Co život dal a vzal

Obsahuje: Kdokoli může dělat cokoli – – Morová rána – – Dusím se ve vlastní šťávě Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečovala o dospívající dcery a snažila se o literární kariéru. Náměty čerpá výhradně z vlastního života a s ironickým nadhledem líčí, co ji v něm potkalo dobrého či zlého. Optimismem, bezprostředností, upřímností a vírou v člověka a jeho schopnosti překračují její romány běžné hranice jak humoristické, tak i ženské četby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11608/co-zivot-dal-a-vzal-OPP-11608.jpg 4.6857
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

Anybody Can Do Anything, The Plague and I, Onions in the Stew, 1950

Kniha Co život dal a vzal

GaleW
26. listopadu

Opravdu zbožňuji sestru Betty Mary, to musel být bláznivý, krásný a šílený život po jejím boku

Garfi

Krásná a vtipná kniha, ačkoliv částečně pojednává o velmi smutných věcech. Obdivuju Betty s jakým humorem se vypořádala s celou řadou nečekaných životních překážek, včetně té nejhorší v podobě TBC. Čteno opakovaně.

terimila

Jedna z nejkrásnějších a nejhladivějších knížek na chvíle, kdy člověku není úplně nejlíp. Takovej tak trošku Herriott v sukních - toho si máma vždycky brávala do nemocnice a já v dospělosti pochopila, proč. MacDonaldová je mu v něčem podobná. Nestihla toho sice napsat moc, ale jsou to krásné věci, a tahle je snad nejkrásnější. Krásně vzpomíná na život - a vůbec ne lehkej - ale s obdivuhodným optimismem, vděčností, humorem a beze stop zahořklosti. Takovejch lidí, co se na život dovedou dívat podobným způsobem, není moc... a když ještě něco napíšou, je to dar. Takže díky Vám a díky za Vás a vaše psaní, paní Betty.

palka452

To musela být žena!!!

Ewik111

Nádherná knížka! Jedna z nejhezčích, co jsem kdy četla. Vždycky mi zlepší náladu, nalije optimismus do žil, pobaví .....

Aghatte

50x přečtena, stejně jako Vejce - lidskost, laskavost, humor, láska, optimismus, nezapomenutelně zapsána do dějin literatury.

ArwenAragorn

Další nezapomenutelná kniha od Betty MacDonaldové, čtená mnohokrát.

Stejně jako Vejce a já je to nekonečně optimistická knížka.Betty se snad nedá otrávit ničím,to bych chtěla umět.