Kdo jste, doktore Sorge?

Napínavá četba o vedoucím pracovníku mezinárodního komunistického hnutí, který ve třicátých letech vstoupil do sovětské zpravodajské služby a dík své obratnosti, smělosti a mimořádným schopnostem pronikl k nejtajnějším plánům a dokumentům nacistického Německa a Japonska.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93460/kdo-jste-doktore-sorge-93460.jpg 3.45
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Svět sovětů

Richard Zorge, 1965

Kniha Kdo jste, doktore Sorge?

pavels36

Velmi zajímavý a realistický příběh Richarda Sorgeho. Jednu hvězdičku jsem musel ubrat, neboť bylo vidět jak spisovatel hodně tlačí na pilu se Sovětským svazem a komunistickou propagandou. Je mi jasné,že by asi autor v domácím prostředí jinak neobstál. Avšak jako celek knihu hodnotím velice kladně. Špionážní služba v komiterně za doby druhé světové války byla mnohem více propracovanější než německý abwehr. V této knize jasně mezi řádky poznáte jak fašismus měl velké díry ve špionážních službách a jak celý systém nebyl ucelený oproti tehdejšímu Sovětskému svazu či Velké Británii nebo USA. Rozhodně doporučuji ke čtení,neboť příběh měl hlavu i patu, děj a myšlenku zachycenou skutečností.

MadlaBo
17.03.2013

Vynikající dílo jsem přečetla jedním dechem záhy po vydání. Musím však opravit Vaše označení "vedoucí pracovník mezinárodního komunistického hnutí",neboť tím nemohl být. Doktor Richard Sorge pracoval v utajení a navíc jako tiskový atašé německého velvyslanectví v Japonsku, kde ho Japonci odhalili a popravili půlroku před koncem války. Čest jeho památce. Jeho zásluhy byly oceněny vyznamenáním až v r. 1964.
Knihu mi opět připomnělo letošní vydání DVD "Proslulý špion Richard Sorge". Původni film "Kdo jste, doktore Sorge"
z r. 1961 je bohužel stále nedostupný.

Autoři knihy

Vladimír Ponizovskij