Deset žen

Neúprosný obraz ženské duše. Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto spolu sdílejí své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, neboť věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení. Není důležité, odkud pocházejí ani z jakých poměrů vzešly. Je jedno, kolik jim je let a čím se živí. Všechny si na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, s níž se nelze vyrovnat, jindy přítomnost, jež nepřináší to, co by si člověk přál, nebo budoucnost, která děsí. Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky. Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima. Kniha Deset žen je znepokojující a překvapivý román, hluboce dojemný a lidský. Odvážný a objevný pohled na mezilidské vztahy v dnešním světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166290/big_deset-zen-BcA-166290.jpg 3.5174

Vydáno: , Host

Diez mujeres, 2011

Kniha Deset žen

Křovinka

Velmi dobře napsaná a zároveň vymyšlená oddechovka, která nenutí k velkým zamyšlením, ale zároveň si v ní může každý najít něco dle svého gusta. Vzala jsem si knihu na dovolenou a bylo to jak se říká 'jako pr... na nočník'. Jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, není nutné se 100% soustředit ... ale zároveň mě každý příběh zaujal a něčím inspiroval ve smyslu že můžu být opravdu za svůj šťastný život vděčná ...
PS: nádherná obálka :-)

JaVin
11.07.2020

Velmi ctive, oddechovka.

Bar16
12.11.2019

Taková průměrná oddechovka, do které jsem se musela trochu nutit, protože jsem od ní čekala něco jiného. Suma sumárum byly příběhy nakonec zajímavé. V tomto případě se mi ale líbil více obal.

medlovice
28.01.2019

Lákala mě obalem, úplně mě fascinovala. ! Devět nádherných květů sladěných barevně , ke každému jméno, vybírala jsem si jméno a květinu, které se mi líbí, těšila se na příběh , podobný mému. První dva příběhy se mi líbily moc. Neznámé prostředí Chile , exotika toho horkého temperamentního kraje.. Pak jsem knihu na chvíli odložila, toto není kniha, kterou je potřeba číst jedním dechem , postavy nemají spolu nic společného , příběhy se ani neprolínají, ani na sebe nenavazují. A pak jsem nevěděla kdo je kdo . Je Juana dobrodružka nebo byla týraná ? Je to pěkné dětství nebo tohle byla špatná matka. ? Přesto jsem dočetla i desátou ženu , protože obal je vtipný v tom že je na něm jen devět jmen a ale kniha se jmenuje Deset žen. Upřímné zpovídání , nahlédnutí do ženské duše.

koudelu
10.01.2019

Knihu jsem přečetla úplnou náhodou, příběhy žen byly velmi čtivé, úplně jsem se do nich ponořila. A velmi mě nadchlo neobvyklé prostředí Chile.

klara1550
28.10.2018

U knih se mi moc nestává, že bych měla problém je dočíst. Tahle mě zezačátku bavila, ale jak jsem postupovala, tak bylo těžší a těžší ji otevřít znovu a na posledních pár stran jsem se odhodlávala pár týdnů. Přemýšlím, čím to je. Možná se mi jen znovu potvrdilo, že na povídky moc nejsem, a tahle kniha byla dost "povídková". Možná byla potíž i v mých nenaplněných očekáváních - čekala jsem mezi ženami nějakou interakci, nejen převyprávění jejich příběhu. Některé příběhy mě oslovily hodně, některé se mi zdály takové šroubované, nedůvěryhodně vyprávěné - hlavně ten poslední mi nesedl.

romi94
09.06.2018

Výstižné a velmi propracované příběhy. Jen mi už ke konci velmi splývaly.

SSTknihy
09.05.2018

Příběhy, které jsou stejně rozličné jako ženy, které je vyprávějí. Psychoterapeutka Nataša sezvala své pacientky, aby si navzájem sdělily své životní osudy a tíži, kterou každá nese na svých bedrech, protože věří, že sdílená bolest je poloviční bolest. Ona sama se stává desátou pacientkou připojením svého příběhu. Čtivé, zajímavé, ale přiznám se, že trochu odtažité. Chybělo mi tam propojení, vzájemná reakce, alespoň náznak další cesty, spojenectví. Takhle zbylo jen deset samostatných příběhů.