Zmrtvýchvstání

Víš, milý čtenáři, co je to zrada a jak podle se někdy může zachovat druh ve zbrani? Vždyť i ostřílený hraničář a zkušený traper ve službách Kožešinové společnosti Skalnatých hor H U G H G L A S S zjišťuje krátce poté, co byl na lovu napaden rozzuřenou medvědicí, že mušketýrské heslo „Všichni za jednoho“ nemusí na americkém Západě v roce 1823 nutně platit. Těžce raněného zbaběle opustí dva členové výpravy, kteří ho měli chránit. S nicotným zbytkem výbavy, o nějž už tito zrádci neměli zájem, se pak zubožený Hugh plazí stovky mil čarokrásnou, byť chladně netečnou panenskou přírodou poháněn vidinou, že musí přežít, aby se pomstil. Vyprávění o nezdolné síle vůle, zasazené na území dnešního Wyomingu, Montany, obou Dakot a Nebrasky, přináší vedle úchvatných scenerií, zálesáckých receptů, krutých střetů s indiány i okamžiků bezmoci rovněž existenciální rovinu, poměřující lidské pohnutky ve světle věčnosti. Románová verze jedné z nejdramatičtějších legend z časů objevování Divokého západu, v jejíž filmové adaptaci ztvárnil hlavního hrdinu LEONARDO DiCAPRIO, je v Punkeho podání oceňována jako vrcholná moderní klasika westernového žánru. ZRADILI HO V NEJTĚŽŠÍ HODINĚ. PŘEŽIL A CHCE SE MSTÍT! Román o houževnatosti lidské vůle, čelící nástrahám americké divočiny, zfilmoval režisér Alejandro González Inárritu s Leonardem DiCapriem v hlavní roli...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272284/big_zmrtvychvstani-Nqx-272284.jpg 4.1173
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: , Leda, Rozmluvy

Revenant, 2002

Kniha Zmrtvýchvstání

Tess.96

Trvalo mi pěkně dlouho než jsem se do knihy pořádně začetla. Vyloženě jsem se do čtení musela nutit. Téma knihy totiž pro mě není úplně lákavé, takže to bylo zřejmě jeden z důvodů proč jsem se do toho musela nutit. Nicméně když jsem u toho vydržela a začetla se, tak se to četlo moc příjemně a místy to bylo i napínavé. Každopádně vím, že knihu si už znovu nepřečtu.

soupik2012

Drsná krajina, touha po přežití a pomsta. To jsou tři hlavní atributy této nesmírně vydařené audioknihy. Kniha je napsána tak, že v ní nejsou žádná hluchá místa. Je to akční jízda i v těch momentech, kdy se ocitne Hugh Glass v divočině úplně sám. Vlastně tato pasáž mi přišla z celého příběhu nejzajímavější, zároveň také nejnapínavější. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem na konci příběhu zjistila, že se jedná o příběh sepsaný podle skutečné události. Je to dáno způsobem jakým je tato kniha napsána. Mé chuťové pohárky jsou naplněny až po okraj, ale já jsem stále hladová. Příběh je tak nesmírně poutavý a zajímavý, že se nabízelo hlubší a širší zpracování. V ideálním případě z toho autor mohl vytěžit rovnou trilogii. Piráti a život mezi indiány. Souboj s medvědem a boj o přežití. A na závěr cesta za pomstou. Souhrnem 1000 stran a byla bych nadmíru spokojená. Audiokniha kterou načetl na podtrženou jedničku pan Jan Plouhar, mi ještě umocnila celkový zážitek a prožitek.

janina66
09.09.2020

Super čtení. Velice drsná, divoká a mrazivá příroda. Je úžasné, co Hugh dokázal překonat. Vůle po životě a pomstě ho žene dál, i když je kolikrát na pokraji sil. Viděla jsem i film, a oboje se mi moc líbilo.

RenkaB
07.08.2020

Nedávno jsem tento titul viděla u někoho v přečtených knihách, popis mě zaujal a knihu jsem si přidala do chci si přečíst. Včera odpoledne jsem ji koupila v Levných knihách a dnes odpoledne dočetla.
Příběh je to rozhodně zajímavý a nenudila jsem se. Myslím, že reálný život v divočině byl daleko drsnější, než je popsáno v této knize. Ale to nic neubírá na její čtivosti.
Rozhodně stojí za zamyšlení, jak málo tehdy lidé potřebovali k osobní potřebě/obživě. Ta naše současná "civilizace" mi tak teď připadá jako zpovykaná parta nezvedenců, která by vymřela do týdne po vstupu na Divoký západ. Anebo možná ještě dříve...

VendyBW
15.07.2020

Ač to není přímo styl literatury, který bych si zvolila pro chvíle pohody - četla se mi moc pěkně. Knihu jsem si koupila až po shlédnutí filmu. Moc se mi líbila mapka, tu jsem často používala a pro mou představu vzdáleností byla skvělou pomůckou. Příběh je krásně sepsaný, děj je napínavý a člověk se dozví mnohem více pocitů, trápení a detailů nežli ve filmu. Ale na film se podívám ráda znovu.

orinka3
12.06.2020

Lahůdka! Dnes už není tolik nových autorů, kteří by se vraceli do minulosti, kdy hovořily kolty a muži byli drsnými chlapy. Film jsem neviděla, ale knížka mi dokonale stačí. Je tady všecko, co od dobrodružného příběhu čekám. Kladný hrdina Hugh Glass, který na pokraji smrti nad ní vlastní vůlí zvítězí. Jeho protějšek, bezcharakterní křivák Fitzgerald, který se neštítí ničeho. Zločinu ani lži. Naivní chlapec Bridger i ostatní postavy, bez kterých by příběh nebyl úplný. Nebezpeční Indiáni. Bizoni, blizzard. Výborně se to čte, autor by určitě v přírodě taky přežil.

Alushka07
06.05.2020

krásná knížka...měla jsem strach, že bude sáhodlouze popisovat krajinu, ale měla spád, byla zajímavá a napínavá, jsem Glassovi fandila, aby se dočkal spravedlnosti, i když jsem viděla film a věděla dopředu jak to dopadne :-)

kamila5406
10.04.2020

Kniha mnohem zajímavější než film