Deset žen

Neúprosný obraz ženské duše. Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto spolu sdílejí své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, neboť věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení. Není důležité, odkud pocházejí ani z jakých poměrů vzešly. Je jedno, kolik jim je let a čím se živí. Všechny si na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, s níž se nelze vyrovnat, jindy přítomnost, jež nepřináší to, co by si člověk přál, nebo budoucnost, která děsí. Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky. Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima. Kniha Deset žen je znepokojující a překvapivý román, hluboce dojemný a lidský. Odvážný a objevný pohled na mezilidské vztahy v dnešním světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166290/deset-zen-BcA-166290.jpg 3.6153

Diez mujeres (2011)

Vydáno:, Host

Kniha Deset žen

medlovice

Lákala mě obalem, úplně mě fascinovala. ! Devět nádherných květů sladěných barevně , ke každému jméno, vybírala jsem si jméno a květinu, které se mi líbí, těšila se na příběh , podobný mému. První dva příběhy se mi líbily moc. Neznámé prostředí Chile , exotika toho horkého temperamentního kraje.. Pak jsem knihu na chvíli odložila, toto není kniha, kterou je potřeba číst jedním dechem , postavy nemají spolu nic společného , příběhy se ani neprolínají, ani na sebe nenavazují. A pak jsem nevěděla kdo je kdo . Je Juana dobrodružka nebo byla týraná ? Je to pěkné dětství nebo tohle byla špatná matka. ? Přesto jsem dočetla i desátou ženu , protože obal je vtipný v tom že je na něm jen devět jmen a ale kniha se jmenuje Deset žen. Upřímné zpovídání , nahlédnutí do ženské duše.

koudelu

Knihu jsem přečetla úplnou náhodou, příběhy žen byly velmi čtivé, úplně jsem se do nich ponořila. A velmi mě nadchlo neobvyklé prostředí Chile.

klara1550
28.10.2018

U knih se mi moc nestává, že bych měla problém je dočíst. Tahle mě zezačátku bavila, ale jak jsem postupovala, tak bylo těžší a těžší ji otevřít znovu a na posledních pár stran jsem se odhodlávala pár týdnů. Přemýšlím, čím to je. Možná se mi jen znovu potvrdilo, že na povídky moc nejsem, a tahle kniha byla dost "povídková". Možná byla potíž i v mých nenaplněných očekáváních - čekala jsem mezi ženami nějakou interakci, nejen převyprávění jejich příběhu. Některé příběhy mě oslovily hodně, některé se mi zdály takové šroubované, nedůvěryhodně vyprávěné - hlavně ten poslední mi nesedl.

romi94
09.06.2018

Výstižné a velmi propracované příběhy. Jen mi už ke konci velmi splývaly.

SSTknihy
09.05.2018

Příběhy, které jsou stejně rozličné jako ženy, které je vyprávějí. Psychoterapeutka Nataša sezvala své pacientky, aby si navzájem sdělily své životní osudy a tíži, kterou každá nese na svých bedrech, protože věří, že sdílená bolest je poloviční bolest. Ona sama se stává desátou pacientkou připojením svého příběhu. Čtivé, zajímavé, ale přiznám se, že trochu odtažité. Chybělo mi tam propojení, vzájemná reakce, alespoň náznak další cesty, spojenectví. Takhle zbylo jen deset samostatných příběhů.

Milena1967
12.03.2018

Naprosto úžasná!
Jsou knihy které přečtete a za hodinu nevíte o čem jsou. Pak jsou ale knihy, které mají v sobě neuvěřitelnou životní moudrost - a to je jedna z nich. Podle mého názoru ale tuto knihu ocení spíše člověk, který už něco prožil, je starší, má už na život svůj názor. Myslím, že kdybych ji četla ve dvaceti, asi by mně nebavila.

maruschka
28.12.2017

Jedna z nezapomenutelných.

čika
06.12.2017

Kniha, ktora ma istotne vela svetlych stranok, akymi su citatelnost, pristupnost, moznost stotoznenia sa s hrdinkami. Slabym clankom je vsak kostra ako taka - hlavna myslienka niekam prcha, posledny pribeh je nejaka umela prekombinovana sentimentalna fabulacia a kniha sa hryzie do chvosta. Pribehov je mozno az zbytocne desat, vycerpaju sa, znudia. Ocenujem vsak vydavanie sucasnej juhoamerickej literatury u nas, preklad je velmi fajn a knihu napriek spomenutym muskam odporucam precitat.

Enolain
01.11.2017odpad!

Za me teda taky ne...precteny 4 pribehy...bez pointy..bez smyslu...bez zakonceni.. zcela zbytecne...

Aleh
11.06.2017

Za víkend jsem přečetla Deset žen. Tolik životních mouder, pravd, plno lásky a radostí, ale také smutků, loučení, rozchodů a bolestí! Ale tyto ženy jdou stále dál a dnes a denně čelí dalším životním výzvám. Nutně se vkrádá otázka: Co bych asi vyprávěla ostatním ženám já? Moc jsem o tom přemýšlela. Ale jedno vím jistě. S tím, jak přibývá toho, co mám již odžito, přichází stále častěji to, co mi mockrát v životě chybělo - nadhled. Nadhled nad lidskou hloupostí, arogancí, zlobou, závistí, lží.... A to mě těší a baví. Doporučuji. Určitě se k této knize po čase zase vrátím.

myskula
21.03.2017

Fantastická kniha,kde se dočtete mnohé životní pravdy.Knížku jsem si objednala a musím ji mít prostě doma,chci si ji přečíst znovu.

Jana_Hlus
15.08.2016

Pro mne velmi milé překvapení, na knihu jsem narazila náhodou v knihovně. Skvěle popsané příběhy deseti žen, každá jiná, všechny však nějakým způsobem bojují samy se sebou i okolím. Jedna po druhé vypráví svůj příběh ostatním a v závěru vypráví příběh psycholožky Nataši její asistentka. Předpokládala jsem, že se osudy žen propojí více než jenom na jednom setkání, v tomto směru jsem čekala více. Ale jinak parádní počteníčko, díky této knize se mi podařilo více pochopit i sama sebe. 4/5

kaculi
08.08.2016

Deset žen mne naprosto pohltilo. Marcele Serrano se podařilo na nevelké ploše vždy několika desítek stran postupně (a troufám si tvrdit, že mistrně) zachytit životní příběhy devíti žen rozdílného věku a postojů, pocházejících z různých podmínek, jež kromě ústřední postavy celé knihy, jejich terapeutky Nataši, a pocitu osamělosti ve světě, spojuje zároveň i jakási nevyslovená touha po životě a odvaha, s níž čelí každému dalšímu dni.
Postavy na mne působily velmi uvěřitelně a živě, včetně jejich terapeutky (přece jen jsou psychologové taky jenom lidi:-)), a plně sympatizovat jsem nedokázala ani s jednou z nich, neboť jsem se v něčem (ve vyřčené větě, určitém názoru, náhledu na svět, části jejich příběhu) ztotožnila s každou. Ženy si mne získaly svojí upřímností a všechny mne něčím obohatily.
Když to zkrátím, nejvíc na mne (tedy kromě samotného námětu knihy, a podle mého názoru také velmi zdařilé jazykové stránky) zapůsobilo poselství skryté mezi řádky, které mě současně jen utvrdilo v mém přístupu k lidem: nesuď člověka, nenahlížíš-li jeho život jeho očima.

petra4080
11.03.2016

Kniha nás provádí příběhy žen různých věkových kategorií, pocházejících z rozdílného prostředí. Ukazuje, že úplně každý člověk každý má své problémy, i když z pohledu ostatních může jít třeba o banální záležitosti. Každý prožívá věci jinak, každý je jinak vnímá a jinak ho ovlivní.
No a na závěr: My ženský jsme prostě silný :-)

jesie
09.02.2016

K této knize mne napadá jediné slovo: plytký, ani jeden z příběhů se mi nedostal pod kůži a neprožívala jsem ho s jeho autorkou,tak jak bych si od takovéto knihy představovala, spíš jako bych četla nějakou brožuru..kdy, kde, co, ale nijak se mě to nedotýkalo..

mschmidtova
10.01.2016

Tato kniha mě hodně zklamala. Ani jsem ji nedočetla a myslím, že se k ní už nevrátím. Nalákala mě obálka a motiv knihy. Čekala jsem příběhy žen, které se společně setkají a navzájem si sdělí svoje zkušenosti, poučení, poradí se atd. Nezaujal mě ani jeden příběh. Myšlenka je hezká, bohužel ji autorka neuměla zrealizovat. Nejvíc bodů u mě získává obálka knihy.

rusalka123
03.01.2016

Čekala jsem propracovaný román. Deset příběhů, které budou směřovat k nějakému cíli. Místo toho na mě čekalo deset povídek. Nic víc. Jedna dovyprávěla, další začala. A ty "povídky" nebyly ničím zajímavé, vlastně popis životů bez většího děje. Navíc měla autorka svůj osobitý styl, což je sice fajn, ale nedokázala ho nikdy pozměnit, takže mělo i všech deset žen vypravěčský styl stejný a všechny stejný charakter. Tedy spíše všechny žádný charakter.
Vlastně nemůžu říct všech deset - nedočetla jsem... Celé příběhy jsem přečetla dva, další asi tři jsem projela rychle, s přeskakováním a tím mi to stačilo. Ale bohužel nemůžu věřit, že dál by se něco změnilo... A vlastně vím, že nezměnilo, protože jsem si projela Natašu, abych věděla, jaký bude konec... S lítostí musím konstatovat, že byl dost nijaký, opět samostatný příběh, který neměl s těmi předchozími nic společného...

bookcase
11.08.2015

Zajímavé příběhy žen s různými traumaty...ale něco mi tam chybělo, měla jsem pocit, že to autorka na mě jen vychrlila.

Aneleh
02.08.2015

Deset žen nám otevírá svoji duši a ukazuje svoji sílu při překonávání samoty a překážek, bolesti a zklamání, které ženy prožívaly odjakživa a prožívají i dnes. Právě proto se v těchto příbězích pozná leckterá z nás. Psycholožka Nataša je přesvědčená, že o trápení je třeba mluvit, abychom si získali odstup a nadhled a získali tak naději, že lze v našem životě leccos změnit. Mám ráda psychologické knihy, a tak mě tato oslovila a vyprávění všech žen mě hravě vtáhlo do děje.

DarekDevil
15.05.2015

Přiznám se, že mně to víc nudilo než bavilo. Nevím co tím autorka chtěla říct, chybí mi tam nějaká pointa. Kniha není napsaná špatným jazykem, to určitě ne, ale ty příběhy mne nijak nezaujaly. Za mne 60%

Danafantom
08.05.2015

Přečetla jsem jeden příběh a měla jsem dost.

vertunka
02.04.2015odpad!

Nápad dobrý - provedení hrozné. Příběhy zajímavé, ale napsané takovým stylem, že mě to nebavilo číst. Za mě jednoznačně palec dolů. Naprostá ztráta času - škoda.

olga3004
13.03.2015

Nebylo to vyloženě špatné nebo špatně napsané, ale mě kniha trochu zklamala, čekala jsem určitě víc. Příběhy žen jsem čekala zajímavější, nějak tomu chyběl spád, pointa....něco navíc. Je to už nějakou dobu, co jsem to četla a nezanechalo to ve mně v podstatě nic.

Siraelxy
22.02.2015

Moc jsem se na tuhle těšila, moc. A stejně moc mě zklamala. Příběh deseti žen, jeden dost drsný, ostatní naprosto nezajimavé. Dokonce se mi stávalo, že jsem se přistihla, že čtu a přitom myslím na to co zítra uvařím.... Navíc ty příběhy byly bez pointy, bez konce....takové osekané nebo co.
Vím, že má spousty kladných hodnocení, ale za mě zklamání.

MatoLenka
09.12.2014

Plný počet bodů. Řadím do kategorie knih, na kterou v knihovně čekáte půl roku, pak ji za pár dnů přečtete (chtělo by se mi napsat jedním dechem, ale to v tomto případě musíte každý příběh nějakou dobu "vydýchat") a pak běžíte do knihkupectví, abyste se k ní mohli znovu a znovu vracet. Děje se mi tak zhruba jednou ročně....

GrasselováL
18.09.2014

Dobře napsaná kniha a poutavé příběhy.

knihamouder
16.09.2014

Kniha mě nezaujala, v polovině jsem ji musela odložit.

Pistácie
02.08.2014

Ať už jde o smyšlené, nebo částečně pravdivé příběhy, dostaly mě. Každý jeden, postupně, tak jak šly za sebou. Kolikrát jsem si říkala, jaké hrůzné příběhy musí ženy v nejrůznějších koutech světa prožívat. I jen najít vlastní sestru trvá přes 20 let. To je síla. Vedle těchto příběhů, osudů a problému, mi moje problémy přišly docela malicherné a nicotné. Neuměla jsem si sebe samu představit ani v jednom z nich. Říkala jsem si, jak bych to asi řešila já sama. Jestli bych se takovému osudu dokázala postavit čelem. Zda bych ho řešila stejně jako ta či jiná zrovna ústřední hrdinka příběhu. Wow. doslova, Wow.

Jojohana
27.07.2014

kniha mě prostě nadchla, nádherně rozehrané a zpracované příběhy deseti žen. lze jen doporučit.

lucy.sankova
19.06.2014

Silné příběhy desíti žen. Každý příběh má své kouzlo - každý je jiný, přitom v něčem stejný. Doporučuji přečíst.