Jaký otec, takový syn

Hlavními psotavami jsou Hunterova manželka Marie, dcera Sára a syn Max (obě děti se již vyskytují jako vnoučata v knížkách jeho dědečka). Hlavním posláním knihy je pak vyvýšení tradičního lidského společenství - rodiny.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32137/jaky-otec-takovy-syn-32137.jpg 3.659

Like Father, Like Son (1996)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo

Shindo

Denník priemerného amerického otca. Kým Robertove veci mali istú hĺbku, dokázali udrieť na správnu strunu a pritom (obvykle) nebyť prehnane sladučké, Hunterovej knihe niečo proste chýbalo. Vadilo mi aj zmätené preskakovanie z témy na tému.

IvetB
10.05.2016

Ač se to stává málokdy, knihu jsem nedočetla. Hunter Fulghum ani zdaleka nedosahuje kvalit svého otce. Možná to je právě ta chyba, že jsem očekávala další ryze "Fulghumovskou" knihu a nepřistupovala k němu jako k svébytnému autorovi. Tak či onak, kniha mě nebavila, neměla spád a netuším, co některými povídkami chtěl autor sdělit.

AnneD
02.05.2016

Odkaz na otce je v knize dvakrát. Hunter se odkazuje na svého otce Roberta (a zároveň nevlastního otce Johna) a také často uvádí jako otce sám sebe a píše o svých dětech Sáře a Maxovi.
Držel se nápadu svého otce co se týče krátkých úvah o životě, ale tématem zašel jinam a autory nechci porovnávat, ačkoli po přečtení některých Robertových knih mi spadá k sobě stále více souvislostí.
Těším se, že se ke knize znovu vrátím, až budu mít děti. To na ní asi budu nahlížet ještě trochu jinak.
Příjemná a čtivá kniha.

petra4080
22.02.2016

Pouze jsem zkusila, čekala jsem trochu víc :-(

pestas
03.01.2016

Autor se snazi jit ve stopach sveho otce, ale na nej nema. Pribehy miprisly bez spadu a kniha me celkove nebavila

Bear Reader
28.12.2013

Na tatíka nemá.

rakytnik
08.02.2013

Hunter to zkusil, ale Robert je Robert.

Dixinka
15.12.2012

Otec píše lépe a také se ho budu už držet. Kniha opravdu nic moc, skáče z tématu do tématu a úvahy - špatné napodobení otce.

v-andrea
18.02.2012

Knížku jsem si koupila omylem, vůbec jsem si nevšimla, že je to Hunter a ne Robert. Ale přečetla jsem ji a moc se mi nelíbila, nemělo to jiskru a celkově mi přišly příběhy nudné... Měla jsem z ní pocit snahy napodobení otce, ale nějak mi v tom něco chybí.