Vzdálená ozvěna

Vzdálená ozvěna https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5039/vzdalena-ozvena-5039.jpg 4 109 26

Karen Pirieová série

Jsou čtyři hodiny ráno uprostřed prosince, sníh pokrývá celé město St. Andrews. Student Alex Gilbey právě klopýtá se třemi svými nejlepšími přáteli domů z večírku, když narazí na tělo mladé ženy. Rosie Duffová byla znásilněna, pobodána a ponechána svému osudu na dávném hřbitově Piktů a jedinými podezřelými se stanou čtyři mládenci umazaní její krví. O dvacet pět let později místní policie znovu otevírá staré případy. Spolu s dalšími nevyřešenými vraždami se vrací k vyšetřování případu Rosie Duffové. Ale i někdo jiný dospěl k vlastnímu názoru, jak by měla fungovat spravedlivost. První člen původní čtveřice umírá při podezřelém požáru svého domu. Další brzy na to zahyne při vloupání s ošklivou dohrou. Nejvíc ze všech se bojí Alex. Někdo se mstí za Rosii Duffovou. Musí odhalit starou pravdu, dřív než se sám stane příští obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Distant Echo , 2003

Atara16
01.02.2023 3 z 5

Námět dobrý,ale začíst se mi povedlo někde za polovinou, pak indicie ukáže kdo by mohl být vrah, začne to být napínavé a konec jen potvrdil co jsem tušila.

janastok
22.08.2021 3 z 5

Celkem dobrá, avšak zdlouhavě plynoucí detektivka. Občas jsem přeskakovala, ale i přesto jsem podle dvou indicií odhadla vraha, i když jsem doufala, že nemám pravdu. Dobře vykreslené postavy hlavních hrdinů.

Forest66
16.07.2020 4 z 5

Knížka je moc zajímavě pojatá, i když trochu předvídatelná. Ale moc rád si od autorky přečtu něco dalšího

čef
12.04.2020 5 z 5

Vzdálená ozvěna je první v řadě o Karen Pirie, pro mne však je až posledním, všechny následující jsem měl už dříve načteny a všechny se mi moc líbily. I tato kniha byla top, i když Karen zde hrála až bůhvíjaké epizodní housle. Příběh byl založen na tom, jak může falešné obvinění zničit spoustu životů, zejména když policie nekoná tak, jak by měla. Není moc takto dobrých detektivek.

koki.veru
22.03.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se nějak extra nezačala, ale postupně jsem se začítala víc a víc. Začalo se to pěkně vyvrbovat a knížka byla nakonec pěkně povedená. Zvlášť konec by překvapivý a velice napínavý :-)

Petra158
16.01.2020 4 z 5

Prave jsem docetla a mam trochu rozporuplne pocity. Namet, dejova linka v pohode, i kdyz me strasne iritovala prace policie. To, jak byla zaujata, az si rikam, jestli to neni nijak pritazene za vlasy. U policie nepracuji, tak nevim. Asi mi take uplne nesedl autorcin styl psani. Jeste ji zkusim dat sanci.

lenka7679
27.08.2019 3 z 5

Hodnotím jako šedý průměr. Příběh mě nezaujal a dočetla jsem jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje a co hůř, bylo mi naprosto jedno, kdo je vrah a jen jsem se modlila, ať už ho nějak, jedno jak, chytí a je konec. Přemýšlím, zda dát šanci ještě další knize, nebo raději ne.

Petula.N
20.11.2018 4 z 5

Trošku zdlouhavé, ale jooo dobrý. Ale celou dobu jsem byla přesvědčená kdo je vrah a na konci jsem koukala jak puk. Zkusím další díl.

moudivlacek
31.10.2018 5 z 5

Velice povedená detektivka, sice detektiv Karen Pirieová má zde velmi okrajovou roli, přesto na ději to neubírá. Bylo mi hned jasné, že svědkové vraždy - 4 studenti - to nebudou mít lehké, přesto mě děsila zaujatost policie. Když dotyční začali žít nový život, nebo se o to pokoušeli, zas zasáhl krutý osud. Moc mě mrzí, že umřel mj. jeden z nich, dětský pediatr Ziggy, kterého jsem z nich asi měla nejraději. Možná to bylo tím, že vždy se zajímal hlavně o druhé a snažil se je chránit, a Alex u mne stoupl hodně v ceně díky postoji právě k Ziggymu. A vážila jsem si i Lynn, která se snažila o nový život s Alexem.
Konec je fantastický, přesto dle mne spravedlnost nedosáhla ve všech směrech stupně nejvyššího.
Jsem zvědavá na další díl, tento mě uchvátil.

Heyhey
20.06.2018 3 z 5

Často mě překvapí, když sáhnu po nějaké knize na základě toho, že mi sedl autor a čekám stejný výsledek a on se nedostaví. Je to má třetí kniha od autorky a musela jsem se přemáhat, abych dočetla. Přišlo mi to převelice zdlouhavé, nepravděpodobné, zmatené, málo čtivé. Výsledek za mne - slabší průměr.

Mil@n
12.02.2018 4 z 5

Trošku zdlouhavé, ale fakt dobrá detektivka,doporučuji.

Kerberos
07.07.2017 5 z 5

Od Val jsem četla všechno k čemu jsem se dostala a vždy jsem byla spokojená.

ArwenAragorn
29.12.2016 5 z 5

****
Knihu jsem četla před časem a teď jsem vzpomínala jaká byla a kdo byl vrahem. Vybavila jsem si ji dobře. Je rozvláčnější a najednou je tady překvapivý závěr. Nevím, jestli mně vadilo jen náhlé "osvícení" a zjištění vraha, ale zdála se mně slabší, než na jaké jsem od Val McDermid zvyklá. Rozhodně však není špatná!

dzucka
08.09.2016 4 z 5

Mě se rozhodně kniha líbila, celá zápletka a způsob psaní :-)

arka53
17.08.2015 5 z 5

Dobrá detektivka.

Selinute
23.03.2015 5 z 5

Výborná detektivka. Četla jsem ji s odstupem času podruhé a opět mě dokázala zaujmout.

LenkaWal
07.07.2014 5 z 5

Moc dobrá knížka napínavá a překvapivá. U mě to sice není nic neobvyklého, ale nevěděla jsem kdo je vrah až do konce.

macer1991
13.06.2014 5 z 5

Knihu som mala asi 8 rokov zastrčenu v knižnici ....zabudla som na ňu.A bola by to veru velká škoda. Je to výborná detektívka , s napätím až do poslednej strany . Vrele odporúčam

laklom53
05.06.2014 4 z 5

Dobrá detektivka,doporučuji.

guru
25.04.2014 4 z 5

Osobne nemám veľmi v oblube staré prípady a návraty do ďalekej minulosti. Ďalej McDermid už trochu irituje s prehnaným zasadzovaním homosexuálnej populácie do jej diel.
Pomimo toho bolo ale dielo vťahujúce a napínavé, rozhodne stojí za to prečítať.

Val McDermid
skotská, 1955