Malé temné lži

Malé temné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397697/bmid_male-temne-lzi-fch-397697.jpg 4 380 123

V uzavřené malé komunitě, jakou je lidské společenství na Falklandách, je zmizení dítěte něčím naprosto neslýchaným. Nikdo z obyvatel odlehlé končiny nepochybuje, že za tím je nějaká nešťastná shoda okolností, nenadálá tragédie. Co jiného? A pak se ztratí druhé dítě. Třetí. Teď už se nikdo nemůže utěšovat domněnkou, že se jedná o náhodu. Vesničanům nezbývá než připustit, že vrah je jedním z nich. Na místě, které předešlé generace nazývaly oázou klidu, se najednou nikdo necítí v bezpečí. Hysterie začíná nabírat obrátky. Do řečí a vyšetřovacího spisu se dostávají i lidé, o jejichž způsobilosti spáchat zločin by ještě nedávno všichni pochybovali. Například i Catrin Quinnová, která před několika lety přišla o své dva syny a teď žije téměř poustevnickým životem. A pak je tady její bývalá kamarádka Rachel, její dřívější milenec Callum... Všichni tři cosi skrývají. A nikdo z nich nikomu nevěří. Snad ani sám sobě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

Little Black Lies , 2015

salamandrina
27.06.2019 4 z 5

Nebyl to zadny zazrak, ale zaroven to nebyla nuda ani blbe napsane to nebylo. Pointa na zaver trochu jen tak mimochodem recena a moc nevyznela. Takhle na leto, proc ne.

Hella
10.06.2019 2 z 5

Poslední dobou mám smůlu na knihy, které mě zdaleka nebaví tolik, aby stálo za to knihu dočítat. Takže zde je - navzdory přesvědčení ostatních - další nic moc kniha, která mě ani trochu nechytla.

zuzana2599
03.06.2019 5 z 5

Je to moje teprve druhá kniha od této autorky. Ale to byla jízda ! Přečteno za dva dny !
Neuvěřitelně čtivé, autorka nenechá čtenáře vydechnout. I já jsem propadla spolu s Catrin jejímu smutku, její beznaději. Co může být pro matku horšího než ztratit obě děti ? Stejně tak s Ráchel jsem procítila její vinu, její rozdrásané nitro. Celý temný a děsivý příběh byl okořeněn neznámým a tajemným prostředí Falkland. Skvělé čtení !!

Erlif
29.05.2019 1 z 5

Když tu tak čtu ty komentáře, jako bych četla jinou knihu... Autorku S.J. Bolton mám ráda, četla jsem od ní vše a patří k mým oblibeným spisovatelům, které zabírají větší část knihovny :-)
Ale do téhle knížky se mi nedařilo začíst, když se to povedlo, stejně působila dost zmateně... Vesměs se tam nic nedělo, což u psychologických knížek nevadí, ale tady mi nepřišlo, že by bylo využité i tohle téma... Ke konci už jsem stránky opravdu jen přelítávala, abych měla dočteno a něco se dozvěděla, konec mi přišel přeplácaný a úsměvný a možná i lehce překvapující :-)

josska
28.05.2019 4 z 5

Spisovatelku mám moc ráda,ale asi nejvíc se mě líbí ta serie s Lacey Flint,ta nemá chybu....ale i přesto dám 4 hvězdičky,bylo to zajímavý,ale něco tomu chybělo........

harena
25.05.2019 5 z 5

Patří k těm nejlepším thrillerům, které S. Bolton napsala a i když nevystudovala psychologii, podařilo se jí u obou nešťastných matek - bývalých přítelkyň - popsat traumata, obrovskou bolest a vyrovnávání se s vinou naprosto neuvěřitelně. Kromě matek je třetím vypravěčem bývalý voják Callum, který trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Příběh je napínavý, atmosféra ostrova úžasně popsaná a závěr snad ani nikdo neuhodne. Pro mě je to dokonale mistrně zpracovaný psychologický příběh, který si ráda přečtu znovu.

Teclaireddy
19.05.2019 5 z 5

Kvalitní, čtivé, zajímavé, překvapivé. Autorka měla nad příběhem dokonalou kontrolu a dostala mě, kam chtěla - dokázala jsem se vcítit do všech tří hlavních postav a jejich odlišných úhlů pohledu. Líbilo se mi, že to nebylo zbytečně brutální, jak by se mohlo u tématu ztracených dětí nabízet, ale spíš psychologické. Ocenila jsem i neznámé prostředí Falkland.
Dokonalá knížka svého žánru, určitě se k této autorce ještě vrátím.

ellescorpio
10.05.2019 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha od S.J.Bolton, strašně jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla... Možná je to tím, že ještě nemám děti, když tady čtu ty komentáře, jak to vzalo za srdce. Konec mi přišel úplně mimo.

perpe2a
09.05.2019 4 z 5

Miluji autorku a každou její knihu netrpělivě vyhlížím a pak hltám. Ale u této knihy jsem se zpočátku jaksi nemohla začíst. První třetina mě moc nechytla a i mě trochu nudila. Jenže to by nebyla S.J.Bolton, aby se to tak vyvíjelo dál. V necelé půlce se do mě příběh zakousnul a už mě nepustil až do úplného konce. A ten konec, tak to byla pecka, palce hore. Takže ANO, můžu zase doporučit.

Roberta
09.05.2019

Dobrá detektivka, bavila.
Autorka, matka dětí a její noční můra (ztráta dětí) přetavená v knihu.

Prateri
07.05.2019 5 z 5

Malé temné lži - pro mne to byla nejlepší kniha od Sharon J. Bolton. Srdce se mi svírá ještě teď - největší lidská ztráta a největší pocit viny, jaký může člověka potkat. Kladete si otázku, zda takovou bolest může člověk přežít a jaký je potom jeho další život. Předchozí komentáře přesně vystihují i moje pocity z této úžasně napsané knihy. Nemám co dodat.

Didi15
06.05.2019 5 z 5

Sakra , jak to ta Sharon dělá? Opravdu vynikajicí záležitost. Nejenže se člověk něco dozvěděl o Falklandech, nebo přírodní katastrofě, ale ty tři příběhy navzájem propletené byly exkluzivní :) Konec jsem tak nějak přepokládala, ale i tak mohu psát jen v superlativech:)

Ulala
01.05.2019 5 z 5

Brilantně popsaný týden pohledem tří lidí, kteří jsou sobě blízcí. Vše na pozadí zmizení několika malých chlapců….. Abych řekla pravdu, tak nevím, jak vyjádřit obdiv nad pojetím příběhu. Na jedné straně válečný konflikt na Falklandských ostrovech, pak smrtelná nehoda dvou malých chlapců, ekologická katastrofa na pobřeží a již zmíněné zmizení malých chlapců, ke kterým docházelo v posledních tří letech. Osud všech zúčastněných je velmi úzce propojen a knihu bych asi pojala jako psychologický rozbor povah tří lidí, kteří mají svá tajemství a pocit viny za své chování v určitých obdobích svého života. Kromě toho relativně malá skupina usedlíků na ostrově se svými zvláštnostmi, zvyklostmi a přístupem k jednotlivým situacím. Zmatené ? asi ano, ale proto kniha stojí za přečtení a zjištění jak skvěle se autorce podařilo skloubit příběh.

martina1199
28.04.2019 5 z 5

Opět vynikající příběh z pera této autorky. Zajímavé pojetí z pohledu tří hlavních postav, tří rozbitých duší, každé svým způsobem. Bylo to krásně temné a zamotané až do konce. Příběh má vlastně dvě pointy, u obou jsem měla "WTFuck" moment. Hlavně u té druhé a to nejen kvůli osobě vraha, která byla jedním z mých tipů, takže překvapení jenom tak napůl, ovšem to to jako Rachel nechá být jenom tak???

Jiparis
24.04.2019 4 z 5

Zajímavá sonda do pocitů lidí, kteří musí žít se svou vinou nebo obrovskou ztrátou.

irva
19.04.2019 3 z 5

Na to jak všichni vysoko hodnotili tuto knihu, mě teda upřímně moc neoslnila.

Pavlnka
17.04.2019 5 z 5

Úžasná, skvělá a ten konec ...

alnahu
13.04.2019 4 z 5

Čtivý příběh z Falklandského souostroví jižního Atlantiku ,kde žije malá hrstka obyvatel.Příběh tří lidí Catrin, Calluma a Ráchel-lidí ,kteří se v životě setkali a mají něco společného .Každý z nich má své tajemství a pravdu si upravuje každý podle svého.Krásně autorka popisuje přírodu a život na Falklandách a starost obyvatel o kulohlavce ,kteří vyplouvají na břeh,aby zde zemřeli .

Titas9001
10.04.2019 5 z 5

Co je pro člověka větší břímě - žal nebo vina? Vyprávění očima tří hlavních protagonistů vůbec nenudí a nemá hluchá místa. Bolton mám ráda a tohle řadím mezi její nejzdařilejší.

Simstr
10.04.2019 5 z 5

Skvělé. Výborně se četlo. Závěr jsem tušila ale gradovalo to teda dost :-)