Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

„Nevěř všemu, co vidíš. I sůl může vypadat jako cukr.“ Nevinně vypadající telegram oživí vzpomínky na jednu letní studentskou brigádu před téměř třiceti lety. Odpověď na telegram způsobí zemětřesení nejen v samém srdci Evropy, ale odkryje také mnohem starší souvislosti, patřící k nejstřeženějším tajemstvím třetí říše. Průsečíkem všeho je prastará, až mystická oblast s původním názvem Morgenland… Rudolf Honig, veterán z první světové války, je prostý vesnický kovář ve vesnici Malá Morávka v Jeseníkách. Koncem druhé světové války i u něj doma dojde ke krveprolití, které zásadním způsobem zasáhne do zbytku jeho života. Je zajat, ale před postupující frontou se mu podaří i se svým věznitelem, důstojníkem SS, uniknout. Oba jsou ranění a několikrát přežijí svou smrt. Cesty osudu je vedou do přísně utajené továrny na území dnešního Polska, kde sídlí Vůdcova poslední naděje – zbraň odplaty. Konec války je zastihne na druhé straně Hrubého Jeseníku, nicméně pořád jako oko v hlavě střeží tajemství, svěřené jim nejzáhadnější ženou třetí říše. Ono tajemství v paralelním příběhu prosákne i do dnešních dní a protne se ve vzrušujícím závěru. Většina osob a událostí, vyskytujících se v příběhu, jsou výplodem autorovy fantazie. Ledaže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377480/big_morgenland-za-nejvetsim-tajemstvim--Sfy-377480.jpg 3.259

Kniha Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

Čtenářka73
04.04.2021

Od Richarda Skláře jsem četla Vilu na Sadové, která mě hodně bavila, a její dvě pokračování, ta už s o něco menším nadšením. Chtěla jsem zkusit něco dalšího, ale Morgenland mě vyloženě zklamal. Začátek vypadal slibně, alternativní historii mám docela ráda, jenže postupně tam autor spletl páté přes deváté, historii, konspirační teorie, válečné i neválečné zabíjení a mrzačení, sexuální zneužívání lidí i slepic. Většina postav jedná dost nelogicky a neuvěřitelně a u většiny z nich mi nesedí ani rádoby vtipné dialogy. Dočetla jsem jen proto, že nerada odkládám knížky a doufala jsem, že na konci do sebe všechno zapadne a pochopím, o co vlastně šlo. Ale nestalo se :-(

jarmila6295
02.07.2020

Kniha mne velmi bavila, klidně bych četla pořád dál a dál...

Kerberos
14.02.2020

Celkem zklamání,určitě jsem čekala víc.Četla už jsem od Skláře dě knihy a obě byly lepší.

PepaS409
22.01.2020

Tak tahle kniha mne moc neoslovila. Technicky vzato - jak jednonohý naporcuje zabité nepřátele a spálí je v peci na chléb? Překombinovaný děj na hranici reality a fantasy. Nicméně - jiné knihy autora mne moc bavily:-)

Eicherik
12.01.2020

Morgenland v sobě skrývá příběh, který mě velmi bavil. Minulost zde střídá současnost. Postavy jsou osobité, zajímavé a některé velmi sympatické, včetně jedné psí. Vyprávění je to mnohdy kruté, často lidské a občas vtipné. Téma prozrazovat nebudu, ale z náznaků je zasvěceným čtenářům od začátku jasné. Působivá atmosféra zde upozaďuje některé historické nebo "technické" nesrovnalosti. Také se mi líbí, že všechny hlavní postavy jsou "dohrány". Na závěr zbývá jen dodat: "Studna je zarámovaná!"

stju
11.12.2019

Měla jsem docela velké očekávání, ale abych se neopakovala, plně souhlasím s komentáři od Camel-9 a Parwana. Navíc mi vůbec neseděl styl autorova vyprávění.

Camel-9
03.12.2019

Tato kniha mě nezaujala, zapletený příběh a prolínání dvou dějů - jeden ze současnosti a druhý z období druhé světové války. Nic moc.

Parwana
25.10.2019odpad!

Nedočteno... nedalo se. Špatně psané, místama divné obraty, nezajímavé až otravné postavy a děj mě taky moc nechytil.