Malé temné lži

Malé temné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397697/bmid_male-temne-lzi-fch-397697.jpg 4 380 123

V uzavřené malé komunitě, jakou je lidské společenství na Falklandách, je zmizení dítěte něčím naprosto neslýchaným. Nikdo z obyvatel odlehlé končiny nepochybuje, že za tím je nějaká nešťastná shoda okolností, nenadálá tragédie. Co jiného? A pak se ztratí druhé dítě. Třetí. Teď už se nikdo nemůže utěšovat domněnkou, že se jedná o náhodu. Vesničanům nezbývá než připustit, že vrah je jedním z nich. Na místě, které předešlé generace nazývaly oázou klidu, se najednou nikdo necítí v bezpečí. Hysterie začíná nabírat obrátky. Do řečí a vyšetřovacího spisu se dostávají i lidé, o jejichž způsobilosti spáchat zločin by ještě nedávno všichni pochybovali. Například i Catrin Quinnová, která před několika lety přišla o své dva syny a teď žije téměř poustevnickým životem. A pak je tady její bývalá kamarádka Rachel, její dřívější milenec Callum... Všichni tři cosi skrývají. A nikdo z nich nikomu nevěří. Snad ani sám sobě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Little Black Lies , 2015

smithynka
21.04.2020 4 z 5

Knihy od S. J. Bolton mám ráda. Líbila se mi od ní série s Lacey Flint.

Kniha "Malé temné lži" je trochu slabší kousek, ale dobře se mi četl. Příběh mě bavil a netušila jsem, jak to celé dopadne.

martina.tim
31.03.2020 2 z 5

Jakožto věrný čtenář S.J.Bolton její knihy miluju, ale tuto jsem musela po 150 stranách odložit. Nějak mě to nebaví. Nemá to pro mě tu pravou šťávu :(. Nebudu se zbytečně nutit do čtení. Snad je to vyjimka a další kniha, kterou mám v poličce (Rakvář) mě zase nahecuje do té správné vlny.

hopen
26.03.2020 4 z 5

Mě se kniha moc líbila... Úplně mě vtáhla do děje a krásného prostředí kde se příběh odehrával. Do poslední chvíle jsem netušila jak to celé dopadne .

Mychaela
20.03.2020 2 z 5

Posledních 30-40 stránek stálo za to, jinak pro mě velké zklamání. Četla jsem mnohem lepší detektivky :-/
Světlá stránka na knize byl snad jen sexy skot Callum :-D
...a naznačení ohledně mizejících chlapců na posledních 2 stranách knížky - to se povedlo!

Kate72
01.03.2020 4 z 5

Upřímně, prvních sto stran jsem se docela přemlouvala. Pak to do sebe začalo pomalu zapadávat. Pak mi přišlo, že to zapadávání trochu skřípe a ke konci úplně. Asi jsem nic podobného nečetla, ale nakonec to bylo docela fajn. Jsem ráda, že s Peterem to nakonec dobře dopadlo.

oleg
19.02.2020 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha od této autorky i když jsem předchozí hltala,tuto jsem nedala,jako by to nepsala ona,nevím ale nešlo to dočíst,nuda....

ilčidlo
18.02.2020 4 z 5

Zajímavá detektivka a i něco z historie Falklandských ostrovů, mně se dobře četla. Jen únosce dětí zůstal nepotrestán, třeba v nějaké další knize na něj dojde . . .

Olous1
02.02.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky. Bylo to takové utahané,téma dobré,ale chvilkama jsem ani nevěděla co čtu.

L.Helena
25.01.2020 3 z 5

Příběh docela fajn, mělo to hlavu a patu, ale celkově mně to přišlo takové utahané. Dost dlouho čtete, něž se začne něco dít, pak přijde pár celkem dramatických stránek, kdy myslíte, že už se to konečně rozjede, ale zase to sklouzne do poměrně nudného vyprávění. A takto se to opakuje několikrát.

babicka_amalka
12.01.2020 3 z 5

ze všech zatím přečtených knih autorky se mi líbila nejméně;

prcek19
31.12.2019 4 z 5

Knihu sem dlouho odkládala, až sem si řekla, že se do ní musím pustit a nezklamala..je pravda, že ke konci už sem si ani já nebyla jistá, kdo za co může a docela se to zamotalo, ale i tak se kniha četla rychle a dobře, takže určitě doporučuji

Mišutamyš
30.12.2019 5 z 5

Ze všech knížek, které Bolton napsala, je tahle nejemotivnější. Vzhledem k tématu je to četba těžká jako mokrá deka, MÍSTY až depresivní, nedoporučuji číst, když nejste psychicky úplně v kondici. Ale je skvělá, zajímavě napsaná a díky konci, při kterém se tají dech, ji považuji za autorčinu nejlepší.

Bara52
20.11.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a tak mě pohltila, že jsem i zapomněla na neúplný konec :) Umístění na Falklandách bylo hrozně zajímavé, podání ze tří úhlů tří osob mě vyloženě bavilo. Je pravda, že chybělo rozklíčování ostatních únosů, ale mě se prostě četla víc než dobře.

shootingstar
09.11.2019 4 z 5

Taková dobrá kniha, a tak zmršený překlad! Chvílemi jsem češtině překladatelky skutečně nerozuměla...mimo jiné, "Mate" není vlastní jméno, ale oslovení, něco jako "Kámo"... Sharon Bolton také určitě neměnila jména postav během věty, takže angličtí čtenáři nemuseli tápat, kdo je sakra John, když postava mluví s Joshem, a podobně. Hanba nejen překladatelce, ale zejména korektorům! Když tu práci nechcete dělat pořádně, tak běžte třeba balit bagety.

Peslik
06.11.2019 2 z 5

Asi jedna z né moc dobrých, pro mě, knih od Sharon, tak úplně mi nesedla, nečetla se špatně, ale chybělo tomu napětí a bylo to až příliš zdlouhavá. Dočetla jsem ji tak tak.

Crozz
30.10.2019 3 z 5

Zápletka nebyla špatná, děj to mělo, ale spíš sem se do čtení nutil, není to moc čtivě napsané.
Pěkné, že se člověk něco doví o Falklandách.

axspevak
29.10.2019 3 z 5

Knihu jsem zacala cist a na 60.strane na cas odlozila,jelikoz me popis oceanu,ptaku a smutku dostatecne neoslovil. Pak jsem se k ni vratila a docetla ji. Thriller to pro me nebyl,absolutne mi chybelo napeti,gradovani,bylo to zdlouhavy.Poslednich 50 stran bylo dobrych, jinak za me zklamani.

!!!Mozny spoiler!!!

Mozna kdyby tam byla kapitola vypravena manzelem Catrin,Benem,nebylo by to o fous lepsi?

MV111
25.10.2019 5 z 5

Překvapivá, působivá, s napětím a atmosférou, kterou mi připomněla Žháře E. Hostovského.

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Parádní kniha. Mám ráda všechny knihy od autorky,ale tato je rozhodně nejlepší.

eliska2126
09.10.2019 4 z 5

Vlastně tuhle knihu jsem začala číst s tím, že jsem věděla, že je to o tom, že se na Falklandách ztrácí děti a je to nějaký thriller. Takže vlastně jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Tím větší to bylo překvapení.
Hodně se mi líbilo uspořádání knihy. Kniha je podána ze tří úhlů pohledu a každá postava nám postupně odkrývá příběh ze svého pohledu. Líbilo se mi, jak autorka pracuje s tématem traumatu ztráty a vztah mezi dvěma bývalými nejlepšími kamarádkami.
I přes všechny tyto plusy, které jsem vyjmenovala mi tam chyběl nějaký malý ždibec něčeho, co by mě nutilo sahat po knize furt. Když jsem četla, tak mě to bavilo, ale klidně se stalo, že jsem den nečetla a tak.