Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Dle mého zbytečně překombinované, mnoho postav, o kterých dohromady nic nevíte, takže se v nich člověk lehce ztratí. Působilo to na mě dojmem, jako by chtěl autor použít všechno, přes romy, drogy, Downův syndrom, alkoholiky, nemanželské děti, rozvádějící se rodiče, psychopaty, náboženství, kanibalismus, kóma, homosexuály, použití různých zbraní, hudební nadání, mentální retardaci, Slovensko a Polsko.... proč? Dočetla jsem jen ze zvědavosti, ale konec zklamal :-(

03.05.2021 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha je velmi čtivá hlavně ve fázi, kdy začne babička vzpomínat, vtáhne do děje.

02.05.2021 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět pěkná detektivka od mé oblíbené autorky. Nejedná se hromady mrtvol s co možná nejbrutálnějším provedením vraždy. Tato série se mi líbí, protože prožíváme i životy hlavních postav, poznáváme jejich charakter a povahu. A opět vrahem může být kdokoliv, protože všichni mají motiv :-)

02.05.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Líbí se mi obálka a to je asi tak všechno. Styl psaní je hrozný, kam ten svět spěje? Psát knihu skoro jako SMS zprávy? Krátké strohé věty, nejde do hloubky, problémy jen naťukne a jde od toho pryč, když už jsem si říkala, že se to rozvíjí tak zase bum a konec. Mnohdy mi to přišlo i jako shrnutí, když se dívám na seriál a říkají na začátku o čem to minule bylo. Prostě stylem ten šel tam, ta udělala tohle, tenhle umřel. Obsahově velmi chudé, na toto téma je mnoho knih a tato rozhodně patří mezi ty slabší, snad jen plus za období po návratu z koncentráku, o tom se moc nepíše jaké měli lidé potíže nejen se sebou, ale i s úřady, majetky atd... Ovšem úplný závěr byl katastrofa, prostě nevěděla jak skončit tak to utnula takhle. Nechci už nic v podobném stylu číst, náš jazyk je bohatý, tak proč ho nevyužít?

19.04.2021 2 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Je to velmi komplexní dílo, kde nenahlédneme jen do krátkého období v koncentráku, rozhodně to není romantický příběh za ostnatým drátem s dobrým koncem. Začátek mě nebavil, války gangů byly až zbytečně zdlouhavě popisovány, spousta jmen, až jsem si na jméno zvykla, tak ho zabili a tak pořád dokola, ale později jsem pochopila, proč autor chtěl, aby jsme si tímhle prošli, lépe se pak chápou myšlenkové pochody hrdiny. Je zde dobře zachycen vývoj hlavních postav, jejich charakter jak se měnil s postupem doby a jak je ovlivnilo prostředí. V koncentráku nahlížíme do různých míst a náš hrdina se ocitá na různých pracovních postech, brutalita je zde velmi živě popisována a umocňována autorem tím, že to opisuje několikrát a v tom hnusu se nimrá do nejmenších detailů. Chvílemi mi kniha připadala jako dokument, vím, že na ni nikdy nezapomenu.

07.04.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Do poloviny knihy totální nuda, pak se to trochu rozjelo a chvíli jsem si i říkala, že je to docela dobré. Celkově téma úplně nesmyslné, vůbec jsem tomu nevěřila, že tu fámu někdo takhle řešil a hrotil a nebo se dokonce dotyčné mohl bát. Myslím, že jedna kniha od autorky mi stačila. Je pravdou, že rozuzlení mě překvapilo, ale konec zase totální nepochopitelný nesmysl.

22.03.2021 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět super, Klevisovou mám prostě ráda, děj propletený, viník může být kdokoliv, každý má nějaký ten motiv. Některé momenty mi ale přišly hodně podobné jak v předchozích knihách, až jsem si říkala, že je to škoda.

13.03.2021 5 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

Velmi pěkně zachycený jeden den mladého dospělého se všemi jeho starostmi i radostmi, myšlenkovými pochody a důležitými rozhodnutími.

13.03.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

No řekla bych, že to jde pěkně z kopce. Kniha rozhodně nebyla napínavá snad jen ke konci. Často jsem se přistihla, že sice čtu, ale nevím o čem, myšlenky mi unikaly jinam, což svědčí o tom, že mě příběh nedokázal vtáhnout. Nepřišlo mi to jako thriller, pachatel byl předvídatelný.

16.02.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh, vtáhne do děje a ukáže nám jak je bažina úžasná. Je to tip knihy, na kterou rozhodně nezapomenu a je mi líto, že tak rychle skončila.

04.02.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Chtěla bych naspat, že to byla super kniha, ale žádné nadšení se nekonalo. Zhruba 200 stran je to takové seznamování s postavami, dohromady se nic moc neděje. Holky chodí do školy, povídají si, někdo je fotí, ale ne kvůli nějakému dramatickému účelu, pak je tu jedna bláznivá matka a pro mě zcela nepochopitelné pobláznění několika holek jedním ředitelem, který podle popisu autorky není až tak atraktivní. Jasně taky je tu mrtvola, která je spíše v pozadí. Ke konci se to trochu rozjíždí, ale nakonec stejně žádné nadšení, dle mého spíše překombinováno a postava vraha???? To už bylo příliš! Jediné, co si z toho beru, že jsme opravdu všichni stále pod dohledem, zvláště v dnešní době, kdy má u sebe každý foťák v mobilu.

05.01.2021 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha nabízí pohled na válku z jiného úhlu. Uvědomíme si, že tu nebyly jen koncentrační tábory a utrpení v bojích. Byli tu i obyčejní lidé a jejich starosti, lásky, radosti. Kniha mohla být místy kratší, ale i přesto doporučuji dočíst. Přináší hodně hlubokých myšlenek, ale i smutná zjištění.

05.01.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha se mi od začátku strašně líbila, pořád se něco dělo, zaplétalo... Chvílemi i dost strašidelná. Rozuzlení v závěru celkový dojem trochu kazí, podle mě zbytečně překombinované. Kniha měla grády i bez toho.

08.12.2020 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Všechny 3 díly se mi moc líbily hlavně proto, že autorka krásně vystihuje povahu týrané a vězněné ženy, která díky tomu dokáže perfektně vnímat i neverbální komunikaci jiných, při tom to nepopisuje jako něco nadpřirozeného. Co se týče samotného příběhu, tak ano, napínavé, propletené, ale místy dost nereálné, hlavně na konci. Ale neubírá to na mém pohledu, moc pěkně napsané, krásně vtáhne do děje.

21.11.2020 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Zatím jsem někde kolem strany 170 a vůbec mě to nebaví. Pořád jsem četla a doufala, že se to přeci musí zlomit, že to začne být zajímavé, napínavé, prostě na co jsme zvyklí z předchozích knih od Deavera, ale nic. Je to nuda, zatím jsem ji odložila, těžko říct, jestli dostane ještě šanci.

13.11.2020 2 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Moje první kniha tohoto autora. Líbila se mi. Ale trochu mi vadilo, že autor vše ochotně vysvětluje, připomíná, nenechá čtenáři ani kousek k použití vlastní fantazie a důvtipnosti. Zdálo se mi, že je tam moc postav, moc dějových linek, že se ztratím, ale autor to nedovolí :-) vše připomene, zopakuje, vysvětlí. Až moc často a důsledně. Ale ráda si přečtu nějakou další, pro mě spíš oddechovka.

04.11.2020 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Tak tato kniha mě začala bavit až za půlkou, do té doby mi to přišlo takové zdlouhavé, ukecané a skoro o ničem. Pak se to ale obrátí a je z toho pěkný psychothriller. Takže za mě klidně o nějakých 150 stran méně by neuškodilo :-)

06.10.2020 3 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Jako thriller bych to v žádném případě neoznačila. Spíš dobrodružná detektivka, i když pojem detektivka je také silné slovo :-) Ale líbilo se mi to. Četlo se to rychle a dobře, popis prostředí a životů v osadách mě zajímal, je to psáno podle skutečnosti, takže za to body nahoru.

17.09.2020 3 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Pěkné čtení, kde nejde o sériové vrahy, spoustu mrtvol, krve a drastické zohavování mrtvol. Je to prostě psychologická detektivka, kde může být pachatel každý, protože každý má svůj důvod.

11.09.2020 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Nějak jsem se nemohla prokousat. Je to moje oblíbená autorka, ale tohle se moc nepovedlo, pořád se mele totéž dokola z pohledu jiných osob a ten konec se mi tedy nelíbil vůbec.

12.08.2020 3 z 5