Muž noci

Muž noci https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147157/muz-noci-147157.jpg 3 5 5

Temný příběh podivného nájemného vraha Stano Dziuby zvaného Čoko a jeho neslitovné působení tvoří základní vypravěčskou linku románu odvíjející se v prostředí kriminálního podsvětí i policie. Osudově pronikne do života zdánlivě lehkomyslného překladatele Martina Litery, který se náhodně stal svědkem vyřizování účtů v cizojazyčném gangu a Čoko dostane objednávku na jeho likvidaci. Souběžně se postupně odkrývá komplikovaný a překvapivě nejednoznačný osobní život čtyřiačtyřicetiletého Martina Litery s tragikomicky nepovedenými manželstvími, netradičními poměry s vdanými ženami a začínajícím zvláštním vztahem k nakladatelské redaktorce o generaci mladší. Důležitou postavou románu je i Martinův strýc Lukáš Litera, který se řadu let živil jako hotelový noční recepční a nyní si užívá vlastně zázračnou vysokou rentu. Už zcela nečekaně ho v jeho letech zasáhne láska, jejíž zrod je dlouho skryt za tajemně motivovanými vpravdě výstředními erotickými praktikami. Přitažlivý, rušný děj románu směřuje k překvapivým rozuzlením, které přinášejí radost i zmar, tak, jak tomu bývá i v každodenním životě.... celý text

PepaS409
PepaS409
11.11.2021

Připojuji se k jprst. Pasáže o snech jsem překračoval. Určité věci z minulosti také. Kniha není ani ryba, ani rak. Asi tak.

jprst
jprst
22.12.2019 2 z 5

Ze slušnosti dvě hvězdy, ale jinak spíše nuda a otrava. Prostě příběh, který jsem sice přečetl, ale doba, za kterou si na něj vzpomenu, bude asi dost krátká.

mirka71
mirka71
29.10.2018 4 z 5

Ani román, ani detektivka, něco mezi. Ale pro mě příjemné odpočinkové počtení.

anais
anais
25.04.2015 2 z 5

Přesně tak, jak píše Ačla - kdyby tam nebylo tolik té zbytečné omáčky, kterou jsem přeskakovala, protože mě to nebavilo a nijak děj neoživilo, tak by se to četlo mnohem lépe.

Ačla
Ačla
05.06.2013 3 z 5

Čekala jsem trošku víc, ale dá se....občas mi přišly zbytečné některé pasáže z minulosti hrdinů, každopádně ale příjemné čtení.

Petr Prouza
česká, 1944