Perry Perry komentáře u knih

Cress Cress Marissa Meyer

Kvalita příběhu je lepší a lepší každou další stránkou - a že jich Cress má požehnaně :D Kniha se četla pomalu sama.
Jsem strašně ráda za další posilu v teamu Cinder a záchrana světa. Cress s Thornem tvoří skvělou dvojici a já doufám že ve Winter dostanou ještě trochu prostoru. Přijde mi, že si toho mají ještě spoustu co říct. :))
Čím blíže se dostáváte ke konci, tím více je kniha napínavá a o úplném závěru asi nemá ani smysl se zmiňovat :D Běžím do knihkupectví pro Winter, která bude podle mě zajímavou bytůstkou v naší partě.

18.06.2019 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Skvělá oddechovka. Pokud máte rádi tento žánr, tak už jste s největší pravděpodobností četli něco dost podobného ;) Ale to neznamená, že by kniha byla špatná, právě naopak. Děj krásně plyne a Rushe si musí každý hned oblíbit né jen kvůli svalům, ale i charakteru.
Největší pecka je však konec, už vyhlížím druhý díl.

01.06.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

5* z 5*

Musím říct, že jsem se knihy zprvu bála. Přeci jen 17ti letí hlavní hrdinové, tento věk a přemýšlení už mám za sebou :D. Ani nemůžu říct jak moc mě příběh uchvátil a o osobnostech hrdinů ani nemluvím. Bylo strašně fajn pročítat se příběhem pomalu až k odhalení. U některých částí i slza ukápla. :)))
Je to skvělé, je to něčím naprosto originální a ten konec je zabijácký, ale krásný.

21.05.2019 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Marissa Meyer opět nezklamala. Příběh je poutavý, rychle plyne a postavy si nejde neoblíbit. Je zde akce, ale i troška romantiky. Každý si prostě přijde na své. ;)
Tedy samozřejmě až na ten konec, ten je zase na zabití :D (I když jsem ho tak trochu odhadla dopředu, stále si stojím za svým.) Prosím o další díl :D

26.04.2019

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Myslím, že takový konec čekalo asi spousta z nás, ale ten cit a vybarvenost jakým byl napsán... to už čekal málo kdo :)
Za mě opravdu skvělý závěr celé série... po Princezně, Zabijákovi a Princi se mi bude stýskat.
***
"Předkové létali ke hvězdám! Šeptali, ale jejich hlasy přeletěly hory! Když zuřili, země se otřásla hrůzou! Jejich velkoleposti se nic nevyrovná. A přeci jejich svět zmizel. Nikdo není příliš velký, než aby mohl padnout." - Jezelia

19.03.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Musím říct, že poslední díl se mi líbil asi ze všech úplně nejvíc. Hlavně to bylo dáno i vyspělostí a vývojem postav. Proběhlo zde hodně změn jak u Eden a Tylera, tak i v jejich rodině a zároveň se všichni zbavili svých tajemství. :)
Pokud vás baví jarní/letní oddechovky plné lásky, tajemství a rozuzlení … hurá do této trilogie. ;)

14.02.2019 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

TY konce mě jednou zabijí :D
Musím říct, že druhý díl (Scarlet) se mi líbil o něco více než první. Možná to bude tím, že se zde prolínají příběhy jak Scarlet tak Cinder. Obě hlavní hrdinky jsem si moc oblíbila. Cinder pro její nekonečnou odvahu a Scarlet za její bojovnost.
Jsem zvědavá jak se vyvine následující třetí díl... i když už jistou představu mám, ale ... nechám se překvapit :)))

05.02.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Klasický příběh který všichni už známe. Nesnesitelný spolubydlící, minulostí postiženi hlavní hrdinové a láska na “první” pohled. Hlavní body příběhu jsou nám všem jasné, ale pokud vás zajímá všechno to co se stane mezi tím ... jen do toho.
Děj krásně plyne a pokud máte rádi romantiku asi není co více řešit. ;)))
PS: Kniha obsahuje ukázku na druhý díl, který tentokrat bude o Dawn a Spencerovi ... už se moc těším :))

22.01.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tady není co řešit.
Pokud máte rádi starou dobrou Popelku, ale zajímá vás jak si povede tahle novodobá kyborgská mechanička ve světě vznášedel, nemoci, záhad a drátů - určitě po knize sáhněte.
Já jsem si příběh zamilovala a můžu ho s čistým svědomím doporučit. :)))

16.01.2019 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

* obsahuje opravdu malé spoilery* :D

Myslím, že název knihy vystihuje celou první polovinu příběhu. Což neberu jako špatnou věc. Naopak jsem ráda, že se záchraná akce nekonala už na prvních pár stránkách.
"Vztah" Mavena k Mare je zde dobře vykreslený a zase (možná) trochu více pochopíte jak to má Maven ve své hlavě uspořádané... nebo spíš pomíchané.

Kapitoly z pohledu Cameron a Evangeliny možná nebyly vždy úplně nejzáživnější pasáže příběhu, ale chápu, že byly potřebné. Přeci jen spisovatelka musela nějak dokončit příběh Cameron a jejího bratra. A myslím, že Evangelina bude mít ještě zajímavý "vývoj" ve čtvrtém dílu série.

Takže, i když skoro 3/4 knihy nejsou nijak nabité akcí, stále vás to bude nutit číst dál a zjišťovat jak se vlastně věci mají.
Každopádně jakmile nastala chvíle války, boj na život a na smrt, bylo to strhující a živé. Rozhodně se vyplatí si pár stovek stran počkat. :)

V celku už se nemůžu dočkat, až budu v ruce držet další díl.

21.11.2018 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Padlý dědic - novela

Musím přiznat, že ze začátku jsem se v příběhu trošku ztrácela, ale nakonec se mi to všechno začalo spojovat dohromady.
I mezi touto dvojicí dojde k porozumění a vzájemnému pochopení (což se dalo očekávat).
Takže mi nezbývá nic jiného než jim popřát hodně štěstí do budoucna. :)

Padlý dědic

*maličký spoiler*
Pokud čekáte, že se Easton a Hartley dají v tomto díle dohromady, tak vás asi zklamu. :D Na to si budete muset ještě chvilku počkat. ;)
Co se příběhu týče... nemohla jsem se od něj odtrhnout. Hartley jsem si strašně oblíbila, i když na můj vkus byla občas až moc tajemná.

Knížku jsem ale přečetla jedním dechem a hned se vrhám na pátý díl. :)))

31.10.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Pokud je to vůbec možné, tak druhý díl zcela předčil laťku prvního dílu (a to byla opravdu vysoká). Tato duologie se určitě řadí mezi mé nejoblíbenější série.
Příběh mě naprosto vtáhl, každá stránka je plná akce a děj se ani na chviličku nezastaví.
Nikdy mě nepřestane udivovat Kazova předvídavost, ten člověk má prostě každého hned přečteného :D
Každopádně je opravdu velká škoda, že další díl už se nechystá. Ale jak se říká: "V nejlepším se má přestat". Avšak my máme jiné rčení........

"Žádný slzy. Žádnej funus."

16.10.2018 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

412 stran, 29 kapitol a vše zakončené epilogem.
Musím říct, že příběh mě opravdu dostal a doslova vtáhl. Kniha je plná emocí, akce a zamyšlení.
Moc se mi líbil vývoj postav a to, že některé situace člověka prostě změní.
Bohužel (a konečně), se dočkáme v druhém díle umírání a některé mi bylo opravdu proti srsti. Ale chápu, že k dobrému příběhu zabíjení, ať už oblíbených nebo neoblíbených postav, prostě patří. :D

PS: Jsem moc zvědavá, co si spisovatelka ve třetím díle vymyslela pro Farley. Pokud jsem dobře pochopila “náznak“, bude to ještě zajímavé. :)))

22.08.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Příběh Rudých a Stříbrných jsem si zamilovala.
Akce je v knize nespočet, děj snad ani chvilku nepostojí na místě a postavy si prostě nedokážete nezalíbit.
Není to ta nejvíce originální kniha na světě, ale pokud Vás bavilo Hunger Games, Divergence a podobné určitě po knize sáhněte.

12.07.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

I když už mi pár let není "náct" musím říct, že i tak je kniha příjemnou jarní/letní oddechovkou. Kniha se krásně čte, děj plynule ubíhá a na zápletku zde také narazíte :)
Co se týče postav, tak jsem si nejvíce oblíbila Tima. Napraveného hříšníka :D

21.04.2018 4 z 5

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Na začátek musím říct, že prvních 100-150 stran bych v knize ani nemusela mít. Nic moc se tam nedělo a měla jsem hrozný problém nepřestat číst :) Naštěstí se to ve čtvrtce knihy začalo pořádně rozjíždět a akce
nakonec bylo tolik, že jste si nestihli oddechnout.
Edwardovi držím palce a ...SPOILER (čekám, kdy Anitě přijde pozvánka na svatbu :D )

Anita znovu nezklamala :))) Těším se na další díl a naše dva chlapce Richarda a Jeana Clauda ... tentokrát znovu v St. Louis ♥

09.04.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nevím, jestli mám tuto větu začít slovem "Bohužel" nebo "Naštěstí" ... každopádně jsem viděla jako první film a až poté četla knihu.
Musím říct, že filmová produkce se opravdu téměř dokonale držela knižní předlohy. Takže pokud jste, stejně jako já viděli první film, v knize už na vás moc překvapení nečeká. :)
Co se týče příběhu samotného... mě osobně opravdu chytl za srdce. Nemohu ho nic jiného než doporučit. :)))

14.03.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Kniha TKT je velmi originální, chytlavě psaná, má krásnou obálku a vlastně splňuje všechny předpoklady pro skvělé čtení.
Jediný "problém" je, že jsem se častokrát nedokázala úplně začíst a nechat se vtáhnout do děje. Což nejspíš úplně není chyba knihy samotné, ale bohužel díky tomu to nebyl takový Boom jaký jsem očekávala. :)
Každopádně pokud Vás baví cestování "časem", romantika a tajemství, můžu knihu určitě doporučit.

07.03.2018 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Rozdílů mezi filmem a knihou je opravdu spoustu, ať už těch zásadních nebo těch přehlédnutelných. Ale věc, kterou mají kniha i film společnou je srdce, které tvůrci do vytvoření dali.
Příběh je plný lásky, přátelství i nepřátelství, pochopení... ale hlavně odpuštění. I když je i plný smutku (a slz :D) stojí za to. :)))

07.03.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

* Obsahuje menší spoiler *
Kniha byla krásným zakončením celé série. Konec mě nijak nepřekvapil a myslím, že celkově málo koho. Ale pokud milujete happy ending stejně tak jako já tak jste si to určitě zamilovali.
Co se týče vraha, tak jsem nějak těsně za půlkou tušila, kdo je padouch. Jak se ukázalo měla jsem pravdu :D
Takže na závěr. Kniha mě neurazila, ani nepřekvapila. Ale stejně se tato série řadí mezi mé oblíbené. :)

26.01.2018 5 z 5