Petiz Petiz komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečetla jsem už dost knih z tohoto prostředí, ale Hana je neotřelá, do detailu propracovaná knížka, která má ohromnou sílu.

22.09.2020 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtivé to je, ale připadá mi, že jen díky tomu tématu. Literárně mi to přišlo úplně ploché - jedna dějová rovina, postavy by zasloužily mnohem více vykreslit, moc by mě zajímaly jejich historie a tak vůbec je ta knížka podle mě literárně nic moc.

21.05.2023 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvěle napsaná kniha. Autorka umí čtivě popsat nálet, koncentrák i milostnou scénu. Jediné, co mě na knížce vadilo, byla její tíha. Při nemoci a ležení v posteli se s ní špatně manipulovalo. Jinak úžasné dílo.

28.12.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Podle mě, moc dobrá knížka. V takových sagach jsou obvykle hlavní postavy totálně kladné, proti režimům. Tady jsou mnohem složitější, rozporuplnejsi. Ten román mě prostě neustále prekvapoval a bavil až do konce.

29.08.2020 5 z 5

Když jsem četla Třetí přání, toužila jsem jet na Krétu a do Monetových zahrad. Když jsem četla Drž mě pevně, miluj mě zlehka, strašně jsem se chtěla naučit tango. Fulghumovy romány jsou prostě uchvacující. Krom toho je to také krásná kniha do ruky a jsou tam překrásné ilustrace.

25.06.2012 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Nejsem čtenářka detektivek, ale tahle mě nadchla. Je to čtivé, napínavé, s krásnými popisy krajiny, kterou jsem si musela najít na netu, postavy jsou dobře vykreslené, má to psychologické momenty. Kvůli téhle knížce jsem zanedbávala spánek.

21.01.2024 5 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Tak tohle bylo hodně dobrý a víc neprozradím.

04.12.2023 5 z 5

Měl jsem štěstí na lidi Měl jsem štěstí na lidi Josef Beránek

Doporučila bych tuhle knižku vsem katolíkům, aby se inspirovali a chtěli se vratit k Písmu a původnímu učení Ježíše.

01.07.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vždy jsem byla velmi zarytou antipotterovkyní. Nečetla jsem žádnou knihu o něm, na film bych se nedívala už vůbec. Pak mě Potter naštval ještě více, když se objevil v seznamu děl, která si studenti mohli vybírat u státní maturity. A oni tak hojně činili. Stačilo mi ještě pár let a dospěla jsem k názoru, že by tuhle knihu měly znát moje děti. Je na to pravý čas, protože do maturity mají spoustu let. Přečetla jsem jim ji před spaním na pokračování a jsem opravdu moc mile překvapena. Ta knížka je napsaná skvělým, živým a bohatým jazykem. Má spád, nápad a je napínavá a vtipná. Užili jsme si ji a co je důležité, zkušenost přemohla moje hloupé počáteční předsudky.

04.04.2013 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Skvělá knížka. Totálně čtivá, mělo to spád, bylo to napínavé, reálie odpovídají. Fakt super. Doporučuji mladým lidem. Bude se jim to dobře číst

04.10.2023 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Přišlo mi fajn, jak jsem si musela spoustu věcí domýšlet a otevřený konec, za který si každý může dosadit, co chce. A ta různorodost lidí a prostředí, prostě pohodová knížka

01.02.2021 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

O tomto období už bylo tolik napsáno, že je asi těžké napsat něco nového, neotřelého. Tahle knížka je fajn, čtivá, ale taková docela předvídatelná. Ale stojí za přečtení, to jo.

25.09.2023 3 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Velmi čtivá kniha, která je ale psaná hodně ze široka tak, aby ilustrovala dobový kontext, rodinné zázemí a další vztahy. Obdivuju lidi, kteří dokážou tak upozadit své soukromí, aby se věnovali pomoci druhým. M. H. nesmí být zapomenuta.

17.08.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jiří Šulc píše strhujícím způsobem. Cetla jsem od neho tri knihy a vsechny byly skvele - zajimave, poutave, poucne. Muzu jen doporucit.

16.08.2015 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Dnes rano jsem ji docetla a porad na ni musim myslet. Zvlastni knizka, ktera me zvlastnim zpusobem dostala.

26.12.2012

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

Cetla jsem tuto knihu nekolikrat v anglictine, takze nevim, jaky je cesky preklad, ale ta kniha je uzana - moudra, citliva, lidska.

30.09.2012 5 z 5

Život se mnou pěkně cvičí Život se mnou pěkně cvičí Ondřej Horák

Já mám Hanku Dvorskou prostě ráda. Žádný moc mudrování, žádná hluboká psychologie, prostě život a humor a sport a bytí sama sebou.

27.12.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý nápad, bavilo mě, že jsem se některé detaily dozvěděla až z druhého románu, ale obsahově trochu předimenzované, ale jako oddechovka, proč ne

30.11.2021 3 z 5

Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Martin Vopěnka

Bavilo mě to, hlavně balkánská část, kterou znám trochu z vlastní zkušenosti. Jinak jsem taky skeptik a myslím, že s naší planetou nejdeme správným směrem, ale taky si myslím, že výhybku už přehodit nejde. Jinak mám Vopěnku ráda a s jeho stylem cestování se ztotožňuji.

06.08.2020 4 z 5

Velmi zajímavé. Moc mě bavila příroda, která v téhle knížce hraje hlavní roli a pak to, jak moc odlišní mohou lidé být.

14.05.2019 5 z 5