petra4080 petra4080 komentáře u knih

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Musím přiznat, že tenhle díl mě vůbec nebavil... pořád omílání toho samého, intimní chvilky se od prvního dílu vůbec nemění, klidně by tedy mohly být vynechány.

19.10.2016 2 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Tahle knížka se mi moc dobře nečetla, dílo je napsáno příliš rozvláčně, na druhou stranu vás nutí přemýšlet.

14.10.2016 3 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Nenáročné, napínavé a svižné... zase o něco lepší než předchozí díl

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Každý díl je ještě lepší než ten předchozí. Super.

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Napínavé, romantické, příjemné pokračování prvního dílu, bezva nové postavy

Game Game Anders de la Motte

Bezva nápad, zajímavý vývoj, hlavní postava mě bavila. Ve druhé polovině dostane děj pěkný spád a už vás to nepustí :-)
Za přečtení určitě stojí.

22.09.2016 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Celkem povedená fantasy série, ale žádný zázrak to tedy není. Hlavní postavy jsou celkem sympatické, ale vše je tak nějak těžko uvěřitelné. Od knihy jsem čekala víc.

16.09.2016 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Opakující se příběhy, v celé sérii pořád vše dokola...

08.09.2016 2 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Asi nejlepší díl série i když se stále dokola opakuje to co již známe z těch předchozích. Na druhou stranu příběh je čtiví a zabaví. Je příjemné potkávat postavy které již známe z dřívějších dílů.

08.09.2016 3 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Zajímavá kniha plná myšlenek o smyslu života, pro mě však příliš životopisná, trochu to nudí :-(

07.09.2016 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Hezky zpracovaný milostný příběh. Začátek je příliš zdlouhavý, potom už jsem se chytla a způsob jakým je kniha napsaná mě bavil. Hezky vykreslené postavy (Floentino velmi nesympaticky).

22.08.2016 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Krásně napsaná kniha, kde hlavní hrdina vypráví svůj příběh. Jsou zde hezky vykreslené profily postav, je zde pár opravdu silných momentů. S postavou Hanny jsem nedokázala sympatizovat.

18.08.2016 4 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Zajímavý příběh o velmi silné vůli přežít. Střídání přítomnosti s minulostí, kdy minulé zážitky pro mě byly trochu nudné. Každopádně knihu doporučuji.

17.08.2016 4 z 5

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Číst se dal až ten konec, zhruba poslední třetina. Jinak naprosto nezajímavé, nudné, a ani způsob psaní autorky mě tedy nenadchl.

08.08.2016 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Opět super čtivá kniha, bavila jsem se od začátku do konce. Nečekala jsem, že bude děj opět rozdělen do více knížek, tak jsem byla na konci pořádně zklamaná :-D
Eadlyn jsem si oblíbila mnohem víc ne Americu :-)

08.08.2016 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Jednohubka na jedno odpoledne, čte se dobře, ale žádná bomba to teda není. Předvídatelné, bez jiskry a bez nápadu.

29.07.2016 2 z 5

Sranda :-D Jen to chce znát trochu historii.

28.07.2016 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Kniha se čte úplně sama, bohužel příběh je dle mého trochu naivní. Nápad dobrý, ale je to zdlouhavé a ufňukané, v podstatě jen hra na city.

28.07.2016 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Od tak dobře hodnocené knihy jsem tedy čekala více :-(
První polovina mi připadala nudná, ve druhé už jsem se celkem začetla.
A šťastný konec? Já tomu spíš říkám promarněné životy....
Dopisy mezi kapitolami jsou pro mě zbytečné a rušivé, nijak se nevztahují k příběhu.

28.07.2016 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nerozumím tomu, proč je Potter tolik oblíbený. Jasně, každému se líbí něco jiného - ale zrovna tohle?
Kniha se čte dobře, s tím problém nemám, jen celý ten příběh mi vůbec nesedl :-( O postavách ani nemluvím...
Prostě jsem už četla mnohem lepší fantasy, kde bylo vše propracované a promyšlené do všech detailů.
Další díly ani nebudu číst, spokojím se s filmovým zpracováním.

27.07.2016 3 z 5