Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32825/proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 3.8380
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps, 1998

Kniha Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

1v8na

Musím přiznat, že kniha byla opravdu psaná humorně a čtivě.
Vzhledem k roku vydání (1998) jsem některé pasáže brala s rezervou, protože společnost jde neustále dopředu a vyvíjí se.
Po knize jsem sáhla na doporučení a ve chvíli, kdy jsem na rodičovské dovolené měla pocit nevyužitelnosti.
Musím říct, že mě kniha nakopla a dala mi na moji situaci jiný pohled a taky jiný pohled na manželovo chování a fungování.
Svůj účel splnila.

Artim

Že je kniha v některých ohledech už zastaralá a zasluhovala by revizi? Že je mnohdy přetažená za vlasy? Že má snahu generalizovat, škatulkovat a zjednodušovat? Ano, to všechno je z části pravda.
Na druhou stranu jejím cílem není odbornost se spoustou citací (i když je podložena mnoha výzkumy). Její snahou je podat vysvětlení rozdílů mezi muži a ženami trochu odlehčenou formou, avšak stále založenou na vědeckých důkazech.
Komu to vadí, ať šáhne po učebnici psychologie.

Kočí357
21. dubnaodpad!

Pseudověda

LenkaGonn

Tuto knihu jsem si poslechla na doporučení a jsem spokojená. Něco jsem se dozvěděla, nasmála se a poučila se jak na muže a samozřejmě to v praxi hned vyzkoušela a světě div se mám průměrného muže, takže to funguje :-D. Kniha je naprosto v pořádku pro ty z vás kdo chtějí zlepšit vztah a pokusit se pochopit protějšek. A nebo je jen zajímají rozdíly mezi muži a ženami.

martineden
07. lednaodpad!

To je docela nebezpečné škatulkování žen a mužů. Sice pod rouškou zábavy, ale nemám takové zevšeobecňování ráda.

Thejareck
01.12.2020

Zábavné a zároveň z praxe.

LadyKopřivA
09.11.2020

Velmi těžké hodnotit. Tuto knížku jsme doma četli záhy po r. 2000, pobavila nás a v té době podle mého názoru byla přínosná a zasluhovala by 4 hvězdy. Je tu pohromadě spousta drobných rozdílů mezi tzv. ženským a mužským myšlením (přičemž k jednomu či druhému inklinuje člověk ze své podstaty a nikoli dle toho, čím je), mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry. Je také potřeba celý komplex sdělení knihy brát s humorem (to se teda obecně v životě vyplatí) a nadsázkou. A co dnes, po téměř 20 letech? Rozdíl mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry celkem lidem přešel do krve, hodně lidí s tím vědomě pracuje v rámci seberozvoje a existuje řada nových knih. Doba je jiná a pokládá jiné otázky, má na lidi a jejich životní filozofii kapičku jiné nároky. Z dnešního pohledu kniha už tolik nepřináší, ale význam bych jí přesto neupírala.

Jarka_rybář
02.10.2020

Výborné, vtipné a podle testu v této knize jsem chlap.:-)