Co život dal a vzal

Co život dal a vzal https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11608/bmid_co-zivot-dal-a-vzal-OPP-11608.jpg 5 1121 172

Obsahuje: Kdokoli může dělat cokoli – – Morová rána – – Dusím se ve vlastní šťávě Autorka ve volném pokračování slavného románu Vejce a já vypráví o třech důležitých etapách svého života – o období nezaměstnanosti, o době, kterou prožila jako pacientka plicního sanatoria, a konečně o obtížném údobí, kdy pečovala o dospívající dcery a snažila se o literární kariéru. Náměty čerpá výhradně z vlastního života a s ironickým nadhledem líčí, co ji v něm potkalo dobrého či zlého. Optimismem, bezprostředností, upřímností a vírou v člověka a jeho schopnosti překračují její romány běžné hranice jak humoristické, tak i ženské četby.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

Anybody Can Do Anything, The Plague and I, Onions in the Stew , 1950

Renava
05.09.2012 5 z 5

Tri knihy v jednej, všetky skvelé.. Mojim osobným favoritom spomedzi nich je "Morová rána" a môžem povedať, že v mojom ponímaní predčil i slávne Vajce a ja. Smiech cez slzy, niektoré pasáže môžem čítať dokola a vždy spoľahlivo zafungujú ako spúšťač dobrej nálady. Milujem túto knihu, jedna z tých, bez ktorých by sa moja domáca knižnica nezaobišla.

Eneo
02.08.2012 5 z 5

Betty byla moje zábava na dobu delší, než je mi u knížky zvykem, ale rozhodně to stálo za to.

Anilka13
05.07.2012 3 z 5

super kniha, ale chyběli mi v ní jakékoli city, vzhledem k tomu, že se vše odehrává ve spojitosti těch nejbližších.. první část mě zaujala, druhá byla o něco slabší a poslední mě zklamala úplně.. moc dlouhé na to, že se téměř nic neodehrálo..

snowball
16.05.2012 5 z 5

super knížka, ale na vejce a já to nemá

kadgam
18.01.2012

S Betty a jej rodinou sa cítim dobre, keď sa ku knihe vraciam.

ina77
07.12.2011 4 z 5

Hodně dávno jsem ji dostala od velmi dobré kamarádky,přečetle jedním dechem a nemohu než řící ,Anežko moc a moc dík za knihu a hlavně za to.že tady jsi! ! ! !

L.u.c.i.e1986
30.11.2011 5 z 5

Jak už jsem psala u knihy Vejce a já... Tuto knihu mám ráda i styl autorky, její optimismus :) Je to úžasné...

hortenzie
03.10.2011 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda. Vracím se k ní vždy, když je mi smutno nebo těžko. Optimistickým přístupem k životu mi vždy pomůže. Moc pěkně napsáno. Totéž Vejce a já, které jsem četla jako první.

Yvona
17.04.2011 5 z 5

Při čtení jsem se smála i plakala zároveň.Takový je život.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Ne nadarmo se tato kniha dostala mezi TOP 12 ankety Kniha mého srdce.

Gard
30.11.-0001 5 z 5

Tuto knihu miluji pro její optimismus.Autorka píše i o těžkých věcech s humorem a nadhledem.Ráda se k ní vracím a v různých situacích si vybavuji odpovídající pasáže z knihy a nacházím v nich naději a odvahu.V poslední době je to především část věnovaná dospívajícím dětem.

Nemohu si odpustit krátkou ukázku,mimořádně výstižnou a v naší rodině často citovanou:

.....Pro muže je typické,že uzavírají přátelství na základech velice povrchních a jsou svým kamarádům nelogicky věrní. "Takhle nesmíte o Karlíkovi mluvit", řekl Johny, "Karlík je můj kamarád,co na tom,že blinkal když s vámi seděl na lavičce?Povídal,že ty krevety měly pachuť."......

E.
30.11.-0001 3 z 5

Hodně osobní kniha. Je dojemná i vtipná, ale při četbě mě trochu skličovala, bylo mi z ní smutno.