Myšlenkové mapy

Myšlenkové mapy https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238497/bmid_myslenkove-mapy-UrS-238497.jpg 4 63 15

Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti. Jsou klíčem, který odemkne vaše schopnosti a potenciál. Myšlenkové mapy přivedl na svět Tony Buzan, přední světová autorita v oblasti výzkumu mozku a vzdělávání. Jde o převratnou techniku, která způsobila bouři ve školství i v byznysu. Myšlenkové mapy používají stovky milionů lidí: využijí všechny schopnosti své mozkové kůry – práci se slovy, obrazy, čísly, logikou, rytmem, barvou a prostorem – takže se mohou toulat nekonečnou krajinou svého mozku. Ať už je použijete k jakémukoli cíli, myšlenkové mapy vám pomohou: - Myslet jasně, kreativně a originálně. - Řešit problémy a rozhodovat se bez pochybování. - Plánovat, přesvědčovat, vyjednávat. - Zapamatovat si cokoli chcete. - Uspořádat a ovládat svůj život.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , BizBooks
Originální název:

The Mind Map Book: Unlock your creativity, boost your memory, change your life


více info...

Přidat komentář

los
12.09.2023 3 z 5

zajímavý způsob, jak si uspořádat myšlenky

jen malý skeptický dovětek: "efektivní pomůcka" někdy zabere veškerý čas, který má z principu člověku ušetřit pro vlastní práci

Antaki_Thorin
08.01.2023 3 z 5

Už jsem něco málo o myšlenkových mapách věděla, takže pro mě nic moc převratného. Nástroj map je super k využití na nějaký rychlý brainstorming během workshopu nebo porady. Víc si z toho ale nejspíš neodnesu. Za mě jsou mapy nepřehledné a jako rebel :-) budu své poznámky dál zapisovat lineárně.


HanzKaufmann
13.09.2020 5 z 5

Podle tohoto dotazniku se dozvite jestli je tato kniha urcena pro Vas.

Zivite se hlavou? Mate radi studia? Chteli by jste se v budoucnu zivit hlavou?
Jste kreativec? Chcete podnikat? Chcete v zivote nejakou zmenu?

Pokud jste na jednu jakoukoliv otazku odpovedeli Ano, knihu si kupte!

Farao
26.07.2020 2 z 5

Dobrá kniha o principu Myšlenkových map, bohužel nesmyslně natažená tím, že tam vlastně říká furt to samé dokola. Stáhnout to na 1/3 by z obsahu nic neubralo.

iiiccc
31.10.2019 2 z 5

Nic převratného. Pouze další způsoby prokrastinace.

Martina1725
07.05.2019 5 z 5

Dalo by se napsat stručněji, ale asi jedna z mála knih, která mě tak rychle ovlivnila. Začla jsem si hned malovat myšlenkové mapy pro srovnání myšlenek a mou tvorbu. V knize jsou krásné příklady. Určitě stojí za to si ji alespoň vypůjčit a prolistovat a rychle přečíst pro inspiraci.

klaraskolkova
27.10.2018 2 z 5

Pro všechny, kteří o myšlenkových mapách nic nevědí a chtějí získat základní informace a souvislosti, je to asi vhodné. Nicméně jsem po přečtení knihy nedokázala poznatky aplikovat do praxe. Navíc mi přišlo, že v některých fázích už se kniha až zbytečně opakuje.

VojtechVe
17.01.2017 5 z 5

Mšlenkové mapy jsem znal už zu různých článků z internetu. Vyžaduje to čas se je naučit efektivně používat. Kdo nezná doporučuji všemi deseti! Používám denně v práci i v osobním životě. Kniha by mohla být stručnější a názornější. Příklady dodává další kniha - Myšlenkové mapy v Byznysu.

petra4080
24.02.2016 3 z 5

Zajímavý je spíš koncept myšlenkových map obecně, tato kniha již nepřináší mnoho nového.

LordSnape
15.02.2015 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem od Buzana četl knihu Používejte hlavu, tak mi úvod o učení, mozku a teorii myšlenkových map byl znám a vlastně když bych to vzal do důsledku, tak i ten text je úplně stejný. Samotné základy a používání myšlenkových map bylo dobře popsáno, jen mě také otravoval ten americky bombastický tón jako z teleshopingu o tom, jak je to úchvatné, nejlepší a revoluční. Způsobů použití je mnoho, ale nikdy by mě nenapadlo a vlastně si ani nemyslím, že by se dal zmapovat přehledněji denní diář, než ten, který normálně používáme. Těšil jsem se na kapitolu o počítačovém programu iMind Map, ale namísto vysvětlování, jak jej používat, jsem se spíše dočkal reklamních odstavců o tom, jak je jedinečný a skvěle použitelný. Narozdíl od mnou upomenuté knihy, tato publikace nezveřejňuje i jisté zápory myšlenkových map, jako je třeba jistá nepřehlednost v případě většího rozvětvení.

Monicay
13.11.2014 4 z 5

Myšlenkové mapy a jejich tvorba mě hodně zajímají, jen se mi bohužel zatím nepodařilo stvořit takovou, která by pro mě byla užitečná. Pořád přemýšlím, jak je uchopit. Vrhla jsem se na knihu přímo od jejich tvůrce a zjistila jsem, že teorii rozumím. Teď ji jen nějak převést do praxe. Buzan píše, že každý umí kreslit - snad je to pravda, i když já u sebe na tento talent prozatím nenarazila.
Jinak je ale knížka napsaná něčím, čemu já osobně říkám 'nadšený americký styl'. Při čtení některých pasáží mi do hlavy naskakovala hláška z filmu Úžasňákovi: "Je větší, je zlejší. Dámy a pánové, náš pan Úžasňák je na něj krátkej." Takhle mi myšlenkové mapy od Buzana přišly ve srovnání se všemi ostatními způsoby tvorby zápisku.
Kniha je užitečná k ujasnění toho, co myšlenkové mapy jsou, ale jako v mnoha jiných oblastech i tady platí, že dokud si to nevyzkoušíte, nebude to umět.

Elhzar
06.07.2014 3 z 5

Kdo už něco o myšlenkových mapách četl, něco vyhledal a třeba je i používá, nemusí asi už dle mého ani tuto knihu číst. Kdo není zasvěcen a chce být, ať se do ní klidně pustí.
Kniha hodně opakuje to samé dokola a v každé kapitole věnované použití v určitém směru (učení, sebeanalýza, práce...) je návod, který je založen prakticky na stejném schématu, jako v každé jiné. Co mě hodně odrazovalo od čtení, bylo že se v knize dělá s myšlenkových map věc, která když se hezky nakreslí, tak dokáže změnit snad i směr otáčení planety. Kniha čtenáře neustále připravuje na to, že až ji dočte, tak bude mít schopnosti, o kterých se mu ani nezdálo. Dle mého to je přehnané. Dávám ale 3*, protože kniha bude mít pro nezasvěcené i tak přínos.

LavinaVRovine
16.01.2014 3 z 5

Koncept myšlenkových map je super, knížka však žádný zázrak

Cyanine
05.08.2013 4 z 5

Poněkud rozsáhlé... Kapitoly se jakoby opakují, jde tu stále o to samé. Každý si v tom něco najde ať je student, podnikatel, nebo kdokoliv jiný.

Liv
21.07.2013 5 z 5

Každým coulem výborný :D Zjednodušení práce se skrývá za teorií a praxí. Zdá se, že teorie mě okouzlila a já jsem z ní něco pochytila, teď už jenom zbývá zvyknout si na myšlenkové mapy jako součást života a praktikovat :)

Štítky knihy

myšlenkové mapy

Autoři knihy

Tony Buzan
britská, 1942
Barry Buzan
britská, 1946

Kniha Myšlenkové mapy je v

Právě čtených5x
Přečtených95x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených6x
Knihotéce50x
Chystám se číst61x
Chci si koupit21x