Dášeňka čili Život štěněte

Koupit

Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek. Karel Čapek, který ji pro děti „napsal a zakusil“, si pořídil do domu na Vinohradech nejprve airdala, pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i kapitoly Jak se fotografuje štěně a Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26106/big_dasenka-cili-zivot-stenete-ONV-26106.jpg 4.52454

Kniha Dášeňka čili Život štěněte

Péťa Z.

K Dášence jsem se vracela znovu ve školce, když jsem o ní četla dětem před spaním. Mám radost, že i u nich má knížka velký úspěch.

Jajus

Příjemný návrat do dětských let. Stále se čte naprosto skvěle!

Mikanadeta

Tuto knihu jsem milovala v dětství. Teď jsme ji četli s mými dětmi a také se jim líbila. Jen byly smutné, že Dášeňka musela z domu k jiným lidem. Ale tak už to chodí, ať v psím životě nebo v lidském, že mláďata jednou svůj domov opouští a vrhají se do světa.

Mrňous1

Nádherná a poetická kniha s krásnou češtinou. Už ji čteme s mým tříletým synem podruhé a na jeho vlastní žádost, což mě nejen potěšilo, ale i překvapilo. Příjemně samozřejmě:-)

coolpet.CP

Se synem koukáme na večerníček kde je zrovna Dášeňka a tak jsme si vzali i knihu a čteme si ji před spaním. Je to krásná kniha která mě vrací do dětství. Jak je tam krásně popsán vývoj pejska od štěněte po dospělého pejska. Úžasné jak to uměl Karel Čapek popsat.

tygřík2

Zrovna se snažíme vychovávat štěně west white highland teriéra, takže jsem si vzpomněla na tuhle půvabnou a láskyplnou knížku. Všechno popsané dokonale sedí:-))) I toho čertíka spolknul:-))) Deset hvězd z pěti!

mirka0586

Moje oblíbená...

Hanina61

Jako malá jsem ji přečetla nesčetněkrát a v dospělosti pak opakovaně znovu... a pokaždé přitom myslím na všechny ty psí duše mého dětství, mládí a věku pokročilého, co teď někde v psím nebi dovádějí s Čapkovou Dášeňkou.... Díky textu, ilustracím i fotografiím je to jedna z nejhezčích knížek, co jsem kdy četla, takový malý skvost, který bude vždycky zaujímat čestné místo v mojí knihovně ( mám modrou Dášeňku z roku 1982, vydanou nakladatelstvím Albatros).
PS. Doporučuju k přečtení i "Měl jsem psa a kočku"...