Pavlína79 Pavlína79 komentáře u knih

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Bizarní příhoda a zbytek života je jiný ... ale všechno zlé jen něčemu dobré, takže nakonec všechno dobře dopadne. Pat je muž, dělá co ho vábí a moc to neřeší, ale láska nakonec změní i jeho.

25.07.2020 4 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

každá je troska, každý den je ale příležitost to změnit nebo změnit alespoň úhel pohledu ...

23.07.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Skvělé, slupla jsem ji jako malinu. Je v ní všechno - 8 let i celý život a přesto jsou to jen střípky, ze kterých se člověk či sám život poskládat nedá.

19.07.2020 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

člověk je tvor velmi přizpůsobivý, pokud má důvod (láska) odejde žít kamkoliv a pak už je to jen o tom udělat si život snesitelným, smířit se, přizpůsobit se ....

14.07.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

drama, drama, drama, nikomu se nedá věřit, ani sobě ????. Hezké, dojem předvídatelnosti, ale nebylo to tak.

12.07.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

člověk se směje, pláče i nudí, ale odložit jsem ji nedokázala

07.07.2020 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

láska, ta nejúžasnější věc na světě, ale někdy taky ta nejkomplikovanější a nikdy ne bezbolestná. Příběh byl náročný, přesto velmi uvěřitelný, protože nedokáže být dobrým člověkem.

05.07.2020 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

hezké to bylo, měl štěstí, že s otcem našel něco společného .... a Bruno? Horál jsi a horalem zůstaneš ....

30.06.2020 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

osvěžující, jiné svou stručností, ale přesto velmi výstižné, jiné svým přehledem o budoucnosti postav

28.06.2020 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

prostě Svěrák .... jedinečný s jedinečným citem pro jazyk a vyprávění

27.06.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Válka jinak, očima ženy, která musela přežít a očima její sestry, která musela pomáhat, aby mohla přežít. Válka je o hrdinství mužů, ale je to opravdu tak? ...

26.06.2020 5 z 5

Pohádky pro rozcáplíky Pohádky pro rozcáplíky Marie Kubátová

dnešní děti jsou stejní rozcáplíci jako před 60 lety :-)

16.06.2020 3 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

"Kradla jsem čas sobě, abych ho dávala jemu" ... dá se láska definovat lépe?
Dny poté, co nás někdo opustí jsou vždycky náročné, ale nakonec je každý překoná, musí, proto poučením knihy je, napoddat se tomu, o co druhý o nás stojí méně, o to mi si musime jeho pozornost vynahradit a ne se ztratit nejen z jeho života, ale také ze svého.
Klasická ukázka toho, že muž žije po celou dobu život zodpovědný jen sám k sobě. Jeho rozhodnutí nejsou lehká, ale když je udělá, udělá je bez ohledu na cokoliv, když odejde, tak odejde, vezme si pár knih a jde, ženu, děti, i minulost nechá, musí nechat jejich osudu. Ke konci zamyšlení, jak moc nás ty společné roky ovlivnily, jak moc jsme stejní a nakonec, že vyrovnat se s rozhodnutím někoho jiného může být ve finále osvobozující, narozdil od následků vlastního rozhodnutí.

14.06.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

za chyby se musi platit aneb když se Vám začne život sypat pod rukama ... jak s tím, a sam se sebou, naložit

07.06.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

děti jsou jen dospělí bez zkušeností, zaslouží si tolik respektu co všichni ostatní. Všichni rodiče vychovávají jak nejlépe mohou, někteří lépe bohužel nemohou ... moc se mi příběh líbil

01.06.2020 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

kniha o ničem a přesto o všem - kniha o životě. Terapeutická skupina chlapů v sauně - řeknou si co chtějí a život jde dál ... kéž by každý "chodil do sauny".

31.05.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

život na dědině - horší i lepší dny, jako všude, tady popsané spíš ty horší

28.05.2020 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

neurazí, neuchvátí ... rozhodně zajímavá kniha, která se četla dobře, ač nejsem fanda scifi, tak si našla i mě

16.05.2020 2 z 5

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

moc jmen, moc odboček, moc všeho jiného, než samotného děje, ale současně moc zajímavý román svým stylem

14.05.2020 3 z 5

Odpadková pohroma na planetě Zemi Odpadková pohroma na planetě Zemi Liane Moriarty

jsem dospělá, takže spisovatelka zůstane moji oblíbenou svými knihami pro dospělé, dětská mě nenadchla, i když ji není co vyčítat, jde o dojem

05.05.2020 3 z 5