Myšlenkové mapy

Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti. Jsou klíčem, který odemkne vaše schopnosti a potenciál. Myšlenkové mapy přivedl na svět Tony Buzan, přední světová autorita v oblasti výzkumu mozku a vzdělávání. Jde o převratnou techniku, která způsobila bouři ve školství i v byznysu. Myšlenkové mapy používají stovky milionů lidí: využijí všechny schopnosti své mozkové kůry – práci se slovy, obrazy, čísly, logikou, rytmem, barvou a prostorem – takže se mohou toulat nekonečnou krajinou svého mozku. Ať už je použijete k jakémukoli cíli, myšlenkové mapy vám pomohou: - Myslet jasně, kreativně a originálně. - Řešit problémy a rozhodovat se bez pochybování. - Plánovat, přesvědčovat, vyjednávat. - Zapamatovat si cokoli chcete. - Uspořádat a ovládat svůj život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238497/big_myslenkove-mapy-UrS-238497.jpg 3.751
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , BizBooks

The Mind Map Book: Unlock your creativity, boost your memory, change your life

Kniha Myšlenkové mapy

HanzKaufmann
13.09.2020

Podle tohoto dotazniku se dozvite jestli je tato kniha urcena pro Vas.

Zivite se hlavou? Mate radi studia? Chteli by jste se v budoucnu zivit hlavou?
Jste kreativec? Chcete podnikat? Chcete v zivote nejakou zmenu?

Pokud jste na jednu jakoukoliv otazku odpovedeli Ano, knihu si kupte!

Farao
26.07.2020

Dobrá kniha o principu Myšlenkových map, bohužel nesmyslně natažená tím, že tam vlastně říká furt to samé dokola. Stáhnout to na 1/3 by z obsahu nic neubralo.

iiiccc
31.10.2019

Nic převratného. Pouze další způsoby prokrastinace.

Martina1725
07.05.2019

Dalo by se napsat stručněji, ale asi jedna z mála knih, která mě tak rychle ovlivnila. Začla jsem si hned malovat myšlenkové mapy pro srovnání myšlenek a mou tvorbu. V knize jsou krásné příklady. Určitě stojí za to si ji alespoň vypůjčit a prolistovat a rychle přečíst pro inspiraci.

klaraskolkova
27.10.2018

Pro všechny, kteří o myšlenkových mapách nic nevědí a chtějí získat základní informace a souvislosti, je to asi vhodné. Nicméně jsem po přečtení knihy nedokázala poznatky aplikovat do praxe. Navíc mi přišlo, že v některých fázích už se kniha až zbytečně opakuje.

VojtechVe
17.01.2017

Mšlenkové mapy jsem znal už zu různých článků z internetu. Vyžaduje to čas se je naučit efektivně používat. Kdo nezná doporučuji všemi deseti! Používám denně v práci i v osobním životě. Kniha by mohla být stručnější a názornější. Příklady dodává další kniha - Myšlenkové mapy v Byznysu.

petra4080
24.02.2016

Zajímavý je spíš koncept myšlenkových map obecně, tato kniha již nepřináší mnoho nového.

LordSnape
15.02.2015

Vzhledem k tomu, že jsem od Buzana četl knihu Používejte hlavu, tak mi úvod o učení, mozku a teorii myšlenkových map byl znám a vlastně když bych to vzal do důsledku, tak i ten text je úplně stejný. Samotné základy a používání myšlenkových map bylo dobře popsáno, jen mě také otravoval ten americky bombastický tón jako z teleshopingu o tom, jak je to úchvatné, nejlepší a revoluční. Způsobů použití je mnoho, ale nikdy by mě nenapadlo a vlastně si ani nemyslím, že by se dal zmapovat přehledněji denní diář, než ten, který normálně používáme. Těšil jsem se na kapitolu o počítačovém programu iMind Map, ale namísto vysvětlování, jak jej používat, jsem se spíše dočkal reklamních odstavců o tom, jak je jedinečný a skvěle použitelný. Narozdíl od mnou upomenuté knihy, tato publikace nezveřejňuje i jisté zápory myšlenkových map, jako je třeba jistá nepřehlednost v případě většího rozvětvení.