Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32825/bmid_proc-muzi-neposlouchaji-a-zeny-neum-Sti-32825.jpg 4 439 85

Kvůli své kontroverzní knize o rozdílech mezi myšlením žen a mužů procestovali Allan a Barbara Peaseovi celý svět a shromáždili nejnovější poznatky z oboru výzkumu mozku, z evoluční biologie, psychologie a sociologie. Výsledek jejich úsilí, vám možná překvapivým, avšak humorným a čtivým způsobem vysvětlí důvod existence napětí rozepří mezi příslušníky obou pohlaví a pokusí se najít způsob, jak se s nimi vypořádat. Přečtěte si tuto knihu a konečně pochopíte, proč muži nikdy neposlouchají a proč ženy neumí číst v mapách. Po odhalení tohoto tajemství příslušníků opačného pohlaví se už nikdy nebudete muset za nic omlouvat. Dotisk 2001 a 2003.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Alman (Jiří Alman)

Why men don’t listen and women can’t read maps , 1998

Morgainne
21.09.2012 3 z 5

... Zrak je prodloužením mozku na vnější straně lebky. Sítnice na zadní straně oční bulvy obsahuje asi sto třicet milionů tyčinek - receptorů světla -, které rozeznávají bílou a černou, a sedm milionů čípků, které rozeznávají barvy. Genetická informace pro čípky je uložena v chromozomu X. Ženy mají dva chromozomy X, mají tedy více druhů čípků než muži. Tento rozdíl je patrný ve způsobu, jakým ženy popisují barvy. Muži hovoří o základních barvách, jako červená, modrá či zelená, kdežto ženy hovoří o smetanové, vodové, kaštanové, slézové či jablkově zelené.

.....

Muži a "zírání" na jiné ženy
---------------------------------------
Lepší periferní vidění je rovněž důvodem, proč jsou ženy jen zřídkakdy přistiženy při "zírání" na muže.
Téměř každý muž si čas od času vyslechne výčitku, že "hází očkem" po jiných ženách. Jen málo žen však slyšelo podobnou výčitku od mužů. Výzkumy sexuálního chování dokazují, že ženy si muže prohlížejí stejně často jako muži ženy, ne-li častěji. Mají však lepší periferní vidění než muži, a proto jsou jen zřídkakdy přistiženy.

Juliette
14.09.2012 5 z 5

Tato kniha je suprová. Pobaví, potěší, lecco vysvětlí. I manžel se u ní bavil.

Aliii
14.09.2012 5 z 5

Moc pěkná knížka, která je psaná zábavnou formou, uvádí mnoho příkladů ze života, u kterých jsem občas dostávala záchvaty smíchu :-) Knížka obsahuje i test, který vám napoví, jestli je vaše mysl spíše mužská či ženská.

kadgam
22.01.2012

Áno, je to pravda. Čítať mapy síce viem, ale ťažko sa podľa nich orientujem, a stále pomáham mužom hľadať veci. Sú proste "nad vecou" a maličkosti si nevšímajú

Radka Padka
29.12.2011

tak tuhle knihu musím doporučit....je neskutečně pravdivá. Měli by si jí přečít ženy z důvodu, aby porozuměli můžum a hlavně muži, aby pochopili, že MY ŽENY přemýšlíme o věcech, který VY MUŽI vypustíte během chvilinky z hlavy