petra4080 petra4080 komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Hezké... neurazí, nenadchne. Neustálé dilema zda zůstat či jít... zbytečné tlachání o hudbě... často rozvláčné pasáže :-(

Ďáblův elixír Ďáblův elixír Raymond Khoury

Kniha mě bavila víc než Poslední templář, i tak to ale není můj šálek čaje.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Čtená opakovaně :-) Srdcovka.

Štěstí.cz Štěstí.cz Valerie Freiová

Jde sice o reklamu, ale dá se číst.

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha se mi líbila, i když jsem si musela chvíli zvykat na autorův styl psaní.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Oproti ostatním knihám autorky to je velmi slabé. Dlouho mi trvalo zvyknout si na hlavní hrdinku.

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Nevím jak tuto knihu ohodnotit abych autorovi nekřivdila... prostě nic pro mě :-(

24.02.2016 2 z 5

Tyhle knížky jsou mnohem lepší než filmy, komu se filmové zpracování líbilo, určitě čtěte.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Knihy Jane Austen se mi líbí, tato mě však nijak zvlášť nenadchla. Možná mi jen nesedly hlavní hrdinky. Filmové zpracování se mi naopak líbilo.

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Zajímavý je spíš koncept myšlenkových map obecně, tato kniha již nepřináší mnoho nového.

Minutový manažer Minutový manažer Spencer Johnson

Dobrý nápad pro hospodaření s časem. Díky formě se velmi dobře čte.

24.02.2016 3 z 5

Orientální vzory – antistresové omalovánky Orientální vzory – antistresové omalovánky neznámý - neuveden

Hezké vzory, ale spíš pro pokročilé - často velmi titěrné.

Kouzelné zahrady Kouzelné zahrady Nikolett Corley

Spokojenost.

24.02.2016 4 z 5

Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Tajná zahrada: Pastelkou proti stresu Johanna Basford

Asi nejlepší co jsem objevila.

Analytik Analytik John Katzenbach

Napínavý příběh staršího pána, který se rozhodne bojovat, i když to znamená od základů změnit celý svůj život. Úžasný nápad, děj místy zbytečně zdlouhavý, ale v druhé polovině už jde vše ráz na ráz. V knize je mnoho zvratů a překvapení, děj je dokonale promyšlený. Super.

24.02.2016 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Miluju celou sérii knih od tohoto autora. Příběhy jsou čtivé, vtipné, jednoduché. Kdo má rád zvířátka, přijde si na své.

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Příjemná romantická knížka, čte se úplně sama :-) Trochu mi zde vadilo nadpřirozeno, vůbec tam nemuselo být, jinak super.

Bujná fantazie Olivie Joulesové Bujná fantazie Olivie Joulesové Helen Fielding

Uf uf, tak tohle byla vážně hrůza. Hrdinka mi byla děsně protivná od začátku do konce. Vtipný mi to vůbec nepřipadalo.

24.02.2016 1 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Zajímavá knížka, ale na mě moc rozvláčná, špatně uchopitelná. Kdybych neležela v nemocnici, nejspíš bych jí ani nedočetla.

Výměna Výměna Jana Javorská

Zajímavý nápad, ale dalo by se napsat lépe, poutavěji.