petra4080

Dům ozvěnDům ozvěnBarbara Erskine

Za me je tato kniha jedna z nejslabsich knih teto autorky. Dej se prilis tahne, postavy jsou nesympaticke. Do cteni jsem se temer nutila a konec? Zadny wau efekt se nekonal.

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Rowlingova je opravdu Pani spisovatelka, pribehy jsou ctive, napadite. Precetla jsem vsechny dily, ale postava Harryho je mi bohizel velmi nesympaticka - k teto serii se tedy znobu nevratim. Rada si jednou prectu dalsi knihy od teto autorky.

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Kniha neni spatna, ale v tomto pripade mi pripada o neco zajimavejsi filmove zpracovani. Predevsim kvuli predstave sveta.
Namet je vyborny, jen mi bohuzel nesedi styl autorcina psani.

Cukrárna v PařížiCukrárna v PařížiJulie Caplin

Knihu jsem vybrala na zaklade hodnoceni a musim priznat, ze me dost zklamala. Namet je celkem zajimavy, bohuzel nebyl plne vyuzit jeho potencial. Zcela jiste se nejedna o spisovatelsky skvost, nektere dialogy jsou az usmevne :D

To prší mořeTo prší mořeRadka Třeštíková

Byla opravdu výzva dočíst knihu do konce. Na začátku se mi stálé přeskakováni mezi postavami a časem zdálo matoucí, později trochu nepřirozené. Každá z postav má psychické problémy, čímž chce zřejmě autorka zaujmout.
Příběh je dle mého neukončený.

03.11.2020

Ptačí tribunálPtačí tribunálAgnes Ravatn

Nezvykle napsaná kniha. Příběh bez náboje a nápadu. Konec nepříliš originální a dost odbytý.

16.10.2020

Skryté zloSkryté zloSandra Brown

Dost se podoba jine knize od teto autorky, proto davam 3 hvezdy. Pribehbje take tezko uveritelny, obzvlast nektere momenty ke konci knihy.

04.04.2020

Stůj při mněStůj při mněDaniela Sacerdoti

Hm, vůbec nevím, jak knihu hodnotit.
Neříkám, že to je propadák, ale znovu bych to určitě nečetla. Děj nijak zvlášť neutíká a příběh je tak nějak o ničem.

Dokonalé plányDokonalé plánySidney Sheldon

moje druhá kniha od autora a musím přiznat, že jsem zklamaná. Je to jako přes kopírák kniha "Cizinec v Zrcadle". Autor píše velmi poutavě a nezavrhuji ho, jen mě mrzí, že je to na stejné brdo. Snad mě s ostatními příběhy zase naladí.

19.12.2019

Cizinec v zrcadleCizinec v zrcadleSidney Sheldon

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Sheldon mi byl doporučen tady na DK a jediné co mě mrzí je, že nestihl napsat mnohem více knih.
Děj rychle ubíhá, nezdržuje žádnými zbytečnými popisy postav a prostředí, což je pro mě velké plus.

19.12.2019

Pokud přijde zítřekPokud přijde zítřekSidney Sheldon

Příběh z vězeňského prostředí mě zaujal. Jde opět o pomstu, jako ve většině autorových knihách, to mi zpočátku vadilo, ale nakonec na tom nezáleží, protože děj je pokaždé jiný.

19.12.2019

Nic netrvá věčněNic netrvá věčněSidney Sheldon

Mám rád Sheldonovy knihy, nerozepisuje se o zbytečnostech, al jde rovnou k jádru pudla. I když mi moc nesedí to, že kniha začíná v podstatě na konci, ale to je pouze věc vkusu.

MotivMotivJonathan Kellerman

Desne protahovany, nezazivny a nudny. Tohohle autora uz ne.

11.11.2019

KlanKlanDmitrij Rus

Bohužel jsem to četla až po sérii Cesta šamana a a tu to bohužel nemá. Přesto mě knížka bavila a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

31.07.2018

Jiný světJiný světDmitrij Rus

Místy mi to připadlo dost roztahané a zdlouhavé, do knížky by se určitě vešlo víc akce. Zprávy mě nebavilo číst - nezáživné, zbytečné...

31.07.2018

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

V podstatě opakující se první a druhý díl, nic nového nečkejte.

27.07.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Nečekala jsem, že to bude taková pecka. Jedná se o jednu z nejlepších knih které jsem v poslední době četla.

27.07.2018

Kartosský gambitKartosský gambitV. Mahaněnko (pseudonym)

Tento díl je dle mého názoru slabší než první, přesto jsem se dobře bavila. Bylo zde méně akce a děj byl dost předvídatelný, také mi chyběli přátelé hlavního hrdiny z předchozího dílu.

27.07.2018

Úkol přežítÚkol přežítV. Mahaněnko (pseudonym)

Pro pařany naprosto geniální knížka! Přečetla jsem ji za pár hodin a hned si koupila pokračování. Celou dobu jen slintáte, jak to všechno dopadne :-)

25.07.2018

PodlostPodlostKarin Slaughter

Malinko překombinované a těžko uvěřitelné. Přes to byl příběh velmi čtivý a knihu jsem jen nerada odkládala. Tentokrát se seznamujeme s minulostí Faith a Evelyn, ukazují se kostlivci z minulosti - musím přiznat, že pro mě to bylo velké překvapení, ale k Evelyn mi to vůbec nesedí...

GenesisGenesisKarin Slaughter

A zase Sára, té už se asi opravdu nezbavíme :-( Bez této postavy z GC bych se klidně obešla.
Zápletka skvěle vymyšlená jako vždy, brutální, jako obvykle. Postavy výborně vykreslené do detailů, vše promyšlené. Spisovatelku mám opravdu ráda a tohle se jí opět povedlo.

PavučinaPavučinaKarin Slaughter

Tahle knížka je hodně o Leně, konečně jsem jí porozuměla a trochu jí přišla na chuť.
Konec mě naprosto rozsekal, vůbec jsem to nečekala. Myslím si, že nebylo nutné sérii ukončit tímto způsobem. Na druhou stranu - co by se dalo od Karin čekat, že?

TriptychTriptychKarin Slaughter

Kniha je jiná než předchozí série, jsem zvědavá, jak se bude příběh Willa dále vyvíjet. Hrdina je mi sympatický a zápletka neotřelá. Opravdu napínavý příběh, trochu brutální, to je však u Karin normální.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Vážně super. Jedna z mála knížek, které jsem poslouchala - jelikož jsem byla po operaci očí a nemohla jsem číst ani sledovat TV. Musím říct že to, že knihu namluvil sám autor je snad ještě lepší, než ji číst, jelikož přesně víte, co chce básník říci. Pokud budu někdy opět indisponována, určitě si poslechnu i další knihy které si Ládík sám namluvil.

Bez víryBez víryKarin Slaughter

Zajímavá zápletka. Také je zde přesvědčivě popsán vztah mezi obětí domácího násilí a násilníkem, je to začarovaný kruh. Konec mě trochu zklamal.

StigmaStigmaKarin Slaughter

Toto považuji zatím za nejslabší knihu autorky. Co mě baví je proplétání minulosti s přítomností, jinak je příběh lehce přitažený za vlasy.

Mrazivý strachMrazivý strachKarin Slaughter

Příběh se mi zdál již příliš překombinovaný. U autorky je běžné, že se zápletka týká osobně některého z hlavních hrdinů, tentokrát je to však až příliš nepravděpodobné. Celkovému zážitku z četby to nijak neubírá na napínavosti ani na čtivosti, jen znám od Karin lepší knihy.

Smrtící polibekSmrtící polibekKarin Slaughter

Opět výborná kniha. Ne poprvé se Karin zabývá násilím se sexuálním motivem. U této knihy mě velmi zklamal konec, kdy pachatel nebyl dopaden, z toho důvodu dávám pouze 3 hvězdy. Každopádně jde však o parádní thriller.

ZběsilostZběsilostKarin Slaughter

Dost drsné hned od začátku, není to však moje první kniha od této autorky, tak jsem ani nebyla překvapená. S brutalitou v jejích knihách nemám problém, vždyť ve filmech vidíme mnohem horší věci a vražda jako taková je brutální vždy, i když autoři často vynechávají detailní popis.

KriminálníkKriminálníkKarin Slaughter

Je pravda, že je zezačátku docela těžké vyznat se v tom, kdo je kdo, ale později jsem se úspěšně zorientovala :-) Velmi mě bavilo prolínání minulosti a současnosti, dozvěděla jsem se tak hodně o minulosti postav, které znám již z předchozí série, především o Amandě, pěkně se vyjasnil její vztah s Willem. Zpětně je vidět, jak má autorka od začátku všechno perfektně promyšlené. Najednou mi dávají smysl různá Amandina rozhodnutí a její cynismus.

14.02.2018