PepaS409 PepaS409 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha je první, kterou jsem od paní Mornštajnové četl. Musím říci,mže jsem na začatku knihy nevěděl a ani nejmenším netušil, jak se bude linka děje vyvíjet. Moc krásná, ale také i smutná kniha.

22.01.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Byl jsem touto knihou mile překvapený. Ještě jsem nic takového nečetl. Karin Lednická krásně a poutavě vypráví svůj příběh, se kterým se člověk sžije a dokáže se do něj přenést. Dokázal bych si ho představit ve filmovém zpracování. Moc se těším na druhou knihu.

30.01.2022

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Perfektní. Chris Carter má skvělý vypravěčský styl. Kniha byla poutavá a podle mého, neměla hluché místo.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Asi to nejbrutálnější, co jsem od tohoto autora četl. Chápu, že někomu vadí, že Robert Hunter si svou whisky vychutnává. Já dostanu chuť si dát také. Ale zpátky ke knize. Opravdu povedená. A hodně čtivá. Cris Carter umí.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se mi líbila. Paní Mornštajnová prostě umí.

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Mě se kniha líbila. Taková akorát. Knihy jsou jako jídlo... Někdy dobré, že ho hltáte, no a jindy se v tom nimráte. Tohle byl prostě "dobře uvařený oběd"

03.09.2020

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Pěkná detektivka. Autoři mají skvělý styl psaní. Anagram na konci této knihy, je příslibem pokračování.

11.11.2021

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velmi dobře napsaná kniha. Až tady se člověk zamyslí... Jaký by byl v době počítačů a všude zuřící digitalizace náš svět? Nebojte. Já na to slovo myslím, ale nevyslovím ho:-) Ale je to prostě tak. A věřím, že cesta do pravěku se konat opravdu nebude. Snad jen na televizní obrazovce. V podobě stejnojmenného filmu:-)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá knížka. Četl jsem doposud vše o HH, tahle dektivka je velmi návyková:-) Byl jsem i na filmu, ale ten už byl podstatně slabší.

25.02.2018

Sám mezi ženami - Kohout Sám mezi ženami - Kohout Aleš Vogel

Po dlouhé době krásná oddechovka u které se člověk zasmál.

24.11.2021

Více než hra Více než hra Petr Šámal

To bylo hloupé, až to bylo trapné. Autorovi knihy se za svou upřímnost omlouvám, ale nemohu jinak.

26.03.2020

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Právě jsem dočetl a musím říci - skvělé ! Jeffery prostě umí. Série s Lincolnem Rhymem a Kathryn Danceovou mám rád:-)

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Kniha mne ničím nezaujala. Hlavní hrdinové jsou nesympatičtí. Co policie pane autore? Jen označí místo činu, které pak střeží..? Neni to trochu málo? Spíš dobrodružné pátrání...ale dekektivka? Nikoli.

13.01.2019

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dostal jsem se ke knize čistě náhodou a hned mne nadchla. Nepostrádá napětí ani humor. Skvělý čtení!

25.02.2018

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Autor je skvělý vypravěč. Přiznám se, že mé informace, o Argentině, byly chabé. Že jsem krom Evity a Juana Peronových, skvělém fotbalu a skvělém steaku, toho moc nevěděl. Příběh hodně smutný, ale krásně poutavý, se četl sám.

18.07.2023

Muž noci Muž noci Petr Prouza

Připojuji se k jprst. Pasáže o snech jsem překračoval. Určité věci z minulosti také. Kniha není ani ryba, ani rak. Asi tak.

11.11.2021

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Mě se kniha svým způsobem líbila. Posloupnost se zde mnohým nelíbí, ale není to vůbec na závadu. Statečnost a odvaha paní Stanislawy postavit se samotnému Mengelemu a riskovat svůj život, byla obdivuhodná.

19.01.2021

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše Richard Sklář

Tak tahle kniha mne moc neoslovila. Technicky vzato - jak jednonohý naporcuje zabité nepřátele a spálí je v peci na chléb? Překombinovaný děj na hranici reality a fantasy. Nicméně - jiné knihy autora mne moc bavily:-)

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Na knižní debut to vůbec nebylo špatné. Forma vyprávění je dobrá, příběh má děj a hlavně spád.

21.10.2019

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Těšil jsem se na knihu. Ale musím říci, že na rozdíl od jiných knih autora mi kniha dala zabrat. Mám rád knihy o HH, chápu, že tohle je trochu mimo, ale není to můj šálek kávy.

10.05.2018