Kdo jste, doktore Sorge?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavá četba o vedoucím pracovníku mezinárodního komunistického hnutí, který ve třicátých letech vstoupil do sovětské zpravodajské služby a dík své obratnosti, smělosti a mimořádným schopnostem pronikl k nejtajnějším plánům a dokumentům nacistického Německa a Japonska.

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93460/kdo-jste-doktore-sorge-93460.jpg 3.65
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Svět sovětů
Orig. název

Richard Zorge, 1965

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kdo jste, doktore Sorge?

Přidat komentář
pavels36
03.08.2019

Velmi zajímavý a realistický příběh Richarda Sorgeho. Jednu hvězdičku jsem musel ubrat, neboť bylo vidět jak spisovatel hodně tlačí na pilu se Sovětským svazem a komunistickou propagandou. Je mi jasné,že by asi autor v domácím prostředí jinak neobstál. Avšak jako celek knihu hodnotím velice kladně. Špionážní služba v komiterně za doby druhé světové války byla mnohem více propracovanější než německý abwehr. V této knize jasně mezi řádky poznáte jak fašismus měl velké díry ve špionážních službách a jak celý systém nebyl ucelený oproti tehdejšímu Sovětskému svazu či Velké Británii nebo USA. Rozhodně doporučuji ke čtení,neboť příběh měl hlavu i patu, děj a myšlenku zachycenou skutečností.

MadlaBo
17.03.2013

Vynikající dílo jsem přečetla jedním dechem záhy po vydání. Musím však opravit Vaše označení "vedoucí pracovník mezinárodního komunistického hnutí",neboť tím nemohl být. Doktor Richard Sorge pracoval v utajení a navíc jako tiskový atašé německého velvyslanectví v Japonsku, kde ho Japonci odhalili a popravili půlroku před koncem války. Čest jeho památce. Jeho zásluhy byly oceněny vyznamenáním až v r. 1964.
Knihu mi opět připomnělo letošní vydání DVD "Proslulý špion Richard Sorge". Původni film "Kdo jste, doktore Sorge"
z r. 1961 je bohužel stále nedostupný.


Doporučujeme

Ostrov sviní
Ostrov sviní
Rukopis Karla Velikého
Rukopis Karla Velikého
Sedm katů z Mnichova
Sedm katů z Mnichova
Hodná holka
Hodná holka

Štítky

nacisté zpravodajské služby ruská literatura

Autoři knihy

Vladimír Ponizovskij
ruská, 1928 - 1982

Kniha Kdo jste, doktore Sorge? je v

Přečtených5x
Knihotéce17x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x