Pavlína79 Pavlína79 komentáře u knih

Kramerová versus Kramer Kramerová versus Kramer Avery Corman

cokoliv může kdykoliv potkat kohokoliv z nás, mě to oslovilo, dokázala jsem se vcítit do každého z nich ....

24.07.2018

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Mé první setkání s tímto slovenským autorem dopadlo nad očekávání báječně. Nejdřív jsem si myslela, že slovenština bude na obtíž, ale šlo to snadno a děj měl spád, nechybělo ani napětí a na touhu dočíst to ještě tuto noc také bohužel došlo :-). A přitom jsem měla pocit, jak když čtu deník, nic navíc, nic nechybělo, jen popis situace krok za krokem. Malé střípky z osobních životů děj přirozeně odlehčily.

24.07.2018 3 z 5

Vzhůru do jináče Vzhůru do jináče Kaz Cooke

velmi čtivé, vtipné, nejen otrocký australský překlad, ale i poznámky jak je to v ČR

23.07.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zajímavá, intimní sonda do života jedné obyčejné ženy, matky, manželky, milenky, přítelkyně (profesně ji samozřejmě velmi uznávám a obdivuji) .... všechny máme sny, touhy, strachy, zkušenosti, naději a štěstí. Je milé si připomenout, že záleží jen na nás, jak si tohle všechno ve svém životě uspořádáme.

21.07.2018 3 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

napsáno velmi osobně, pěkné, čtivé

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

vtipné, čtivé, i když všechna témata taková nejsou, důkaz, že vše lze brát s lehkostí a humorem

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

legrační, čtivé

20.07.2018 4 z 5

Fešák a blondýnka Fešák a blondýnka Vladimír Přibský (p)

čtivé, jednoduché, ale bez jiskry

20.07.2018 2 z 5

Past pro dr. Suka Past pro dr. Suka Karel Vlasák

nudné, vzdálené, bez náboje

20.07.2018 1 z 5

Dědictví Dědictví Susan Kay

Román o životě ženy velmi inteligentní, krásné, moudré, ale nevypočítavé, která se nikdy nedokázala podělit o svou zemi, moc ani tělo. Moc pěkně napsané.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Vyprávění o tom, že všechno nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. Příběh je výborně napsaný tak, že 9letá dcera pochopila nejen příběh, ale i poučení, které z něho plyne.

19.07.2018 4 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Je těžké být na světě sami a je ještě těžší být prostě spolu. Příběh dvou osamělých srdcí, která musela o lásku bojovat nejprve sama se sebou.
Hezké, čtivé, ale žádné nové poselství či neotřelý pohled na lásku a vztahy v sobě kniha nenese.

19.07.2018 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Čtivě vykreslené vztahy na pozadi historickych událostí. Vzhledem k rozsahu celé epopeje nikdo nemůže očekávat lekce dějepisu, ale každý si z naší historie něco připomene.
A vzhled i tohoto dílu se opravdu povedl!

17.07.2018 3 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

téma staré, jak lidstvo samo, ale láska je věčná, tak proč si občas s chutí nepřečíst nějakou oddychovku :-)

14.07.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělé první setkání s tak zábavným a přesně vystihujícím autorem.
Všichni jsme, budeme či jsme byli čtyřicátníci a tak při čtení překvapeně zjišťujeme, že kniha je o nás, každý se najde, každý se pozná a přitom pobaví, zasměje a možná i poučí.

12.07.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Výborné, čtivé, pokud člověk neočekává historickou odbornost či psychologickou hloubku (to by tento skvělý společenský román neobstál), ale jinak bezva čtení, o osudech lidí v minulosti.

12.07.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Už při čtení jsem věděla, že si knihu přečtu znova a to nejlépe hned. Tak moc mi přišla dobrá.
Kniha potvrzuje, že je úplně jedno na jaké téma Backman píše, po knížce o hokeji bych nesáhla, kdyby nebyla od něj, ale tady je hokej jen jako metafora. Je to knížka, kde vás každá stránka dokáže dojmout nebo rovnou rozplakat a není to vtipem nebo napětím, žádná prvoplánovitá citovka, jen život.
Příběh je o týmu, tzn. o sounáležitosti a přátelství, o lásce a nutnosti rozeznat dobro a zlo, a to platí, ať se jedná o městečko, o sportovní klub, o rodinu nebo kamarádství.
Je to tak dobré, že i ty spoilery, které čas od času Backman udělal, jsem mu odpustila.
Kniha, kterou nelze odložit,
možná jen, aby si člověk mohl podat blok na poznámky, protože co stránka, to životní moudro, anebo kapesník, protože se člověk dojímá přesně ze stejného důvodu.

11.07.2018 5 z 5

zajímavé a velmi poutavé, před autorem smekám, ale díky širokému rozpětí časovému i množství postav nejde nic do hloubky (historie ani vztahy).

25.06.2018 3 z 5