petra4080 petra4080 komentáře u knih

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Viděla jsem film, teprve potom četla knihu. Myslím si, že kniha je úžasná, upřesňuje souvislosti a prohlubuje pocit z příběhu. Je pravda, že některé pasáže by se daly zestručnit.

11.05.2016 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Originální příběh, občas celkem nuda. Psychologicky dobře vykreslené postavy, příběh je hluboký, smutný, uvěřitelný.

09.05.2016 3 z 5

Fajn oddechovka třeba do nemocnice. Myslím si, že u takovéto knihy nikdo žádnou hloubku nepředpokládá, tudíž očekávání splnila.

06.05.2016 2 z 5

Velikost L: Znovu na scéně Velikost L: Znovu na scéně Meg Cabot

Tahle knížka se mi vůbec nelíbila, k dočtení jsem se musela vysloveně nutit. Předešlé díly byly o něco lepší.

03.05.2016 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velice vtipná kniha, moc se mi líbila, děj byl svižný, napínavý, krásně čtivý. Na mě možná zbytečně moc odborných věcí - za to hvězda dolů.

02.05.2016 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Inspirativní, vtipné čtení, místy zbytečně zdlouhavé. Nevadilo by mi něco podobného podniknout.

29.04.2016 3 z 5

Vdané Vdané Ivana Havranová

Strašně depresivní kniha, ze které mám pocit, že ani nemá cenu věřit v partnerský vztah. Když bych to tušila předem, snad bych jí ani nečetla.

27.04.2016 2 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Bohužel jedna z horších knih Petera Mayle :-( Kniha neurazí, nenadchne. Za mě zklamání.

27.04.2016 3 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Docela náročný, místy zdlouhavý román, který však stojí za přečtení. Konec je nejlepší :-)

27.04.2016 3 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Čekala jsem víc. Hezký nápad, ale trošku nevyužitý. Začátek se příšerně táhne, kniha mě začala bavit asi až tak v poslední čtvrtině :-(

19.04.2016 3 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Co to bylo? Neuvěřitelně nudné, rozvleklé, úplně o ničem, ani pokus autora zahrát na city na konci neměl požadovaný efekt. Pro mě byl příběh nereálný :-( Nápad dobrý, ale naprosto nevyužitý. Rozhodně jedna z nejhorších knížek které jsem četla.

13.04.2016 1 z 5

Ne vše je pravda a dost mě štve, že se autoři neustále opakují. Každopádně se u téhle knížky alespoň pobavíte :-)

11.04.2016 2 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knížka se krásně čte. Musím říct, že bych něco takového také chtěla zažít... přehodnotit priority, strádat a převzít zodpovědnost sama za sebe. Za mě dobrý, jen ten překlad nic moc.

11.04.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Zpočátku docela nudné, nakonec mě ale příběh vtáhl a bylo to fajn čtení. Ale tedy žádná bomba jak jsem dle komentářů čekala :-( Autor na můj vkus dost tlačí na city.

07.04.2016 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Páni, to byl nářez. Napínavé až do samého konce. Za mě rozhodně ještě lepší než první díl - možná je to ale tím, že už jsem znala svět i Paige :-) Každou chvíli na mě čekalo nějaké překvapení, nic mi zde nechybělo a rozhodně jsem nepřeskakovala stránky (jak tu někdo psal) :-)

06.04.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Podle mě je toto nejslabší díl, konec mě překvapil, ale jinak nic moc.

24.03.2016 3 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Já tedy nevím, přišlo mi to neslané nemastné. Trocha humoru, trocha romantiky, detektivní zápletka... no taková všehochuť, musím ale říct, že se četla celkem dobře a rychle :-)

24.03.2016 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Musím uznat, že tato kniha je velmi originální. Zezačátku se člověk musí trochu zorientovat, ale po pár stránkách už plujete dějem ani nevíte jak. Celý svět je do detailů propracovaný, postavy úžasné a uvěřitelné. Hned jsem si přečetla i druhý díl :-)

24.03.2016 4 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Kniha nás provádí příběhy žen různých věkových kategorií, pocházejících z rozdílného prostředí. Ukazuje, že úplně každý člověk každý má své problémy, i když z pohledu ostatních může jít třeba o banální záležitosti. Každý prožívá věci jinak, každý je jinak vnímá a jinak ho ovlivní.
No a na závěr: My ženský jsme prostě silný :-)

11.03.2016 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl mě moc nebavil, přesto si přečtu i třetí.

11.03.2016 3 z 5