Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

od:

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

„Nevěř všemu, co vidíš. I sůl může vypadat jako cukr.“ Nevinně vypadající telegram oživí vzpomínky na jednu letní studentskou brigádu před téměř třiceti lety. Odpověď na telegram způsobí zemětřesení nejen v samém srdci Evropy, ale odkryje také mnohem starší souvislosti, patřící k nejstřeženějším tajemstvím třetí říše. Průsečíkem všeho je prastará, až mystická oblast s původním názvem Morgenland… Rudolf Honig, veterán z první světové války, je prostý vesnický kovář ve vesnici Malá Morávka v Jeseníkách. Koncem druhé světové války i u něj doma dojde ke krveprolití, které zásadním způsobem zasáhne do zbytku jeho života. Je zajat, ale před postupující frontou se mu podaří i se svým věznitelem, důstojníkem SS, uniknout. Oba jsou ranění a několikrát přežijí svou smrt. Cesty osudu je vedou do přísně utajené továrny na území dnešního Polska, kde sídlí Vůdcova poslední naděje – zbraň odplaty. Konec války je zastihne na druhé straně Hrubého Jeseníku, nicméně pořád jako oko v hlavě střeží tajemství, svěřené jim nejzáhadnější ženou třetí říše. Ono tajemství v paralelním příběhu prosákne i do dnešních dní a protne se ve vzrušujícím závěru. Většina osob a událostí, vyskytujících se v příběhu, jsou výplodem autorovy fantazie. Ledaže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377480/morgenland-za-nejvetsim-tajemstvim--Sfy-377480.jpg 4.110
Žánr:
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Cosmopolis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
porcelainswan
04. srpna

Napínavá kniha od začátku dokonce, čtenář je donucen ji přečíst na jeden zátah. Pro milovníky válečných konspirací, prostoru Jeseníků, ideální volba, nebudete se nudit.

krtecek_1
08. července

Tato kniha byla první, která mne zaujala více současnou linií příběhu oproti "historické". Musím vyzdvihnout autorův smysl pro humor pro odlehčení napjatých situací. Za mě 4*.

astroweb
11. června

S napětím jsem očekával další dílo autora, minulé dva romány se mi líbily o něco více. Tento není špatný, zajímavý námět, ale pro mě dosti zmatené předivo postav.


Štítky

2. světová válka

Autor a jeho další knihy

Richard Sklář

Richard Sklář
česká, 1968

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených13x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených1x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst38x
v Chci si koupit6x