Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Velice pěkně napsaná kniha o těžkém osudu. Přivádí mě na myšlenku, kolik takových podivínu žije mezi námi a my je přehlížíme a odsuzujeme aniž bychom věděli, co je v životě potkalo. Moc smutné a nepochopitelné chování matky. Příběh poutavě napsaný, konec mě trochu zklamal.

29.07.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Četlo se to dobře, pořád mě zajímalo jak to tedy bylo, jestli se rozmluví a pokud ano, co mu řekne. Bavil mě i příběh o životě Tea, ale ten konec a to rozuzlení mě neuspokojilo, spíše naopak, je tam spousta otázek proč?

19.07.2020 3 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Kniha se mi líbila, i když jsem občas nepodchytila chod myšlenek Nicka Hellera, ale jinak mě to bavilo. Trochu mi přišla nedopracovaná dějová linka s kamarádkou a příliš mnoho mafiánských kliček a propletení.

10.07.2020 4 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

První půlka děje opravdu letěla a moc mě to bavilo, pak už mi to přišlo zbytečně natahované, věděla jsem kdo je pachatel, i když se autorka snažila mlžit :-) Ale celkově se mi kniha líbila.

24.06.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ale jo smála jsem se, ale všeho moc škodí. Myslím, že jeden díl mi stačí, už to bylo stále dokola a dovedu si představit jak to bude dál. Každá situace bude za každou cenu vtipná. Namátkově jsem otevřela 4. díl a začala číst a normálně jsem věděla vše, prostě stále stejná písnička.

17.06.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Napřed jsem se začetla a říkala si to není možné a pak mě to přestalo bavit. Jsou tam popsané jen strašné neuvěřitelné hrůzy, které potkaly jednoho chlapce. Kam se vrtnul, tam se stalo něco nechutně špatného. Špatně se to četlo, nenutilo mě to ani číst dál, protože to bylo pořád stejné, pak už opravdu nezáživné. Nedočetla jsem, ale předpokládám, že se příběh nijak víc nerozvinul, prostě jen snůška hrůz.

14.06.2020 1 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Díváme se na život očima matky a dcery. Moc se mi líbilo, jak stejnou situaci vidí každá jinak a vede to k zamyšlení, jak vlastně ty naše děti mohou vnímat různé situace. Co je pro nás velký problém, může být pro ně jen zábava a hra. Matka v knize by zasloužila skončit jako Bára, nesnášela jsem ji už od začátku a doufám, že takových moc není! Než by byla ráda, že má zdravé a šikovné děcko.....

14.06.2020 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Napínavé čtení, i když podobné Trhlině, bála jsem se. Moc čtivě napsané, konec jsem čekala, ale trochu jinak, mohl to víc rozepsat jak to vážně myslel. Celkově mě kniha vtáhla a bavila.

14.06.2020 4 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Za mě to byla velmi špatná kniha. Nebylo tam napětí, nebylo to zajímavé, žádná postava se mi nelíbila a postava vraha byla nejen nechutná, ale totálně úchylná. Ani jsem to nedočetla, takže pokud to mělo v závěru nějaké grády, tak o nich nevím. Nebylo tam prostě nic, co by mě lákalo číst dál, totálně odpuzující, všechno špatně!

04.06.2020 odpad!

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Mně se líbil začátek, sice roboty nemusím a je podraz, že o tom nikde není zmínka, ale plánovala jsem, co by se tak mohlo stát, jak to bude pokračovat a jestli je tedy mrtvá, uvězněná, zmizelá nebo co? Ale pak mě to přestalo bavit, dle mého to mohlo mít lepší spád, také styl jakým je kniha psaná je nepříjemný, špatně se to čte a je takový jakoby neosobní. Ke konci jsem se zase chytla, ale pak ta překombinovanost mi to celé stáhla pouze na 3 hvězdy. Klidně to mohlo být o 100 stránek kratší :-)

30.05.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Super, těším se na třetí díl. Moc se mi líbí vykreslení Jude, pocity, které má při kontaktu s ostatními lidmi, jak je umí číst a jak prožívá své trauma. Té detektivní práce je tu možná trochu víc než v prvím díle.

24.05.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tohle mě vážně bavilo. Moc se mi do knihy nechtělo, protože Dědinu jsem odložila a od Chirurga jsem čekala podobnou nudu, ale opak byl pravdou. Prostředí je mi velmi blízké, také mám za sebou "pár" hodin na sále a plně jsem chápala a prožívala každé slovo. Trochu mi vadilo, jak Hynek nazýval pacienty, jak na ně nahlížel mnohdy velmi vulgárně a neslušně, ale z praxe vím, že někteří si to fakt zaslouží :-) Držela jsem mu palce ať do toho chlastu znovu nevlítne, prožívala s ním vztahy v nemocnici i soukromí, jeho smutky a malé radosti. Byl zde i pěkně vykreslený charakter Hynka. Přečteno jedním dechem a už mi chybí, že nevím jak se dnes má???

11.05.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Kniha jako celek se mi líbila. Byla tam ale i místa, kdy jsem přemýšlela, že knihu odložím, že se tam prostě nic neděje. Sledujeme příběhy několika osob a rodin a je to nakonec velmi na zamyšlenou, jak málo kdysi stačilo ke štěstí (např. koupit si ledničku), jak těžká to byla doba, kdy se člověk bál promluvit a musel vážit každé slovo. Kniha je psaná čtivě a moc se mi líbí s jakou lehkostí Hlavinková píše, ale Apatykář byl lepší :-)

29.04.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Pěkná kniha svižně napsaná. Zpočátku jsem si říkala, že mi tam něco chybí, že je to uspěchané a jakoby nedořešené, ale jak jsem se začetla, tak to bylo vlastně super. Zaujalo mě, jak hlavní hrdinka prožívala jednotlivé životní situace poté, co utekla svému vězniteli. Těším se na pokračování.

21.04.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super čtení, moc mě Kim baví a těším se na další díl. To co museli rodiče prožít bylo drásající a líbilo se mi, jak to každý prožíval trochu jinak, jak jsme odlišní v krizových situacích. Pěkné, Angela se stává mojí oblíbenou autorkou.

30.03.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha byla pěkně napínavá, několikrát děj gradoval, že jsem si říkala, tak a co bude na dalších stranách, to je prostě už konec, ale ne, šlo to pořád dál. Mně se to líbilo, dobře se četlo. Jasně, že nikdo by nepřežil tolik útoků jako hlavní hrdinové, ale tohle vídáme často i ve filmech jak klaďasové přežívají téměř vše.

14.03.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Tak teď už vím, že od tohoto autora nic číst nebudu. Jediné dobré dílo podobající se thrilleru byl Hračkář. Dle mého názoru tolik odborných výrazů a teorií do thrilleru nepatří, není na tom nic napínavého, nenutí mě to číst dál, velmi často jsem byla při čtení myšlenkami jinde, protože tohle mě fakt nezaujalo. Ani Theo tu nebyl tolik vtipný, jen rozebíral teorie.

09.03.2020 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nebavilo mě to, bylo to ukecané, zdlouhavé, opravdu jsem čekala víc. Na spoustě míst děj odbočuje nevím kam a proč, mě to dost rušilo a na čtení jsem se nijak netěšila, dočetla jsem jen v rámci čtenářské výzvy. Dvě hvězdy za posledních 40 stran, kdy to bylo napínavé.

28.02.2020 2 z 5

Deníky cizince Deníky cizince Elly Griffiths

Rozhodně se nejedná o thriller plný zvratů a napětí. Je to spíše detektivní román. Čte se dobře. Ale čekala jsem něco jiného. Je psáno z pohledu 3 osob a některé pasáže se i opakují. Takže pro mě taková oddechovka. Nicméně vraha jsem neuhodla :-)

17.02.2020 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opět dokonalá Kim, která zvládá i dva případy najednou. Což se mi líbilo, protože se více podobalo realitě, kdy policisté řeší také více případů. První díl se mi líbil víc, ale ráda si přečtu další.

07.02.2020 4 z 5