Jaký otec, takový syn

Jaký otec, takový syn https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32137/jaky-otec-takovy-syn-32137.jpg 3 93 15

Hlavními psotavami jsou Hunterova manželka Marie, dcera Sára a syn Max (obě děti se již vyskytují jako vnoučata v knížkách jeho dědečka). Hlavním posláním knihy je pak vyvýšení tradičního lidského společenství - rodiny.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Like Father, Like Son , 1996

gabriel375
16.03.2024 5 z 5

naprostý hit...mala som deti v rovnakom veku ako Hunter a jeho skvelé výroky (hlavne citáty, že malé dieťa je ako obliekať chobotnicu) som často citovala. Je to taký skvost, kedy sa syn, fyzik , na chvíľu stal spisovateľom . Bol to práve on, kotrý vydal otcovu prvú knihu k jeho 50.narodeninám.

Alma-Nacida
01.11.2022 2 z 5

Částečně za to může vysoké očekávání, ale i tak myslím, že zde se jablko od stromu zakutálelo dost daleko. Ani mi tak nevadilo, že je to o Hunterově rodině, jako spíš ta viditelná snaha, aby z toho vyšel jako otec a manžel roku.

lucy.sankova
24.06.2022

Robert Fulghum je pro mě stále naprostá jednička. Bohužel syn mu nesahá ani po paty. Ani jedna esej mě neoslovila.

Bauriska
19.07.2021 2 z 5

Autorova snaha napsat knihu po vzoru svého otce je značná. Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Robert Fulghum je fantastický, vtipný i dojemný a svůj. Hunter tyto kvality nemá.

radusak9806
30.08.2020 3 z 5

Nemůžu říct, povídky R. Fulghuma mám ráda, protože mají dost široký záběr. Zabývají se vším a jejich rozhled je dost veliký. Fulghum syn naproti tomu primárně popisuje sebe a svou rodinu. Neříkám není to špatné čtení, ale to NĚCO tomu trochu chybí.

Vidlička
02.07.2020 1 z 5

Aneb jak si přihřát polívčičku na otcově jméně, jehož nadhledu a vtipu rozhodně nedosahuju... Snaha o sebeukázání, jak jsem úžasnej, milující a chápající otec. Klasicky americký - "nenápadně" moralizující.

Shindo
06.05.2018 2 z 5

Denník priemerného amerického otca. Kým Robertove veci mali istú hĺbku, dokázali udrieť na správnu strunu a pritom (obvykle) nebyť prehnane sladučké, Hunterovej knihe niečo proste chýbalo. Vadilo mi aj zmätené preskakovanie z témy na tému.

IvetB
10.05.2016 2 z 5

Ač se to stává málokdy, knihu jsem nedočetla. Hunter Fulghum ani zdaleka nedosahuje kvalit svého otce. Možná to je právě ta chyba, že jsem očekávala další ryze "Fulghumovskou" knihu a nepřistupovala k němu jako k svébytnému autorovi. Tak či onak, kniha mě nebavila, neměla spád a netuším, co některými povídkami chtěl autor sdělit.

AnneD
02.05.2016 4 z 5

Odkaz na otce je v knize dvakrát. Hunter se odkazuje na svého otce Roberta (a zároveň nevlastního otce Johna) a také často uvádí jako otce sám sebe a píše o svých dětech Sáře a Maxovi.
Držel se nápadu svého otce co se týče krátkých úvah o životě, ale tématem zašel jinam a autory nechci porovnávat, ačkoli po přečtení některých Robertových knih mi spadá k sobě stále více souvislostí.
Těším se, že se ke knize znovu vrátím, až budu mít děti. To na ní asi budu nahlížet ještě trochu jinak.
Příjemná a čtivá kniha.

petra4080
22.02.2016 2 z 5

Pouze jsem zkusila, čekala jsem trochu víc :-(

pestas
03.01.2016 3 z 5

Autor se snazi jit ve stopach sveho otce, ale na nej nema. Pribehy miprisly bez spadu a kniha me celkove nebavila

Bear Reader
28.12.2013 3 z 5

Na tatíka nemá.

rakytnik
08.02.2013 3 z 5

Hunter to zkusil, ale Robert je Robert.

Dixinka
15.12.2012 1 z 5

Otec píše lépe a také se ho budu už držet. Kniha opravdu nic moc, skáče z tématu do tématu a úvahy - špatné napodobení otce.

v-andrea
18.02.2012

Knížku jsem si koupila omylem, vůbec jsem si nevšimla, že je to Hunter a ne Robert. Ale přečetla jsem ji a moc se mi nelíbila, nemělo to jiskru a celkově mi přišly příběhy nudné... Měla jsem z ní pocit snahy napodobení otce, ale nějak mi v tom něco chybí.

Autoři knihy

Robert Fulghum