponaučení, kterým se řídím dodnes: "kde je dobrá vůle, tam jsou i nožičky"

Tesinka_Laufey
18.04.2018

Krásná knížka s úžasnými kresbami a fotkami.

Pajan28
16.04.2018

Musím se přiznat, že knihu jsem četla až dospělá a moc se mi líbila. Sice styl psaní je trošku zvláštní, ale je to prostě Čapek.

Andrée
08.04.2018

Kdo by neznal Dášeňku.
Krásné vzpomínky na dětství.

PetraaMatouš
05.04.2018

Syn ji četl po první třídě o prázdninách. Nejvíc se líbily kapitoly štěněte a pak jak kousala a honila lidi. Úspěch měla i fotografická část.
Jinak. Máme vydání z r.1988. Je to v to samý. Kniha má velká písmenka, tak se četla dobře. Je tam spousta pěkných perokreseb.

lenka9044
18.03.2018

Vzpominka na dětství, ted jsem to cetla synovi, je jeste ale maly a tak se k tomu určitě ještě někdy v budoucnu vrátíme