Malé temné lži

V uzavřené malé komunitě, jakou je lidské společenství na Falklandách, je zmizení dítěte něčím naprosto neslýchaným. Nikdo z obyvatel odlehlé končiny nepochybuje, že za tím je nějaká nešťastná shoda okolností, nenadálá tragédie. Co jiného? A pak se ztratí druhé dítě. Třetí. Teď už se nikdo nemůže utěšovat domněnkou, že se jedná o náhodu. Vesničanům nezbývá než připustit, že vrah je jedním z nich. Na místě, které předešlé generace nazývaly oázou klidu, se najednou nikdo necítí v bezpečí. Hysterie začíná nabírat obrátky. Do řečí a vyšetřovacího spisu se dostávají i lidé, o jejichž způsobilosti spáchat zločin by ještě nedávno všichni pochybovali. Například i Catrin Quinnová, která před několika lety přišla o své dva syny a teď žije téměř poustevnickým životem. A pak je tady její bývalá kamarádka Rachel, její dřívější milenec Callum... Všichni tři cosi skrývají. A nikdo z nich nikomu nevěří. Snad ani sám sobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397697/big_male-temne-lzi-fch-397697.jpg 4.2323
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Domino

Little Black Lies, 2015

Kniha Malé temné lži

ydnac

Knihy S. J. Bolton mě vždycky baví, ale tahle mě až tak moc nenadchla.
Možná je to tím, že jsem předtím četla Neklidnou krev a to je jiný level...
Děj je rozdělen na tři části.
První vypráví Catrin - žena , která díky nešťastné náhodě přišla o svoje děti.
Druhou Callum - Catrinin milenec a bývalý voják s posttraumatickou poruchou.
Třetí Ráchel - Catrinina bývalá nejlepší přítelkyně.
Všechno se neustále točí kolem hledání nezvěstných dětí, pořád dokola stejný scénář.
Nevím, nějak jsem postrádala víc napětí, nějaké gradace, prostě jsem očekávala víc...
Tentokrát tři hvězdy a těším se na další knihu :-)

kočkaMicka

Kniha mě velmi zaujala. Od autorky jsem ještě nic nečetla, i když koukám, že knih tady má v přehledu docela dost.
Příběh je velmi dobře propracovaný, líbilo se mi i střídání pohledů jednotlivých postav. Také jsou tam krásné popisy Falkland, o kterých jsem téměř nic nevěděla. Konflikt Velké Británie s Argentinou si sice pamatuji, ale tady to bylo také velmi zajímavě podané. Poučila jsem se i pobavila, tak to má být. Přála bych si víc takových knih.

Mandlevest

I kdyby ten smutný příběh nebyl tak dobrý (jakože je), zasloužil by si maximální hodnocení. Sharon J. Bolton zasazuje většinou své příběhy do exotických lokací, drsných, ale nádherných přírodních scenérií (zde Falklandy) a umí toto nezvyklé, ale pro čtenáře velmi atraktivní prostředí skvěle pro svůj noirový příběh využít. U jejich knížek se musím vždy více soustředit, autorka nic neošidí. Psychologii hrdinů s jejich traumaty, pointu příběhu, konec, ale i spoustu zajímavých informací o ostrovech, kam se každý cestovatel nepodívá. A píše hrozně sugestivně, na scénu s velrybami hned tak nezapomenu. Výborné čtení, temné, inteligentní, napínavé,emotivní, s přidanou hodnotou. A to mě baví!

Petra101

Nádherný popis falklandské přírody,která mě,jako milovníka,nadchla... Ale ubírám jednu hvězdu za ten začátek..vleklo se to,moc jsem se nemohla začíst a už to,že jsem nesedala ke knížce každou volnou chviličku o ní něco svědčí :) konec ale napínavý,ten jsem četla jedním dechem. Byla jsem překvapená. Ale od Bolton jsem četla i lepší knihy.

vera4669

Musím říct, že knihy Sharon mám hodně ráda, ale tahle byla velmi slabá oproti jiným.
Prvních cca 200 stran jsem si stále říkala, jestli vůbec číst dál, nebavilo mě to, pak se naštěstí kniha trošku rozjela, říkám si bezva, je to ok, ale konec to teda zabil. Jako kdyby autorka nevěděla jak ukončí a tak tam něco naplácala. tentokrát docela zklamání, zase si dám chvilku pauzu před další její knihou

Pavlina50

Skvělá kniha z dost neznámého a literárně netypického prostředí – odehrává se v uzavřené komunitě obyvatel ostrovů Falklandy.
I když je to podle anotace příběh o ztracených dětech, spíš mi to připadalo jako sonda do mysli psychicky zlomených lidí.
Tři osoby – každá něco skrývá…a lže.
Callum trpící posttraumatickou stresovou poruchou díky účasti v nedávné válce, Catrin – psychicky zničená po tragické ztrátě všech tří svých dětí a Rachel – utápějící se v alkoholu a navždy poznamenaná díky tragédii, kterou zavinila.
Tyto tři postavy jsou vypravěči jednoho tragického příběhu. Vyprávějí postupně, každý začíná své vyprávění zhruba tam, kde ten předchozí končí. Takže příběh se pořád posouvá dál, jen jeho vypravěči a úhel pohledu se mění.
Všichni tři se snaží navenek zachovat dojem normálnosti a vyrovnanosti, ale uvnitř jsou to naprosto zničení lidé, kteří už snad ani nehledají cestu ze svého vnitřního pekla.
Kniha má trochu pomalejší rozjezd, ale tempo postupně zrychluje, v poslední třetině jsem snad ani nedýchala, konec byl pro mě až strhující. Celkově kniha vyvolává dost dusivou a tísnivou atmosféru, zvraty jsou perfektní, celý příběh je skvěle promyšlen a vypointován.
Myslím, že je to jedna z knih, které mi utkví v hlavě.

broskev28
18.11.2021

Knihy S. Bolton cíleně nevyhledávám, ale tuto jsme koupili do knihovny, takže jsem ji měla trošku povinnou. Ale určitě nelituju.
Prostředí skvělé a pro nás středoevropany úplně neznámé, pokud jste ovšem nečetli Mitchellových Třináct měsíců; tam se dozvíte mnohé další podrobnosti o zvláštní "falklandské" válce. Postavy/charaktery tuze zajímavé, mateřská láska jak ji neznáte a doufáte, že nikdy ani nepoznáte.
Ovšem ten konec, vážení čtenáři, ten mě donutil pochybovat o tom, že umím číst, takže jsem ho pročítala znova a znova . . .

Raddkaa
01.10.2021

Kniha, jejíž děj se tentokrát odehrává na Falklandských ostrovech s velmi ponurou ostrovní atmosférou. Smutný příběh s nádechem tajemna. Tři vypravěči, které si v sobě nesou tíhu tragické minulosti, všechna prožitá traumata a nekonečný smutek. Autorka krásně popisuje nádherné popisy ostrova, přírody a záchranná akce kulohlavců. Příběh má dvě časové roviny v době nedávno a minulé. Skvělé vykreslené charaktery všech postav a chování lidí. Napínavé čtení až do poslední stránky.