Mrtvé komando (Robert de Bohême)

Mrtvé komando (Robert de Bohême) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113457/mrtve-komando-robert-de-boh-me-QVB-113457.jpg 4 60 25

Hlavní postava knihy Robert Hráský, kterému přezdívali Robert de Bohême, je vrhačem nožů v cirkuse Otava. Vydává se po stopách přátel z bývalého výsadkového komanda. Kdo zlikvidoval jeho přátele ?

mila2411
05.11.2023 4 z 5

Úlně náhodně "přečteno" jako audiokniha s výborným Pavlem Rýmským. Myslel jsem, že současný autor napsal výborné RETRO, až pak zjištěno, že tomu tak není a román je opravdu tak starý. Pěkné. Bavilo.

Čmeláček
21.06.2022 5 z 5

Skvělé čtení, zub času se na knize podle mého nepodepsal :))).

Ales.BD
06.03.2021 4 z 5

Nečekané příjemné překvapení. Hlavní hrdina by se klidně mohl jmenovat James Bond. Dokonce dostanete i padoucha, který si nemůže pomoct a před Robertovou konečnou likvidací objasní celý svůj ďábelský plán. Atraktivní prostředí, krásné ženy, spousta akce, zvraty, správné tempo.

milary
06.03.2021 5 z 5

Pro mě skvělé. A více než. Sáhla jsem skoro naslepo (skoro!, hodnocení má totiž překvapivé) a objednala si knížku na Audiolibrixu - prostě jen jako hokuspokus. Pobavilo mě, že kap66 se líbila v sedmičce, Vesmich ji plnokrevně hodnotí pouhé dva roky zpátky :), já ji slupla jako malinu zcela nedávno. Dobrodružka jaksepatří, stylově sourodá od začátku do konce, napínavá, nápaditá, a - načtená bezvadně panem Rímským, zase úplně jinak než třeba Ostrov, s krásně retro nátiskem, dokonalost sama.

kokrokr
24.01.2021 3 z 5

Věrohodnost bych vůbec neřešil. Pokud vezmu v potaz současné thrillery, jsou tam často daleko neuvěřitelnější nápady. A proč je Robert ve slušné formě? Pracuje přece v cirkuse a pravidelně trénuje. Autor to jasně vysvětlil. Je to dobrodružný akční příběh pro drsné čtenáře a já dávám tři a půl bodu.

babicka_amalka
10.05.2020 2 z 5

zklamání; nevěrohodné, nudné;

pavels36
30.10.2019 1 z 5

Omlouvám se,ale tohle nebylo dobré čtivo. Myšlenka celkem dobrá, děj podprůměrný a závěr očekávaný. Jediná polehčující okolnost je rok vydání což za totalitního režimu lze chápat. V současné době je to hodně velký podprůměr. Asi jsem očekával víc než komentáře od ostatních....Škoda

tereza1198
31.08.2019

Bývalý elitní voják, vrhač nožů a tvrdý chlap, co si cestuje ve světě, kde to tak lehké nebylo. Snaží se zjistit, co se stalo se zbytkem jeho spolubojovníků. Potkává výsledky nacistických experimentů a nikomu nic nedaruje. Má to pár prvků scifi, ale jinak je to čistá akční jízda.

jaroiva
26.05.2019 3 z 5

Samá hvězdná hodnocení, ale mě to tedy nijak zvlášť nenadchlo. Standard, ne že bych to odložila v půlce, ale brzy to zase zapomenu.

Fillipa
17.03.2019 5 z 5

Když připustím existenci Roberta, který je i 20 let po výcviku ve skvělé formě, přimhouřím oko a za závěr nesrazím hvězdičku ;-)

Opatov
11.03.2019 5 z 5

Fantastická kniha. Chytry a napinavy pribeh, ve kterém se postupně odkrývá minulost a prolíná se se současnosti. Příběh o pomstě s neuvěřitelným koncem. Moc, moc, moc se mi líbilo. DOPORUČUJI !!!!!

Jaruš7
18.02.2019 4 z 5

Poválečná msta na bojovém antifašistickém komandu.
Námět akční a dobře ztvárněný.
Válečné koncentrační zlo bylo pro výzkum cennou znalostí a tudíž pomsta je v režii autora zla.
Audiokniha s dávkou adrenalinu.

ijcro
11.01.2019 5 z 5

Je to skvělá knížka a nechce se mi věřit, že je tak stará. Četl jsem ji strašně dávno a nedávno se k ní vrátil. Odmyslíme-li reálie socialismu, jen tak lehce naznačené, tak je vyloupne zatraceně chytrý příběh se šokující pointou. Rozhodně to stojí za přečtení.

Vesmich
28.07.2018 5 z 5

Ani nevím, co mě to popadlo, to číst. Jakmile jsem se ovšem začetla, už se mě to nepustilo! Nebo já toho..Má to šťávu a napětí a příběh a šmrnc! Ani mi vlastně nepřišlo (s odstupem let asi) zvláštní, že se Robert tak nějak svobodně pohyboval mezi východem a západem a vlakem frčel do Paříže. A hlavně frčel i zpátky!!! To asi musel nebo co. Byla to jediná skvrnka na kráse. Jinak úplné Purpurové řeky!!! Líbilo moc.

85098211
21.05.2018 5 z 5

(audiokniha)
Jsem ráda, že byla kniha načtena, protože jinak bych se k ní asi nedostala vůbec. A to by byla velká škoda. Příběh je hned od začátku strhující, napětí roste s každou další přečtenou stránkou. Robert je velký sympaťák a kniha čtivá. Zápletku autor dokonale promyslel, je opravdu originální - hlavně, když uvážíme rok vzniku knihy. Rozhodně se k ní vrátím, k dokonalému zážitku určitě přispělo i vynikající načtení Pavlem Rímským. Za mne jednoznačné doporučení a nejvyšší hodnocení! :-)

Jarak
24.03.2018 5 z 5

Četla jsem už před mnoha lety, snad první knížka, kterou jsem přečetla "na jeden zátah". Nešla odložit na druhý den.

kap66
12.12.2017 5 z 5

To napětí, ty zvraty... Pamatuji si to dodnes: chodila jsem do 7. třídy (druhá polovina 70. let) a měla jít někam, z čeho se nedalo ulít. Ale já seděla a četla - u této knížky jsem pochopila sloveso "hltat" ve spojení se čtením. Já četla tehdy pořád a měla jsem období zamilovanosti do dobrodružných knih. Tato splnila naprosto všechna má očekávání, tehdy i předčila.

Boby17
29.03.2017 5 z 5

Jedna z oblíbených knížek mého mládí. Ani nevím, kolikrát jsem četl oblíbené pasáže. Ještě teď si vybavuji strhující závěr z operačního sálu.

francouz
30.10.2016 5 z 5

Vrátil jsem se do doby, kdy jsem pilně chodil do knihovny, a na tuto knížku jsme si musel počkat. Ano je to knížka o odvaze, ato nejenom hlavního hrdiny, který byl v těch dobách, kdy jsem knížku četl skoro polobohem, ale i autorovo. Vždyť se psal rok 1977 a hlavní hrdina válčil na špatné straně, byl v comandos, což se nenosilo. Kniha sama se čte velmi dobře i po letech, jsem byl hrdý na hlavního hrdinu. Co je pro mě takovým mementem této knihy je naše schopnost zaprodat svoji duši za mrzký mamon, v tomto případě za otroky, kteří by vraždili pro někoho, ano je v tom jistá sounáležitost s dobou ve které žijeme, protože stále upřednostňujeme nějaké zájmy, které se úplně neslučují s tím jak rovní bychom měli kráčet po této zemi. Za Roberta dávám plné hodnocení.

Rafa-P
23.10.2016 5 z 5

Prezentuji jen svůj osobní názor, díky za pochopení :) Strhující a napínavý akční příběh (thriller) od začátku do konce knihy se zajímavým tématem (vůbec ne nereálným), bez hluchého či nudného místa. Dokážu si představit filmové zpracování (samozřejmě ne české, spíš francouzské či americké a natočené tak v 70 - 80. letech). Ale Šiklovi se tato kniha opravdu povedla, na to, že ji napsal už v roce 1977 (já jsem tedy četl vydání z roku 1996 a nevím, jestli v tom původním z roku 1977 je něco "díky tehdejší době", jinak, ale myslím, že by nemuselo), je hodně nadčasová a rád si ji ještě přečtu, potřetí :).

detektivní a krimi romány Švýcarsko Pelhřimov české sci-fi

Jaroslav Šikl
česká, 1930 - 1985
1977  86%Mrtvé komando (Robert de Bohême)
1990  92%Variace na zločiny - 7 bestsellerů
1981  81%Legendy o Divokém západě