Renegáti ekniha

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/big_renegati-DFp-404075.jpg 4.3715

Renegáti 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Egmont (ČR)

Renegades, 2017

Kniha Renegáti

marcel8328
30. listopadu

Za mě se to četlo hodně příjemně a už se moc těším na další díly.

jitka_dankova
20. listopadu

Celá série Renegáti mne nadchla. Vnímala jsem ji jako odpočinkovou pohádku ze světa superhrdinů a děj mne pohltil. Bavilo mne sledovat rozpolcenost hrdinky mezi světem padouchů a hrdinů i přemýšlení o tom, kdo je vlastně kdo. Nemyslím si ale, že by celá série nesla nějaké významné sdělení k zamyšlení, to ani ne. Vnímala jsem ji opravdu jako pohádku po mladší čtenáře. Pro mne bylo po delší době změnou číst děj v er-formě a dostat s v romantice maximálně k polibku postav a čtení jsem s užila. I když je sérii často vytýkáno, že je neuvěřitelné, že by si nikdo nespojil vodítka mezi postavou Novy a Nightmare, mně to jako problém nepřišlo. V tom světě, jak je vykreslený, a při tolika různých vlastnostech superhrdinů to působilo celkem věrohodně. Navíc postavy prostě chtěly věřit své pravdě a svým přáním a ne logicky uvažovat. Myslím, že celou sérii a celý ten příběh a svět a spojitosti vymyslela autorka fakt dobře a kniha rozhodně stojí za přečtení.

Kupcovka
05. listopadu

Ten konec?! Rychle potřebuju další díl!!

SpeeDeeX

(+ SPOILER) Myslela jsem si, že Renegáti budou tutovka, od autorky jsem četla Cinder, která se mi moc líbila a nápad se superhrdiny mi přišel geniální. Bohužel první díl je pro mě velkým zklamáním. Nejvíc mi vadila asi Nova. Na začátku jsem si ji celkem oblíbila, čím víc jsem ale četla, tím víc mě svým chováním a rozhodnutími vytáčela. Její nenávist vůči Renegátům mi přišla přehnaná, i když asi mohli zabránit smrti její rodiny, přece jen je nezabili přímo oni. Taky mi přišlo dost nelogické, že si nikdo nespojil Novu s Nightmare a Adriana se Sentinelem a hlavně, že se nepoznali ani oni navzájem. Adriana jsem si naopak hodně oblíbila, stejně tak Ruby a Oscara, u kterých je škoda, že nedostali víc prostoru. Příběh nebyl špatný, chvilkami mě bavil, chvilkami jsem se do čtení musela nutit, ale jako celek dobrý, i když si myslím, že mohl být rozhodně lepší, hlavně co se týče akce. Tu jsem čekala určitě lepší vzhledem k tomu, že je kniha o superhrdinech. Knihu mi taky dost kazily hrubky, kterých bylo celkem dost. Naopak hodně se mi líbilo, jaké různé schopnosti postavy měly, třeba ta Adrianova je fakt super. Každopádně i když mě kniha zklamala, jsem docela zvědavá, jak se bude příběh dál vyvíjet a dám šanci ještě druhému dílu :)

aquaver

Tohle bylo perfektní ❤ Už to bude nějaká delší doba, co jsem si chtěla přečíst Renegáty a konečně jsem se k nim dostala. A teď mě mrzí, že jsem si je nepřečetla dřív, protože jsou skvělý. Od autorky jsem již už četla sérii Měsíčních kronik, která se mi taky velmi líbila, a tak jsem se moc těšila až zkusím i tuto sérii. No a musím přiznat, že jsem z Renegátů snad ještě víc nadšená, než z té předešlé série. A to jsem si myslela, že to snad ani není už možné :D Hlavní postavu (Novu) jsem si hned oblíbila, stejně tak Adriana, kterého snad ani nejde si neoblíbit, pak je tu taky Ruby, Oscar a samozřejmě taky Max. Přísahám, že ani na jedné stránce jsem se nenudila a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou :( Hodně moc se těším na další díl. A knihu Renegáti můžu bez váhání jen doporučit.

greenie05

Tahle kniha o superhrdinech a padouších mě úplně nadchla. Nevím, proč jsem se jí tak dlouho vyhýbala.

I když jsou hrdinové a padouši tak trochu klišé, autorka to dovedla napsat úplně úžasně. Trochu mě tu zarazilo pár recenzí, kde lidé psali, že je kniha taková vleklá a že se tam začne něco dít až konci. To byl možná taky jeden z důvodů, proč jsem se knize vyhýbala, jelikož nemám ráda vleklé a nudné části. Ale v Renegátech žádná taková část nebyla. Samozřejmě, že prvních pár kapitol se to nemuselo zdát až moc akční, ale do čtení jsem se ani jednou nemusela nutit. Četlo se to opravdu hezky, vůbec jsem se nenudila.

Další velké plus jsou postavy. Normálně nemůžu YA hrdinky vystát, ale Nova byla úžasná. To samé Adrian. Vedlejší postavy jsem si také snadno oblíbila, nejvíc asi Honey, Winstona a Oscara. A vztah mezi Novou a Adrianem byl skvěle napsaný.

Těším se, jak se v dalších dílech bude příběh vyvíjet, hlavně po té poslední kapitole. Abych byla upřímná, tak trochu jsem v ten zvrat doufala. :D

zinon

(+ SPOILER) Tato kniha mě nijak neokouzlila. Vyvolala ve mě spoustu pochybností nad fungováním tohoto světa a myšlením hlavních postav. Nemůžu uvěřit, že si opravdu nikdo nespojil Novu s Nightmare a že těch vodítek bylo tolik... Začátek je hodně zmatený a měla jsem problém pochopit, kdo je kdo. Pak ještě musím zmínit opravdu velké množství hrubek v textu. Nezbývá než doufat, že další díl bude lepší.

Mám malé děti a ty koukají na Kouzelnou berušku a černého kocoura. Přijde mi to hodně podobné v mnoha věcech :) Jen teda stojí na stejné straně, ale kličkují kolem sebe stejně.

dianaxn

Jediné, co u téhle geniální knihy nechápu, je to, proč jsem si ji nepřečetla už dřív.
Nejsem nějak velký fan superhrdinů nebo Marvelu, a proto mě překvapilo, jak nadšená jsem z toho nakonec byla.

Děj byl napínavý a akční už od první strany, a to myslím smrtelně vážně. Hned první kapitola mě zaujala, jenom jsem se ze začátku ztrácela ve jménech, protože tam bylo až moc postav a superschopností, ale po pár kapitolách jsem se už celkem zorientovala.

Samotné superschopnosti jednotlivých postav mi přišly zajímavé a originální:
Nova – Anarchista (padouch), nikdy nespí a dokáže ostatní uspávat dotekem.
Adrian – Renegát (superhrdina), přivádí své kresby a obrazy k životu.

Vedlejší postavy byly taky skvěle popsané a unikátní nejen svými schopnostmi, ale i charakterem.
Líbilo se mi, že tady nikdo nebyl vykreslený jen jako špatný nebo dobrý, protože já si oblíbila Anarchisty i Renegáty a upřímně se nedokážu rozhodnout, komu fandím víc.