Vzdálená ozvěna

Jsou čtyři hodiny ráno uprostřed prosince, sníh pokrývá celé město St. Andrews. Student Alex Gilbey právě klopýtá se třemi svými nejlepšími přáteli domů z večírku, když narazí na tělo mladé ženy. Rosie Duffová byla znásilněna, pobodána a ponechána svému osudu na dávném hřbitově Piktů a jedinými podezřelými se stanou čtyři mládenci umazaní její krví. O dvacet pět let později místní policie znovu otevírá staré případy. Spolu s dalšími nevyřešenými vraždami se vrací k vyšetřování případu Rosie Duffové. Ale i někdo jiný dospěl k vlastnímu názoru, jak by měla fungovat spravedlivost. První člen původní čtveřice umírá při podezřelém požáru svého domu. Další brzy na to zahyne při vloupání s ošklivou dohrou. Nejvíc ze všech se bojí Alex. Někdo se mstí za Rosii Duffovou. Musí odhalit starou pravdu, dřív než se sám stane příští obětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5039/vzdalena-ozvena-5039.jpg 4.395

Karen Pirieová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

The Distant Echo, 2003

Kniha Vzdálená ozvěna

Forest66
16.07.2020

Knížka je moc zajímavě pojatá, i když trochu předvídatelná. Ale moc rád si od autorky přečtu něco dalšího

čef
12.04.2020

Vzdálená ozvěna je první v řadě o Karen Pirie, pro mne však je až posledním, všechny následující jsem měl už dříve načteny a všechny se mi moc líbily. I tato kniha byla top, i když Karen zde hrála až bůhvíjaké epizodní housle. Příběh byl založen na tom, jak může falešné obvinění zničit spoustu životů, zejména když policie nekoná tak, jak by měla. Není moc takto dobrých detektivek.

koki.veru
22.03.2020

Ze začátku jsem se nějak extra nezačala, ale postupně jsem se začítala víc a víc. Začalo se to pěkně vyvrbovat a knížka byla nakonec pěkně povedená. Zvlášť konec by překvapivý a velice napínavý :-)

Petra158
16.01.2020

Prave jsem docetla a mam trochu rozporuplne pocity. Namet, dejova linka v pohode, i kdyz me strasne iritovala prace policie. To, jak byla zaujata, az si rikam, jestli to neni nijak pritazene za vlasy. U policie nepracuji, tak nevim. Asi mi take uplne nesedl autorcin styl psani. Jeste ji zkusim dat sanci.

lenka7679
27.08.2019

Hodnotím jako šedý průměr. Příběh mě nezaujal a dočetla jsem jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje a co hůř, bylo mi naprosto jedno, kdo je vrah a jen jsem se modlila, ať už ho nějak, jedno jak, chytí a je konec. Přemýšlím, zda dát šanci ještě další knize, nebo raději ne.

Petula.N
20.11.2018

Trošku zdlouhavé, ale jooo dobrý. Ale celou dobu jsem byla přesvědčená kdo je vrah a na konci jsem koukala jak puk. Zkusím další díl.

moudivlacek
31.10.2018

Velice povedená detektivka, sice detektiv Karen Pirieová má zde velmi okrajovou roli, přesto na ději to neubírá. Bylo mi hned jasné, že svědkové vraždy - 4 studenti - to nebudou mít lehké, přesto mě děsila zaujatost policie. Když dotyční začali žít nový život, nebo se o to pokoušeli, zas zasáhl krutý osud. Moc mě mrzí, že umřel mj. jeden z nich, dětský pediatr Ziggy, kterého jsem z nich asi měla nejraději. Možná to bylo tím, že vždy se zajímal hlavně o druhé a snažil se je chránit, a Alex u mne stoupl hodně v ceně díky postoji právě k Ziggymu. A vážila jsem si i Lynn, která se snažila o nový život s Alexem.
Konec je fantastický, přesto dle mne spravedlnost nedosáhla ve všech směrech stupně nejvyššího.
Jsem zvědavá na další díl, tento mě uchvátil.

Heyhey
20.06.2018

Často mě překvapí, když sáhnu po nějaké knize na základě toho, že mi sedl autor a čekám stejný výsledek a on se nedostaví. Je to má třetí kniha od autorky a musela jsem se přemáhat, abych dočetla. Přišlo mi to převelice zdlouhavé, nepravděpodobné, zmatené, málo čtivé. Výsledek za mne - slabší průměr.

Val McDermid
skotská, 1955