Obsidiánový motýl

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně stvůr. Některé z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci. Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama… „Jmenuji se Anita Blakeová. Seznamte se prosím s Edwardem...“ Edward je nájemný zabiják. Specializuje se na stvůry. Upíry, kožoměnce, cokoli si vzpomenete. Jsou lidi, kteří to dělají legálně, jako třeba já, ale Edward se nějakými zákony nebo nedejbože morálkou nezatěžuje. Vyznává politiku rovných příležitostí. Jsem jeden z mála Edwardových přátel, ale je to jako kamarádit se s ochočeným leopardem. Spí stočený do klubíčka v nohách vaší postele, nechá vás, abyste ho hladili po hlavě, ale pořád vám může rozervat krk…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97013/obsidianovy-motyl-anita-blake-lovkyne-vampyru-9-97013.jpg 4.4298

Anita Blakeová, lovec upírů 9.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Obsidian Butterfly, 2000

Kniha Obsidiánový motýl

GošaGoša

Pro změnu se dozvědět něco o Edwardovi bylo milé zpestření. Odpočinula jsem si od vztahových dramat s Richardem a Jean Claudem. A až dokonce jsem byla napnutá, jak to dopadne s Olafem. Kdo zná mytologii, pro toho asi nebyla jistá příšera překvapením.

havrmoni

Uff, konečně jsem dočetla. Netušila jsem co zbytečností lze nacpat do jinak docela fajn příhěhu. Autorka si libuje v popisování oděvů, nejen těch co mají na sobě, ale i toho co má Anita v kufru a proč si to koupila. Pak pečlivě popíše kdo má jakou zbraň, její vlastnosti a kde jí schovává a proč je zrovna tento druh oděvu proto vhodný atd. Buď zbytečně natahuje děj popisem takovýchto blbin nebo z každého dotyku a pohledu dělá erotično. Být tohle tak o čtvrtinu kratší bylo by to za 4*.

niki-chan
23.10.2019

Další skvělé pokračování, mexické téma bylo dobrým oživením příběhu.

JointlieKat94
29.11.2018

Zase skvělý díl. V tomto jsme se dozvěděli něco víc o záhadném Edwardovi ( Tedovi? ) který tedy hned po výstupu z letadla Anitu překvapil. Musím říct, že se mi tenhle Ed líbí, i když by se mi to líbilo víc, kdyby byl s Anitou, možná. :D vždyť je to člověk. :D jinak o samotném dílu můžu říct, že byl zatím asi nejnapínavější. A nebyl v něm ani JC ani Richard. Možná dobře. :) Anita zde splácela laskavost Edwardovi, za zabití Harolda (?). Stále se mi líbí její způsoby myšlení, i její nerozhodnost. Posledních cca 20 stránek, možná, to bylo strašně hezký. Mluvila s Edwardem hrozně filozoficky, dospěle, moudře a nakonec ten dopis.. no uvidíme, jak se to vyvine. Těším se. :)

Evka3814
11.08.2018

Tento díl byl napínák.Byla to docela příjemná změna,tentokrát to bylo bez jejích milenců a konečně jsme trochu nahlédli do Edwardova života. Nehledě na to jsem zvědavá co provede Olaf

Laf
19.05.2018

Další úžasné pokračování této série. Konečně jsme se něco dozvěděla i o tajemném Edwardovi. Skvělé počtení a už se těším na pokračování :)

Perry
09.04.2018

Na začátek musím říct, že prvních 100-150 stran bych v knize ani nemusela mít. Nic moc se tam nedělo a měla jsem hrozný problém nepřestat číst :) Naštěstí se to ve čtvrtce knihy začalo pořádně rozjíždět a akce
nakonec bylo tolik, že jste si nestihli oddechnout.
Edwardovi držím palce a ...SPOILER (čekám, kdy Anitě přijde pozvánka na svatbu :D )

Anita znovu nezklamala :))) Těším se na další díl a naše dva chlapce Richarda a Jeana Clauda ... tentokrát znovu v St. Louis ♥

evik.sv
23.11.2016

Moc se mi obsidiánový motýl líbil .Edward je prostě bourák.Pěkně mě hned na začátku zaskočil jako zasnoubený Ted.:)Bernardo a Olaf bomba špatňáci.Olafův milostný dopis mě dostal do kolen....
Souhlasím s tím , že autorka udělala moc dobře , když nám dovolila si odpočinout od milostného trojúhelníku.

Čaroděj a sklo
Čaroděj a sklo