pavels36 pavels36 komentáře u knih

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Nádherné oddychové čtení. Humor jak má být, postavy výborně zapadající do příběhu. Naprosto úžasný styl humoru a hlavně se fakt bavíte nad různými činnostmi všech osob. Vřele doporučuji na vyčištění hlavy :)

30.10.2019 5 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Omlouvám se,ale tohle nebylo dobré čtivo. Myšlenka celkem dobrá, děj podprůměrný a závěr očekávaný. Jediná polehčující okolnost je rok vydání což za totalitního režimu lze chápat. V současné době je to hodně velký podprůměr. Asi jsem očekával víc než komentáře od ostatních....Škoda

30.10.2019 1 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Asi jsem od toho čekal víc.Znám spousty jiných fantasy příběhů.Tento je spíše průměrný než zajímavý. Škoda :(

29.10.2019

Byl jsem při tom Byl jsem při tom Jerzy Kosiński

Naprosto dokonalý příběh, ala Forest Gump. Pohoda se vším všudy a fakt doporučuji :)

29.10.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělý příběh a velmi zajímavý konec. Doporučuji

29.10.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Hezká kniha, jen konec trochu překvapil.Přesto doporučuji i když to není na plný počet hvězd. Jedná se o zajímavou knihu pro oddech.

29.10.2019 4 z 5

Krvavý sníh Krvavý sníh Helmuth Nowak (p)

Zajímavý příběh z první linie wehrmachtu z pohledu Williho Drotnera. Nechybí akčnost, humor, nadsázka, realita i psychologie tehdejší doby. Mě se kniha líbila a rád si od pana Nowaka přečtu další pokračovaní. Není to náročné čtivo,ale pro fanoušky historie je přínosné. Děkuji

03.09.2019 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Tuto knihu doporučuji jako povinnou četbu do škol. Skvěle napsaná kniha plná historických faktů a odkazů autora. Nejedná se jen o operaci Anthropoid , ale i vše okolo SS, fašistické diktatury i přehled všech důležitých postav třetí říše. Četla se kniha jedním dechem a nikdy mě nepřestane udivovat jak to vše fungovalo v období 1935 - 1945. Zajímavý je i pohled jak byl Heydrich sestřelen při leteckém souboji a následně mu Himmler zakázal další podobné aktivity, neboť byl příliš důležitou osobou při konečném řešení. Nechci však prozrazovat děj této knihy,ale tento výtažek jsem prostě musel uvést. Závěrem bych skutečně všem chtěl doporučit k přečtení, tak aby jste si mohli sami udělat nejen názor,ale i zalepit díry u kterých jiných autorů chybí.

19.08.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Je fakt,že autor si chvílemi občas něco přibarvil a není vše tak jak píše,ale celkově hodnocení je kladné. Tato kniha pojednává o drogách v třetí říši.Od Adolfa Hitlera až po samotné vojáky wehrmachtu či letectví i námořnictvo. Ten fakt že bylo mnoho tisíce lidí závislý na drogách je evidentní. Jinak by třetí říše nebyla tak dlouho života schopná. Je to smutné co léky jak v dějinách tak i v současnosti dokáží udělat z člověka. Autor pojal dějiny trochu jiným úhlem pohledu a podle mě nezklamal. Některé pasáže si trochu přibarvil a některé zase upravil ke knize tak aby měla začátek i konec.

16.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Hodně silné čtivo.Příběh který s Vámi trochu zacloumá i otřese. Knihu hodnotím na plný počet hvězd. Nebylo hluchého místa. Období 1930 - 1948 mě vždy zajímalo nejen z pohledu nástupu fašismu či nástupu stalinismu, ale období kdy jedno zlo střídalo druhé. V této knížce se ukázala pravda nejen o násilnostech ze strany Němců,ale i ze strany Rusů. Násilnosti páchané nejen na Židech,ale i všech lidech, kteří nerespektovali tehdejší režim. O Osvětimi toho bylo napsáno hodně a nikdy mě nepřestane šokovat jaké zvěrstvo se odehrávalo v táborech. Tento příběh není jen o jednom člověku, ale celkový děj v období druhé světové války. Velmi zajímavý byl i epilog a konec knihy. Vřele doporučuji i jako povinnou četbu do škol.

15.08.2019 5 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Příběh jako celek je výborný. Bohužel závěr knihy byl až moc překombinovaný.Na můj vkus už trochu sci-fi než reálná představa. Pevně věřím,že snad další díl Reachera bude v lepším duchu tak jako byl díl ,,Jatka,, . Omlouvám se panu autorovi,ale tento díl prostě není wow a na plný počet hvězd :(

09.08.2019 3 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Velmi zajímavá kniha o významném politikovi ,osobnosti a člověku co pomohl zachránit svět před Hitlerem a nacismem. Tuto knihu doporučuji všem co se zajímají o historii v období 1917 - 1965. Na autorovi si především vážím jeho vyváženost a směr kam až zašel co se týká letopočtu. Nejde jen o biografii ,ale především o souhrn veškerého dění v různých datech s panem sirem Winstonem. Bůh stál tentokrát na správné straně a děkuji za nekonečnou historii i poznání ve které jsme se nenarodil a přesto mě zajímá i svým způsobem fascinuje.

08.08.2019 5 z 5

Esa na obloze Esa na obloze Jiří Rajlich

Výborný dokument, skvěle napsáno a absolutně věrohodné příběhy všech československých letců. Moc se mi v knize líbilo detailní zpracování vzdušných bitev i konec jejich osudů. Takovou to knihu bych dal jako povinné čtivo do škol. Kniha si právem zasluhuje plný počet hvězd a děkuji autorovi i hrdinům za II. světové války.

04.08.2019 5 z 5

Kdo jste, doktore Sorge? Kdo jste, doktore Sorge? Vladimir Ponizovskij

Velmi zajímavý a realistický příběh Richarda Sorgeho. Jednu hvězdičku jsem musel ubrat, neboť bylo vidět jak spisovatel hodně tlačí na pilu se Sovětským svazem a komunistickou propagandou. Je mi jasné,že by asi autor v domácím prostředí jinak neobstál. Avšak jako celek knihu hodnotím velice kladně. Špionážní služba v komiterně za doby druhé světové války byla mnohem více propracovanější než německý abwehr. V této knize jasně mezi řádky poznáte jak fašismus měl velké díry ve špionážních službách a jak celý systém nebyl ucelený oproti tehdejšímu Sovětskému svazu či Velké Británii nebo USA. Rozhodně doporučuji ke čtení,neboť příběh měl hlavu i patu, děj a myšlenku zachycenou skutečností.

03.08.2019 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Naprosto úžasný příběh. Právnické prostředí i pro ty, kteří nejsou odborně zdatní. Tady autor opravdu zabodoval, neboť celou knihu čtete s absolutním zájmem.Příběh neměl žádné extrémně hluché místa a autor se vyznal jak v oblasti zdravotnictví tak i v oblasti práva. Skutečně doporučuji ke čtení, žádný krvák a žádná akce typu hrdina co je nejdokonalejší na světě.Hlavní postava má spousty chyb a autor pracuje se skutečnou realitou v dané době.

02.08.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

První kniha z celé série, která nebyla zas tak úžasná.Sice má děj i hlavu i patu avšak chvílemi se příběh strašně dlouho vlekl jako by autorovi docházel nápad i šťáva. Celá série s Harrym je fajn ,ale tato jediná kniha malinko vybočuje z přirozenosti.

30.07.2019 2 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Čím víc autor knih přidává tím se zápletky množí.Doporučuji

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Další zajímavý příběh se vším všudy a opět se fajn čte. Doporučuji

Levhart Levhart Jo Nesbø

Harry je fakt dokonalý detektiv se spousty chyb.To knihu i hrdinu dělá více přirozeného.Nemám rád dokonalé postavy ala Reacher od Childa. Tato kniha se čte sama a nechybí v ní v podstatě skoro nic. Doporučuji

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Každá předchozí kniha ze série tak trochu na sebe navazuje.Takže jsem rád,že jsem četl všechny předtím.Opět skvělý příběh od hodně dobrého autora. Doporučuji