Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32825/proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 3.8380
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Alman (Jiří Alman)
Originální název:

Why men don’t listen and women can’t read maps, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

1v8na
29. června

Musím přiznat, že kniha byla opravdu psaná humorně a čtivě.
Vzhledem k roku vydání (1998) jsem některé pasáže brala s rezervou, protože společnost jde neustále dopředu a vyvíjí se.
Po knize jsem sáhla na doporučení a ve chvíli, kdy jsem na rodičovské dovolené měla pocit nevyužitelnosti.
Musím říct, že mě kniha nakopla a dala mi na moji situaci jiný pohled a taky jiný pohled na manželovo chování a fungování.
Svůj účel splnila.

Artim
14. května

Že je kniha v některých ohledech už zastaralá a zasluhovala by revizi? Že je mnohdy přetažená za vlasy? Že má snahu generalizovat, škatulkovat a zjednodušovat? Ano, to všechno je z části pravda.
Na druhou stranu jejím cílem není odbornost se spoustou citací (i když je podložena mnoha výzkumy). Její snahou je podat vysvětlení rozdílů mezi muži a ženami trochu odlehčenou formou, avšak stále založenou na vědeckých důkazech.
Komu to vadí, ať šáhne po učebnici psychologie.


Kočí357
21. dubnaodpad!

Pseudověda

LenkaGonn
05. dubna

Tuto knihu jsem si poslechla na doporučení a jsem spokojená. Něco jsem se dozvěděla, nasmála se a poučila se jak na muže a samozřejmě to v praxi hned vyzkoušela a světě div se mám průměrného muže, takže to funguje :-D. Kniha je naprosto v pořádku pro ty z vás kdo chtějí zlepšit vztah a pokusit se pochopit protějšek. A nebo je jen zajímají rozdíly mezi muži a ženami.

martineden
07. lednaodpad!

To je docela nebezpečné škatulkování žen a mužů. Sice pod rouškou zábavy, ale nemám takové zevšeobecňování ráda.

Thejareck
01.12.2020

Zábavné a zároveň z praxe.

LadyKopřivA
09.11.2020

Velmi těžké hodnotit. Tuto knížku jsme doma četli záhy po r. 2000, pobavila nás a v té době podle mého názoru byla přínosná a zasluhovala by 4 hvězdy. Je tu pohromadě spousta drobných rozdílů mezi tzv. ženským a mužským myšlením (přičemž k jednomu či druhému inklinuje člověk ze své podstaty a nikoli dle toho, čím je), mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry. Je také potřeba celý komplex sdělení knihy brát s humorem (to se teda obecně v životě vyplatí) a nadsázkou. A co dnes, po téměř 20 letech? Rozdíl mezi schopnostmi pravé a levé hemisféry celkem lidem přešel do krve, hodně lidí s tím vědomě pracuje v rámci seberozvoje a existuje řada nových knih. Doba je jiná a pokládá jiné otázky, má na lidi a jejich životní filozofii kapičku jiné nároky. Z dnešního pohledu kniha už tolik nepřináší, ale význam bych jí přesto neupírala.

Jarka_rybář
02.10.2020

Výborné, vtipné a podle testu v této knize jsem chlap.:-)

1