Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

Morgenland - Za největším tajemstvím Třetí říše

„Nevěř všemu, co vidíš. I sůl může vypadat jako cukr.“ Nevinně vypadající telegram oživí vzpomínky na jednu letní studentskou brigádu před téměř třiceti lety. Odpověď na telegram způsobí zemětřesení nejen v samém srdci Evropy, ale odkryje také mnohem starší souvislosti, patřící k nejstřeženějším tajemstvím třetí říše. Průsečíkem všeho je prastará, až mystická oblast s původním názvem Morgenland… Rudolf Honig, veterán z první světové války, je prostý vesnický kovář ve vesnici Malá Morávka v Jeseníkách. Koncem druhé světové války i u něj doma dojde ke krveprolití, které zásadním způsobem zasáhne do zbytku jeho života. Je zajat, ale před postupující frontou se mu podaří i se svým věznitelem, důstojníkem SS, uniknout. Oba jsou ranění a několikrát přežijí svou smrt. Cesty osudu je vedou do přísně utajené továrny na území dnešního Polska, kde sídlí Vůdcova poslední naděje – zbraň odplaty. Konec války je zastihne na druhé straně Hrubého Jeseníku, nicméně pořád jako oko v hlavě střeží tajemství, svěřené jim nejzáhadnější ženou třetí říše. Ono tajemství v paralelním příběhu prosákne i do dnešních dní a protne se ve vzrušujícím závěru. Většina osob a událostí, vyskytujících se v příběhu, jsou výplodem autorovy fantazie. Ledaže…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377480/morgenland-za-nejvetsim-tajemstvim--Sfy-377480.jpg 4.110
Romány, Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Cosmopolis

porcelainswan

Napínavá kniha od začátku dokonce, čtenář je donucen ji přečíst na jeden zátah. Pro milovníky válečných konspirací, prostoru Jeseníků, ideální volba, nebudete se nudit.

krtecek_1

Tato kniha byla první, která mne zaujala více současnou linií příběhu oproti "historické". Musím vyzdvihnout autorův smysl pro humor pro odlehčení napjatých situací. Za mě 4*.

astroweb

S napětím jsem očekával další dílo autora, minulé dva romány se mi líbily o něco více. Tento není špatný, zajímavý námět, ale pro mě dosti zmatené předivo postav.

2. světová válka

Richard Sklář