Obsidiánový motýl

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně stvůr. Některé z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci. Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama… „Jmenuji se Anita Blakeová. Seznamte se prosím s Edwardem...“ Edward je nájemný zabiják. Specializuje se na stvůry. Upíry, kožoměnce, cokoli si vzpomenete. Jsou lidi, kteří to dělají legálně, jako třeba já, ale Edward se nějakými zákony nebo nedejbože morálkou nezatěžuje. Vyznává politiku rovných příležitostí. Jsem jeden z mála Edwardových přátel, ale je to jako kamarádit se s ochočeným leopardem. Spí stočený do klubíčka v nohách vaší postele, nechá vás, abyste ho hladili po hlavě, ale pořád vám může rozervat krk…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97013/obsidianovy-motyl-anita-blake-lovkyne-vampyru-9-97013.jpg 4.4285

Anita Blakeová, lovec upírů 9.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Obsidian Butterfly, 2000

Kniha Obsidiánový motýl

niki-chan

Další skvělé pokračování, mexické téma bylo dobrým oživením příběhu.

JointlieKat94
29.11.2018

Zase skvělý díl. V tomto jsme se dozvěděli něco víc o záhadném Edwardovi ( Tedovi? ) který tedy hned po výstupu z letadla Anitu překvapil. Musím říct, že se mi tenhle Ed líbí, i když by se mi to líbilo víc, kdyby byl s Anitou, možná. :D vždyť je to člověk. :D jinak o samotném dílu můžu říct, že byl zatím asi nejnapínavější. A nebyl v něm ani JC ani Richard. Možná dobře. :) Anita zde splácela laskavost Edwardovi, za zabití Harolda (?). Stále se mi líbí její způsoby myšlení, i její nerozhodnost. Posledních cca 20 stránek, možná, to bylo strašně hezký. Mluvila s Edwardem hrozně filozoficky, dospěle, moudře a nakonec ten dopis.. no uvidíme, jak se to vyvine. Těším se. :)

Evka3814
11.08.2018

Tento díl byl napínák.Byla to docela příjemná změna,tentokrát to bylo bez jejích milenců a konečně jsme trochu nahlédli do Edwardova života. Nehledě na to jsem zvědavá co provede Olaf

Laf
19.05.2018

Další úžasné pokračování této série. Konečně jsme se něco dozvěděla i o tajemném Edwardovi. Skvělé počtení a už se těším na pokračování :)

Perry
09.04.2018

Na začátek musím říct, že prvních 100-150 stran bych v knize ani nemusela mít. Nic moc se tam nedělo a měla jsem hrozný problém nepřestat číst :) Naštěstí se to ve čtvrtce knihy začalo pořádně rozjíždět a akce
nakonec bylo tolik, že jste si nestihli oddechnout.
Edwardovi držím palce a ...SPOILER (čekám, kdy Anitě přijde pozvánka na svatbu :D )

Anita znovu nezklamala :))) Těším se na další díl a naše dva chlapce Richarda a Jeana Clauda ... tentokrát znovu v St. Louis ♥

evik.sv
23.11.2016

Moc se mi obsidiánový motýl líbil .Edward je prostě bourák.Pěkně mě hned na začátku zaskočil jako zasnoubený Ted.:)Bernardo a Olaf bomba špatňáci.Olafův milostný dopis mě dostal do kolen....
Souhlasím s tím , že autorka udělala moc dobře , když nám dovolila si odpočinout od milostného trojúhelníku.

SoniaShadow
07.08.2016

Musím souhlasit, že na začátku jsem se k tomuto dílu nepřikláněla zrovna nadšeně, ale potom jsem si ho oblíbila. Bylo osvěžující dát si oddech od milostného trojúhelníku Anita-Richard-Jean Claud. Také se mi dost líbilo přiblížení Edwardovi postavy! Potkali jsme spoustu nových postav - musím říct, že postava Olafa byla skvělá. Ne v tom smyslu, že bych jí měla ráda, ale byla opravdu dobře vytvořena. Rozhodně doporučuji!

Fizulka71
01.08.2016

Tomuhle dílu je nemohla napoprvé přijít na chuť, zaujal mě až na podruhé a pak na potřetí. A nelituji. Nahlédneme do Edwardova soukromí, budeme valit oči a říkat si, sakra, co je tohle za chlápka a kam zakopal Edwarda. Ale jeho pravé já opět vypluje na povrch, když dojde k ohrožení jeho nové skoro rodiny. Z Olafa jsem měla mrazení a během čtení scén s ním jsem měla nutkání se pořád ohlízet za sebe. Opět doporučuji přečíst, zas je to kousek temnější, akčnější, napínavější a krvavější.