Dědictví

Román o dramatických životních osudech anglické královny Alžběty I., druhorozené dcery Jindřicha VIII. a jeho druhé manželky Anny Boleynové, která skončila u popravčího špalku. Alžběta zdědila po matce uhrančivý půvab a po otci charisma a vysokou inteligenci, ale i překvapivě tvrdou nevypočitatelnou povahu. Usilovala o ní řada mužů, ale Alžběta odhodlaně bránila své výsadní postavení královny a odmítala se o svou moc s kýmkoliv dělit. Opravdové city chovala jen ke své zemi – kvůli Anglii byla ochotna postavit se největším evropským panovníkům, vyhrožovat jim, spřádat neuvěřitelné intriky a dávat v sázku nejen své osobní štěstí, ale i holý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12034/dedictvi-12034.jpg 4.536
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Domino

Legacy, 1998

Kniha Dědictví

alexis818
11.01.2021

Krása.Po přečtení Fantoma jsem se na tuto knihu opravdu moc těšila a právem.Bylo to skvěle napsáno ajá jsem nadšená.Knihu jsem četla s velkou pokorou a respektem,protože tenhle literární skvost si to zaslouží.Autorka je opravdu mistr psaného slova.Moje znalosti důležité části anglické historie se skvěle vyjasnily,zakotvily a mě obohatily.Autorce velmi děkuji za tak úžasný čtenářský zážitek a hluboce se před ní skláním,protože s touto knihou si musela dát obrovskou práci.Je velká škoda,že nenapsala více knih,ráda bych od ní četla stále a pořád.

Pavlína79
20.07.2018

Román o životě ženy velmi inteligentní, krásné, moudré, ale nevypočítavé, která se nikdy nedokázala podělit o svou zemi, moc ani tělo. Moc pěkně napsané.

gigi77
11.09.2017

Skvěle napsané.
Alžběta, křehká duše dítěte ukryta pod silnou osobností ženy, která mne nenechala v noci spát aniž bych si chvilku nečetla ...
Ryze dámská osobnost, která svými vrtochy, instinkty, intriky a inteligencí dokázala v Anglii zminimalizovat války a popravy, jimiž se stíhali otáčet její "mocí otupělí" předci.
V polici mi stojí další knihy o Alžbětě I., ale po tomto skvostu se mi už nechce jiné otevírat.

Mug
01.09.2017

Velmi čtivý kousek. Doporučuji

hedvikasylar
23.03.2017

Úžasná kniha, plna vášně a citu, vcítíte se do života Alžběty I. tak, jako byste byli na jejím místě. Vychází ze známých faktů a zároveň je čtivá a chytne za srdce. Kniha ve mě zanechala hlubokou stopu a vřele doporučuji k přečtení.

Tesssay
02.12.2016

Škoda, že Susan Kay nenapsala více knih, protože bych si je s chutí přečetla.
Četla jsem od ní Fantoma, který mě nadchl a i Dědictví, které jsem si okamžitě po přečtení pořídila do své knihovny a vím, že si jej brzy a ráda připomenu.
Krásný, ucelený příběh o královně Alžbětě, který ji popisuje nejen jako velmi schopnou vládkyni, ale taky jako ženu, která má své touhy a přání...

woodward
23.01.2016

Ve chvíli, kdy se Jindřich VIII. rozhodl zapudit Kateřinu Aragonskou, zadělal si na problém, a popravou Anny Boleynové ho rozhodně nevyřešil. Série jeho manželských kotrmelců vyplynula z jeho povahy a neochoty podřídit svůj soukromý život povinnostem vladaře, a do dějin se zapsal jako popudlivý surovec. Jeho dcera Alžběta po něm zdědila tu popudlivost a nějaká ta krev jí na rukou ulpěla také - i když asi méně než bylo u panovníků té doby obvyklé. V jednom však svého otce překonala. Celý svůj život a všechno úsilí podřídila jedinému záměru: vládnout své zemi - a vládnout jí úspěšně. Právě Jindřichovo soukromí, jež mělo vždy přednost před politikou a státními zájmy, přivádělo krále do situací, které vyústily v roztržku Anglie s Římem a které mu u jeho poddaných vysloužily pověst zlostného tyrana. Životopis královny Alžběty I. od Susan Kayové vypráví o ženě, která se z chyb a zločinů svého otce poučila, dokázala svou zemi zchudlou válkami povznést mezi přední mocnosti Evropy, uchránit její nezávislost na Vatikánu a nakonec i porazit Španělsko - jež tehdy bylo opravdovou světovou velmocí. Zaplatila za to krutě tím, že svůj soukromý život na rozdíl od svého otce zatlačila na poslední, nejnižší příčku svých priorit. Autorka si s tímhle životopisem "dobré královny Bess", jak jí Angličané dodnes nazývají, dala velkou práci a dokonale se jí podařilo skloubit příběh o složité, nebezpečné době anglických dějin s vyprávěním o složité duši inteligentní, silné, obdivuhodné panovnice.

Izu
02.03.2014

Velmi mě zajímá vše o této fascinující panovnici a proto jsem se s nadšením pustila do čtení.Kniha mě velmi bavila a člověk se ani chvíli nenudil.