Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32825/bmid_proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 4 439 85

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001 a 2003.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps , 1998

kacka29
kacka29
20.02.2024 4 z 5

I když jsem nesouhlasila úplně se vším, co v knize bylo napsáno, tak mi to dalo vhled do některých situací, ve kterých jsem absolutně nechápala chování svého muže. Některé poznatky se v knize několikrát opakovaly, ale aspoň si to člověk zapamatoval. Konečně chápu, proč má drahá polovička neprojevuje tolik emocí a proč je pro něj parkování naprosto automatická věc.

marcela3655
marcela3655
17.10.2023 5 z 5

Už je to nějaký pátek co jsem ji četla, tenkrát mě to bavilo.

Hauhau
Hauhau
26.09.2023 5 z 5

Knihu jsem četl několikrát, pomohla mi pochopit mnoho věcí ve vztazích. Dal bych ji jako povinnou četbu ..náctiletým.

Radimka
Radimka
04.08.2023

Četla jsem Proč muži lžou a ženy pláčou a moc nadšená jsem nebyla. Tohle bylo asi hodně podobný, jen v červeným.

Alto98
Alto98
26.07.2023

Velmi, velmi zjednodušující. Naštěstí život není takto černobílý. Psáno upovídaným americkým stylem, s častým opakováním - i když text napsali Australané. Iritovaly mne časté odkazy na pravěk. Také příklady s mapou, neustále zmiňované, jsou už poněkud zastaralé. Dnes bez navigace bloudí i muži...
Nedočteno, odloženo, nehodnoceno.

EvaHonsová
EvaHonsová
30.05.2023 4 z 5

Kniha poukazuje na rozdíly v chování, jednání a vnímání muže a ženy. Vede k pochopení toho, co nelze změnit a jak vzájemně a láskyplně se mohou partneři respektovat.

Permoník368
Permoník368
19.05.2023 4 z 5

Kniha se věnuje rozdílům mezi muži a ženami, lépe řečeno jelich různým způsobem myšlení a uvažování. S těmito rozdíly se sice setkáváme každý den, vnímáme je, ale asi málokdo z nás by je uměl souhrnně vystihnout a vyhmátnout "jádro pudla". Autoři to lehce humorným způsobem zkusili udělat za nás - stačí se začíst. Je sice pravda, že některé skutečnosti se v textu opakují tolikrát, že je to místy k uzoufání, a naopak leccos zajímavého je jen tak naťuknuté, ale stejně považuji knihu za přínosnou a rád jsem si ji přečetl. Určitě je pro mě pobídkou bedlivěji sledovat a porovnávat jednání obou pohlaví.

Bell@
Bell@
29.04.2023 4 z 5

Skvělá knížka, kde jsou dokonale shrnuty rozdíly mezi mužským a ženským světem. Autoři využívají výzkumů z několika zemí světa a v mnoha situacích se čtenář najde.

uzivatel90562
uzivatel90562
22.01.2023 4 z 5

V zásadě je tu krásně shrnuto odkud se vzali a jak se projevují 'archetypální' muži a ženy. Vzhledem k tomu jak je kniha obecná, jako "návod k použití" je pouze orientační, ale přesto tu některé věci k zamyšlení sdělené velmi zábavnou formou najde každý.

nikola6615
nikola6615
29.11.2022

Taková populárně naučná oddechovka, ale že by mi přinesla něco navíc, to se říct nedá. Většinu myšlenek už jsem někde slyšela, někde četla. Určitě to nebylo špatné čtení, ale není to nic, co by vynikalo.

vlkove
vlkove
09.11.2022 4 z 5

Dobrá kniha plná praktických poznatků. Ocenila bych jen trochu méně odborných informací a omezila bych značné opakování stejné věci.

adabraz
adabraz
29.09.2022 4 z 5

Vtipná a zajímavá knížka. Je hezké, číst něco z druhého - mužského pohledu. Oddechovka, hezky se četla.

Booky84
Booky84
22.06.2022 4 z 5

Pohodová a humorná kniha. Člověk se v něčem i vidí a pobaví se.

Amneris
Amneris
28.04.2022 5 z 5

Velmi humorná kniha, která ukazuje odlišnost mezi muži a ženami. Četli jsme s manželem a hodně jsme se pobavili a zjistili jsme, že se v hodně věcech poznáváme :-)

Eistee
Eistee
05.11.2021 5 z 5

Humorné, dobře napsané a v dnešní uměle překorektní době dost odvážné. Něco pravdy na tom bude. Palec nahoru!

WileE.Coyote
WileE.Coyote
02.11.2021 3 z 5

Muž (lovec) a žena (ochránkyně hnízda) jsou si rovní, avšak rozhodně nejsou stejní, jak se nám to snaží vnutit ideologie politické korektnosti. Podstata jejich rozdílnosti tkví v různém "naprogramování" mozku, k čemuž došlo již v době prenatálního vývoje. Toť podstata knihy, ze které by měly vycházet veškeré zásady komunikace mezi oběma pohlavími.
Jakkoli si myslím, že autoři podceňují socio-kulturní vliv výchovy na osobnost člověka (nejsem přesvědčen, že geny drží způsob našeho uzvažování a chování na provázku tak pevně, jak prezentují) a v průběhu četby mě rozčilovalo nadměrné opakování myšlenek a (dle mého názoru) poměrně laciné zaklínání se vědou, knihu hodnotím nejenom jako poměrně zábavnou, ale také přínosnou pro každého, kdo chce lépe porozumět opačnému pohlaví.

johnny01
johnny01
20.10.2021 2 z 5

Mnohé historky jsou zajímavé, ale celkově kniha hodně informací opakuje zbytečně několikrát (a již při druhém opakování je to otravné a nezajímavé) a zahlcuje čtenáře nudnými údaji o fungování mozku a anatomii mozku. Určitě by knize prospělo výrazné proškrtání. Na téma vztahové psychologie již vyšly mnohem lepší knihy.

1v8na
1v8na
29.06.2021 3 z 5

Musím přiznat, že kniha byla opravdu psaná humorně a čtivě.
Vzhledem k roku vydání (1998) jsem některé pasáže brala s rezervou, protože společnost jde neustále dopředu a vyvíjí se.
Po knize jsem sáhla na doporučení a ve chvíli, kdy jsem na rodičovské dovolené měla pocit nevyužitelnosti.
Musím říct, že mě kniha nakopla a dala mi na moji situaci jiný pohled a taky jiný pohled na manželovo chování a fungování.
Svůj účel splnila.

Artim
Artim
14.05.2021 4 z 5

Že je kniha v některých ohledech už zastaralá a zasluhovala by revizi? Že je mnohdy přetažená za vlasy? Že má snahu generalizovat, škatulkovat a zjednodušovat? Ano, to všechno je z části pravda.
Na druhou stranu jejím cílem není odbornost se spoustou citací (i když je podložena mnoha výzkumy). Její snahou je podat vysvětlení rozdílů mezi muži a ženami trochu odlehčenou formou, avšak stále založenou na vědeckých důkazech.
Komu to vadí, ať šáhne po učebnici psychologie.

Kočí357
Kočí357