Petra158 Petra158 komentáře u knih

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Kniha, od ktere jsem se nemohla odtrhnout... Styl autora mi opravdu sedi, stranky se ctou pomalu samy:) Zapletka take zajimava. Hned se pustim do dalsiho dilu, abych vedela, jak to skonci:)

05.06.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tahle serie s Kim Stoneovou se mi nikdy neomrzi. Skoda toho nestastneho konce...

03.06.2020 5 z 5

Četnické příběhy aneb Veselé příhody z pátrací služby Četnické příběhy aneb Veselé příhody z pátrací služby Michal Dlouhý

Prijemne oddychove cteni okorenene humorem.

02.02.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kdyz jsem knizku otvirala, byla jsem na rozpacich, co me ceka. Nektere komentare nebyly uplne pozitivni. Cekala jsem tedy neco prumerneho, ale opak je pravdou. Bylo to pekne, ctive, zase trochu neco jineho. Motiv zajimavy. Sice je tu urcita sablona u hlavnich postav (rozervany Wolf, jiskreni mezi nim a Baxterovou), ale ruku na srdce...To je vzdy takove koreni pribehu. Chvilku mi trvalo, nez jsem privykla autorovu stylu psani. Nebo to bylo prekladem? Nevim. To je spis muj problem. Urcite si prectu dalsi dily.

28.01.2020 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Knizka byla pekna, styl psani autorky mi sedl, ale ze zacatku mi chvili trvalo, nez jsem se zorientovala, protoze tam jsou prilis rychle skoky v dejovych linkach a postavach. Prirovnala bych to k filmovym strihum. Kdyz uz vime, co a jak, pribeh je pak pekne ctivy a kapitoly rychle utikaji. Rozuzleni deje je netradicni.

27.01.2020 4 z 5

Skála Skála Peter May

Moje prvni setkani s autorem a jsem rada, ze jsem na nej diky CV narazila. Knizka neni typicka detektivka, vysetrovani je prece jen upozadeno. Libilo se mi, jak autor vykreslil prostredi ostrova, mentalitu lidi. No, asi bych tam nechtela zit. Navraty do minulosti byly take pekne a pomohly k dokresleni situace. Urcite budu pokracovat dalsimi dily.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tuhle knihu by si mel precist kazdy. Libilo se mi, jakym stylem to autor napsal. Bylo to chladne, neosobni. No, diky tomu jsem to mohla cist, jinak bych to asi nedala. Zide jsou povazovany za jednotky urcene k likvidaci. Rudolf se do tehle masinerie perfektne hodil uz jen tim, jak ho otec vychovaval. Nemyslet, pouze plnit ukoly, byt poslusny. V detstvi byl polozen zaklad jeho zrudnosti. Pro me nejvystiznejsi hlaska z cele knihy je, jak Rudolf rika 'Nejsem smyslny.'

27.01.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knizka se mi libila. Bylo to napinave. Hlavni hrdinka je psychicky nemocna z traumatu, kterym si prosla. Navic se v tom svem trapeni jeste vic utapi, alkohol tomu take neprida. Pak se divi, ze ji nikdo neveri, kdyz se opravdu neco stane. Typicka zapletka, ktera me bavila:) Postupne odkryvani minulosti bylo pekne. Sice ctenari dojde o neco drive, jak se veci maji, ale spis ceka, aby se dozvedel konkretne co, kde a jak. Konec me dost prekvapil, takze doporucuji.

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Cekala jsem neco mnohem nechutnejsiho. Hlavniho hrdiny je mi lito, protoze nemel od malicka na ruzich ustlano. On to o sobe vi a sam je z toho zoufaly a asi to nemuze ani nijak zmenit. Neni to ten typ hrdiny, ktery se ve sve uchylnosti vyziva a bere ji s nadhledem. Za to davam hvezdicku navic, protoze tech postav 'bad guys' je pomerne dost. Jinak je to klasicka kriminalka:)

21.01.2020 4 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Prave jsem docetla a mam trochu rozporuplne pocity. Namet, dejova linka v pohode, i kdyz me strasne iritovala prace policie. To, jak byla zaujata, az si rikam, jestli to neni nijak pritazene za vlasy. U policie nepracuji, tak nevim. Asi mi take uplne nesedl autorcin styl psani. Jeste ji zkusim dat sanci.

16.01.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knizku jsem precetla na jeden zatah pres noc. Neslo se odtrhnout. Vubec by me nenapadlo, jak lehce lze z cloveka udelat blazna. Staci spetka pochybnosti u sebe sama a jede to jako po masle. Styl autorky mi sedi, urcite si prectu i dalsi knihy.

14.01.2020 5 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Maloktera kniha me tak dostane jako tahle. Je az neuveritelne, co je jeden clovek schopen provest druhemu...Jsem rada, ze pribeh skoncil dobre. Urcite budu pokracovat v teto serii a tesim se, az si prectu dalsi dily.

13.01.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Harry Hole na me pusobi jako dite stesteny. Alkoholik, ktery se tim ani netaji, pracuje u policie a zpusobuje tolik prusvihu, ze jiny clovek by uz davno skoncil za mrizemi. Presto je to dobry polda, takova ta spravna 'rozervana duse'. Na knize nejvice ocenuji snahu seznamit ctenare s kulturou Australcu (legendy, mentalita, jejich historie).

10.01.2020 4 z 5

Mladí, neklidní a mrtví Mladí, neklidní a mrtví Jessica Fellowes

Tento dil je lepsi nez prvni. Neni tak rozvlekly. Take ocenuji, jak autorka vykreslila zivot mlade smetanky v polovine 20. let 20. stoleti. Jsem rada, ze jsem teto serii jeste dala sanci, a urcite si prectu dalsi dily.

05.01.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Myslim si, ze tuto basnickou sbirku by si mel precist kazdy, i kdyz neholduje poezii. Nektere balady (Vodnik, Svatebni kosile) patri k zakladum vseobecneho vzdelani.

05.01.2020 5 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Pekna detektivka. To, ze se dej odehrava v budoucnosti, nepusobi nijak rusive. Urcite si prectu dalsi dily.

05.01.2020 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Vyborna detektivka. Ctenar je stale udrzovan v napeti. Kdysi jsem videla film, takze jsem si pri cteni vzdycky predstavila Denzela Washingtona. To mi vubec nevadilo, i kdyz Rhyme je v knize uplne jiny. Kdo videl film a chce si precist knihu (nebo naopak), doporucuji, o prekvapeni nebude ochuzen:-)

30.11.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha byla opravdu skvela. Je sice pravda, ze se opet opakoval motiv hlavniho detektiva, ktery zazil nejakou osobni tragedii, profesni pad, jde proti nadrizenym a ktery se znovu snazi "nastartovat" svuj zivot. A zase to fungovalo, protoze Erika Fosterova je proste trochu jina:) Epilog me dojal...Byl takovy lidsky. Jinak to nedokazu popsat. Urcite si prectu dalsi dily.

28.11.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Vyborna fantasy. Kniha se mi cetla opravdu dobre. Nejvic se mi libilo, jaky svet autorka dokazala vymyslet. Doporucuji precist:-)

10.11.2019 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Musim priznat, ze knihy tohohle zanru nectu. Dostala jsem se k ni diky ctenarske vyzve a byla to sila...Obdivuji hrdinku za vsechno, co dokazala. Film jsem kdysi videla v kine, ale kniha je mnohem lepsi a ma propracovanejsi pribeh a dokaze lepe vystihnout mysleni a pocity Cheryl.

04.11.2019 5 z 5