Výměna

Výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218449/bmid_vymena-218449.jpg 3 32 12

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, zkusit si na vlastní kůži život někoho jiného? Nina a Dita jsou jednovaječná dvojčata, která se rozkmotřila po smrti jejich matky poté, co zemřela na rakovinu. Od té doby si každá žila svůj vlastní život, aniž by se starala o život té druhé. Nekomunikovaly, nepsaly si a nescházely se ani o vánocích. Jednoho dne je svede dohromady náhoda a ony zjistí, jak odlišné životy vedly. A tak Ninu napadne myšlenka, co kdyby si zkusily výměnu rolí, jako to dělávaly ve škole a brzy svůj záměr uskuteční. Jenže nikdo nepočítal s tím, že se jim to trochu zašmodrchá v momentě, kdy do hry vstoupí láska.... celý text

sestricka1
11.09.2023 1 z 5

To byla slátanina!!! Něco ve stylu jak pejsek a kočička pekli dort

loolee
15.08.2023 odpad!

Ehm, toto čo je? Kdyby to byl aspoň erotický román, ale ono to není ani to! Přečetla jsem to celé, ale slovy klasika jen proto, abych zjistila, jestli druhá půlka bude stejně slabá, jako ta první. Byla, dokonce snad ještě slabší. Mám pochopení pro nenáročné oddychové čtení, ostatně proto jsem se k tomuto literárnímu skvostu dostala, ale musí to být aspoň solidně řemeslně napsané. Editora to čtení taky zjevně nebavilo, pokud tedy vůbec nějaký byl.

smardice
16.08.2019 2 z 5

Přečetla jsem do Čtenářské výzvy, a to současná česká spisovatelka. Byla to moje první kniha této spisovatelky a dočetla jsem až to konce. Zas tak špatné to nebylo.

Scathia
27.03.2018 odpad!

Existují filmy, kterým říkám "aktivní snižovač inteligence". Nikdy bych ale nevěřila, že potkám knížku, která je to samé. Kdybych to neměla do čtenářské výzvy (kniha, kde hlavní hrdina má stejné křestní jméno - a já mám velmi netradiční jméno), odložila bych to po 10ti stránkách. Takto si nějak představuji, že by pubertální holka napsala knihu. Bezduché dialogy, naprostá absence vykreslení prostředí a postav. Kladná postava je za každou cenu a za každé rozhodnutí vždy hodnocena, jako kladná. Každá záporná postava je extrémně záporná. V ději jsou velké trhliny, místy se násilně přeskakuje z místa na místo, posouvá se časem dopředu.... naprostá ztráta času.

evelýny
28.04.2016 1 z 5

Tak pro tenhle příběh marně hledám přirovnání. Na začátku rozkmotření dvojčat, poté jejich náhodné setkání a výměna se vším všudy včetně milence. Nelíbil se mi ani styl - uspěchaný, neohrabaný, začátečnický - někdy jsem měla pocit, že kniha byla napsána - fakt sorry - v nějaké léčebně . Psychologická zápletka byla zajímavá tak za ni aspoň jedna hvězda.

PočetBook
25.04.2016 2 z 5

Tak mám za sebou čtvrtou knížku od Javorské. Od Výměny jsem nic moc nečekal, ale i tak mi předchozí tři knihy od autorky připadaly lepší, možná ty situace nebyly ještě tak okoukané. Teď bych u nekterých pasáží možná nedokázal určit, do které z knih Javorské patří. Nehledě na to, že jsem často vyjeveně koukal, co některé postavy řeší (občas stále dokola, a ne a ne se z kruhu vymanit). Dal bych tři hvězdy, ale šílená zkratka s hromadnou sebevraždou mi přišla tak uhozená, že dám jen dvě. Ošklivý konec hezkého začátku zatím s přehledem vede, další na řadě je myslím "Zůstaň slepá".

petra4080
24.02.2016 2 z 5

Zajímavý nápad, ale dalo by se napsat lépe, poutavěji.

livana
04.11.2015 5 z 5

mně se příběh moc líbil. Knihu jsem musela přečíst na jeden zátah. Byla to první kniha od této autorky a už se těším na další

genie
13.09.2015 3 z 5

Moje druhá knížka od autorky ... Druhá knížka, kde se z nesebevědomé a zakomplexované ženy stane žena sebevědomá a suverénní, která ví, jak co řešit ... Nevěřím, že to v životě jde tak jednoduše, jak to autorka podává, ale je fakt, že jsem obě její knihy přelouskala rychle ... prostě "věci se dějou", až jste na konci ...

dita_p
08.12.2014

Anais,děkuji za recenzi. Teď už to vlastně nemusím číst :-)

Nast.a
10.11.2014 4 z 5

Na doporučení kamarádky jsem knihu přečetla a musím říct, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, jak je plná zvratů.

anais
14.10.2014 5 z 5

zajímavý příběh dvojčat, které si zkusí vyměnit na chvíli svoje životy. Poté co jedna z nich umírá, druhá by nejraději žila život za obě, ale musí si vybrat. Moc se mi to líbilo.

Jana Javorská
česká, 1964