Malé temné lži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V uzavřené malé komunitě, jakou je lidské společenství na Falklandách, je zmizení dítěte něčím naprosto neslýchaným. Nikdo z obyvatel odlehlé končiny nepochybuje, že za tím je nějaká nešťastná shoda okolností, nenadálá tragédie. Co jiného? A pak se ztratí druhé dítě. Třetí. Teď už se nikdo nemůže utěšovat domněnkou, že se jedná o náhodu. Vesničanům nezbývá než připustit, že vrah je jedním z nich. Na místě, které předešlé generace nazývaly oázou klidu, se najednou nikdo necítí v bezpečí. Hysterie začíná nabírat obrátky. Do řečí a vyšetřovacího spisu se dostávají i lidé, o jejichž způsobilosti spáchat zločin by ještě nedávno všichni pochybovali. Například i Catrin Quinnová, která před několika lety přišla o své dva syny a teď žije téměř poustevnickým životem. A pak je tady její bývalá kamarádka Rachel, její dřívější milenec Callum... Všichni tři cosi skrývají. A nikdo z nich nikomu nevěří. Snad ani sám sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397697/male-temne-lzi-fch-397697.jpg 4.515
Orig. název:

Little Black Lies (2015)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Malé temné lži

Přidat komentář
Šánka
předevčírem

Temný krimiromán, jehož děj se tentokrát odehrává na Falklandských ostrovech, a ta ponurá ostrovní atmosféra, ta izolovanost malé komunity ostrovanů, mu velmi svědčí.
Tři vypravěči, kteří si v sobě nesou tíhu tragické minulosti, prožitá traumata, zmar i nekonečný smutek.
S. J. Bolton vám to vše dokáže geniálně navrstvit, aniž by zabíhala do drastických popisů, ale dokonale vás posouvá dějem, zvyšuje zavěrečné napětí. A finále .....nechápala jsem, říkala si, takto neeeé, ale to byla čtenářská exhibice možností a závěrů....., já jsem se netrefila vůbec. Výborná kniha a výborná vypravěčka !!!

ankaras
16. února

Další perfektně napsaný kousek od "Boltonky". A píše tak dobře, že jsem prvně na sebe pyšná, že jsem vraha odhalila. Doufám, že už se potí nad další knihou.

bosorka
12. února

Smutek tak silný, že vás tlačí k zemi a nenechá vás se zhluboka nadechnout. Vina, se kterou se těžko i přežívá ze dne na den. Válečné trauma, jež ve vás probouzí běsy. Co je horší? A co lepší? Vyberte si.
Tři lidé, tři různá traumata, tři pevně propletené a přitom hrubě zpřetrhané osudy. Zarámováno sice pátráním po zmizelých dětech, ale přitom knížka je mnohem víc než jen thriller nebo detektivní příběh. Nejvíce z ní vyplývá neskutečný smutek a tíha. Člověku nezbývá než fandit, aby se ty polámané duše aspoň trochu zacelily. Tradičně velice pěkně a čtivě napsáno, od SJ Bolton už si to ani jinak neumím představit, pro mě navíc plus, že ve mně vzbudila zájem o Falklandy a touhu přečíst si víc o válce, která tu v roce 1982 probíhala a o které člověk vlastně ví jen to, že byla.