Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32825/proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 3.9272

Why men don’t listen and women can’t read maps (1998)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Alman (Jiří Alman)

Antares

Nenáročné čtivo obsahujúce zaujímavé fakty a myšlienky. Potrebné čítať trochu s nadhľadom, ale priznávam, že som sa aj pomerne dobre zabavila :)

hu_87

Kniha se čte poměrně dobře. Nečekejte nic závratného, autoři se snaží průběžně přidávat nějaké ty vtípky, které vás mohou a nemusí pobavit.
Co mě zklamalo bylo, že se v knize řeší prakticky jedno a to samé: ženy jsou emoční stvoření a je třeba jim naslouchat, muži jsou orientovaní na řešení problémů a mají nadprůměrnou prostorovou představivost. Vyskytnou se tam některé zajímavosti, ale přesto druhým doporučuji, pokud uvažují o této knížce, ať se spíš zaměří na více vědeckou literaturu.

Chajda69

Stále to samé, pořád dokola. Na toto téma až příliš málo humoru. Některé poznatky mi utkvěly, ale jinak pro mě byla kniha až příliš plytká.

attila1

V této knize mi přijde, že se jisté věci stále zbytečně opakují,ale jinak se číst dala, za mě lepší průměr.

Zanda21

Před chvíli jsem tuto knihu dočetla a ještě teď se směji tomu, jaká krutá pravda se tam skrývá. Rozdílnosti ženské a mužské povahy jsou v knize skvěle humorně popsány, dokonce podloženy vědeckými výzkumy. Díky této knize jsem se přestala snažit některé věci u mého manžela pochopit, ale jednoduše je respektuji, protože to tak je. :-) Skvělá kniha, doporučuji všem párům :-)

martinkaLLL

Na toto téma jedna z těch slabších knížek. Moc mě to nezaujalo, nepobavilo a ani neporadilo.

Vesela_Veverka

Knihu bych doporučila tomu, kdo se nudí. Nic moc zajímavého, záživného ani poučného se čtenář nedozví. Celou knihu se opakuje jedna mantra. Muž sedí na skále a čučí, žena si potřebuje povídat.

Sabinaski

Knihu jsem spíš brala jako humornou. Protože po přečtení takové knihy rozhodně nebudete rozumět všem protějškům, jelikož každý jsme jiný a to je na světě krásné. I když někdy hodně těžké ;) Ale jako vtipný návod je to rozhodně roztomilé a hodně případů je opravdu ze života. Co je ale pravda pravdoucí, že muži fakt neposlouchají a já neumím číst v mapách. To je pro mě prostě nadživotní výkon, i když žijeme v době Google map :D

Jana283
18.12.2017

Nemám ráda "návody na život", ale tahle kniha stojí za přečtení. Objasnila mi pár věcí o těch z Marsu.

Mini.Baby
24.09.2017

Poučné, ale nezáživné. Nudaaa

Danago
19.08.2017

Skvělá kniha, která mi vnesla klid do života ne-li přímo zachránila manželství. Všem ženám ji doporučuji. Já jsem zde pochopila, že se neustála hádám o věcech , které stejně nezměním. Trápím se s tím , co vlastně muž má vrozené od nepaměti, co je vlastně myšleno úplně jinak než já si vyložím. Změnila jsem své chování své chápání. Přestala jsem se urážet, neustále se obhajovat. Tato kniha mi dala do života velice moc. Doporučila jsem ji i svým dcerám a kamarádkám.

katiiks
03.08.2017

Super knížka, která vysvětluje původ spousty konfliktů, které muži se ženami mají (myslím, že každý se v knize najde). Vše je psáno jednoduše a zábavně. Jediný důvod, proč nedávám 5*, je, že se kniha občas zbytečně dlouho drží jednoho tématu a omílá jej dokolečka. Jinak všem doporučuji! :)

Milas
20.07.2017

Tato kniha by měla být povinnou četbou na středních školách.

Damato
11.06.2017

Koupila jsem ji jako dárek blížícím se narozeninám své drahé ( té lepší- samozřejmě:-) ) polovičky a když jsem se u čtení ale opravdu upřímně nahlas smála, musela jsem mu knihu dát předčasně a strávili jsme u ní docela příjemný večer, který nebyl jen o smíchu, ale spoustu věcí jsme si i ujednotili ( je mi jasné, že za pár dní nebude mít ani tucha, že jsme ústně nastavili jakousi lajnu a zas pojede po svých vyjetých kolejích, ale díky za každý takovýhle pohodový večer.

MorriconeTheGod
23.04.2017

Kdysi, když jsem tu knihu četl mi přišla velmi dobrá. Dnes musím konstatovat, že je až komicky plná hollywoodských filmových klišé a je spíše zábavná než poučná. Jedná se o klasický americký pop.-"naučný" střih - co nejbanálněji a nejjednodušeji podat složitou látku - na faktech nezáleží, ty se musejí podřídit marketingu. Nicméně, jako určitá inspirace a motivace ke snaze druhého člověka spíše pochopit než odsoudit je dobrá.

petrakočárová
05.04.2017

Velmi užitečné pro pochopení, jak přemýšlí muži a jak ženy. Doporučuji.

StihOMam
15.03.2017

Bavilo me to v nacti, potesilo o deset let pozdeji, prekvapuje i ted. A vzdycky si jako bonus neco uvedomim. Jen kdyby si to precetl i protejsek...

Aleen
02.03.2017

Všechno, co umím, jsem se naučila z knih...fakt, nekecám!!! A tahle kniha mně naučila komunikovat s muži...fááákt, nekecám. Brala jsem ji jako učebnici a snažila se vše hned převádět do praxe...škoda, že můj tehdejší manžel byl tak "skvělý", že na sobě nepotřeboval nic vylepšovat. Alespoň měl jasno, že ta nemožná jsem já, to náš vztah hodně zpřehlednilo :-) :-) No nic, to byla velmi osobní vsuvka. V každém případě se svým současným manželem se snažíme spolu komunikovat právě na základech učení manželů Peaseových a naše soužití je po všech těch letech stále KRÁSNÉ. Navíc je to počtení nestranné - autoři jsou manželé, straní oběma pohlavím, a vtipné. Za nás jim patří DÍK.

Ennie
12.11.2016

Jak už je zmíněno v starších komentářích - kniha by mohla být kratší. Nejen, že se autoři často opakují, ale hlavně sepsali hodně známých (a logických) faktů. Plusem knihy je, že byla doplněna i o vtipy.

Existuje spousta lidí, kterým by pomohlo jen nahlédnout do knihy - ono je docela důležité pochopit, že každý jsme jiný (nejen, že se liší ženy od mužů). Hodně by to ten život usnadnilo a zlepšilo.

jitka3162
18.09.2016

vtipná a pravdivá kniha. Faktem ale je, že místo 350 stran, by stačilo 50 a bylo by tam vše důležité a neduplicitní.

fis.rena
02.07.2016

Ne každý se samozřejmě v knize ve všech situacích najde,ale je to v globálu velice osvěžující a prima čtení. Ráda se ke knížkám od Peasových vracím.

petra4080
11.04.2016

Ne vše je pravda a dost mě štve, že se autoři neustále opakují. Každopádně se u téhle knížky alespoň pobavíte :-)

Dáda4
22.12.2015

Kniha velmi zajímavá pro ty, kdo se zajímají o lidské vztahy. Jediné, co mi trochu vadilo, že se informace v knize opakovaly několikrát, takže mohla být klidně tenčí.

tatjana1737
21.11.2015

Knížku jsem si koupila na gymnáziu a přečetla ji teprve nyní, nějakých 15 let po zakoupení. Některá tvrzení považuji již za překonaná (mně vadily údaje o vědeckém zdůvodnění homosexuality, přišlo mi to hodně zjednodušující + téměř vše bylo vysvětlováno působením hormonů v organismu, kterážto teorie frčela v 90. letech, ale dnes už není brána za 100% dogma), přesto je knížka docela vtipným a poučným čtením pro ty, kteří se vztahy buď začínají a narážejí na rozdíly mezi pohlavími, nebo kteří jsou ve vztahu již dlouho a pořád je rozčilují některé "vady" jejich protějšku. Veškerá tvrzení jsou zobecněná, ale i tak si dovoluji tvrdit, že se v nich dost z nás najde. Výborné jsou i doprovodné ilustrace. Ten, kdo se nebere moc vážně a je schopen nadhledu, tomu může knížka ledacos dát i dnes.

Zelený_Drak
30.08.2015

Tuto knihu jsem odložila po 2/3 po té, co jsem narazila na tvrzení, že všechny ženy s Turnerovým syndromem jsou extrémně feminní v každém svém chování a postrádají jakoukoliv prostorovou orientaci. To je buď dezinterpretace, nebo zastaralá informace.

Uvedené by mohlo platit zhruba pro 50 % těchto žen. Zbylých 50 % těchto žen by naopak mělo mít minimální problémy s matematikou a prostorem, ale zato potřebovat delší čas na zorientování se ve společenském životě. Když pomineme toto rozdělení na dvě skupiny, které by mělo být důsledkem parentálního imprintingu, tak nevidím důvod, proč by přibližně 10 % zárodků žen s Turnerovým syndromem nemohlo být vystaveno vysokým dávkám testosteronu (stejně jako 10 % zárodků žen bez syndromu) a mít tedy mužský mozek. Ženy s Turnerovým syndromem navíc nemají vlastní ženské hormony a tedy bych hodně váhala označit i jen tu první polovinu za extrémně feminní (v chování), protože případný ženský mozek zde není podporován hormonálně (respektive hormonální cyklus je jen uměle napodobován).

Věřím, že někomu může kniha dát něco pro partnerský život, ale bude to platit zejména u párů "žena s ženským mozkem a muž s mužským mozkem" nebo "muž a žena s prohozenými mozky". Jako žena s "mužským mozkem" mám na výběr buď mezi jinou ženou (která bude mít pravděpodobně mozek přinejmenším v "poli překrývání" nebo "mužský") a mužem (který bude mít pravděpodobně "mužský mozek", protože proč si vybírat někoho s výrazně odlišným fungováním?). 10 % žen, které se myšlením podobají spíš opačnému pohlaví, nemá kniha zas tak moc co nabídnout. Takže po tom nesmyslu o všech ženách s Turnerovým syndromem jsem knihu odložila. Nač si zanášet mozek hovadinami?

Lenka4
09.02.2015

Několik zajímavých myšlenek neustále opakovaných až k otravnosti. Určitě by se našlo více různých příkladů dokládajících rozdílnost způsobu myšlení žen a mužů, než jen schopnost či neschopnost zorientovat se v mapě. Autoři se snažili téma podat přístupnou formou, avšak za cenu přílišného zjednodušení a ztypizování žen (upovídanost, vztahy) i mužů (mlčenlivost, klid).

CharlieLN
12.08.2014

Stejné hodnocení jako u prvního dílu - velmi zajímavá a poučná kniha, dověděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani zdání. Teď už dokážu druhé pohlaví pochopit trochu lépe. Měl by si jí přečíst každý. Doporučuji k přečtení. Čte se velmi dobře.

Bear Reader
28.12.2013

Tuhle knihu jsem si kdysi vzal s sebou na dovolenou a budil na pláži pozornost výbuchy smíchu. Autoři skvěle zpracovali rozdíly mezi mužským a ženským myšlením. Jejich poznatky se skutečně dají aplikovat do života.

Mishka_a7
18.11.2013

Díky této knize, která je opravdu skvěle a vtipně napsaná, lze spoustu věcí pochopit. Věřím, že se v ní vidí naprosto každý pár. :D

Poutnice
02.10.2013

souhlasím s Anilkou13 :) pokud chcete opravdu vycházet (ne se vztekat, bojovat a stěžovat si) se svým protějškem, přečtěte si tohle, zkuste se nad tím zamyslet a uvést některý poznatky do praxe. Funguje to skvěle.