pavels36 pavels36 komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Nevím jak přesně ohodnotit tuto knihu. Není to thriller,ale spíše detektivní příběh vědce bioinformatiky. Samozřejmě to má vše jak by mělo být. Je to sice chvílemi vláčné a konec celkem rychlý. Avšak na plný počet hvězd to nemá.Je spousty jiných autorů,kteří vědí co chtějí čtenářům říci. Pan Andrew Mayne se v tom popravdě trochu plácal do půl knihy než se příběh dal do pohybu. Není to špatná kniha, jen jsem nejspíše čekal více. Každopádně zkusím druhý díl snad se poučil autor z chyb a v dalším pokračování to bude mít jiný průběh. Takže knihu lze přečíst né že ne,ale nedoporučuji zarytému člověku vyznávající thriller, neboť tohle je spíše lehká detektivní práce pro vysokoškoláka před závěrečnou maturitou. Děkuji

25.01.2020 2 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

s předchozím komentářem 1T0S_ naprosto nesouhlasím. Celý příběh a děj má spád, není hluchého místa jak zde uvedl přispěvatel. Kniha je špionážní thriller se vším všudy. Trochu romantiky, hodně akčních scén a nemálo přemýšlení nad postavy. Nejlepší na celé knize jsou i recepty, takže kuchařky a kuchaři si přijdou na své, neboť v každé kapitole je vždy něco snědeno a následně pak na konci kapitoly přijde recept jak to uvařit :)
Pro mě úsměvné, neboť to k thrilleru vůbec nepatří,ale jako bonus naprosto dokonalé. Knihu vřele doporučuji, neboť se tam objevují nejen smyšlené,ale i živé postavy například prezident pan Putin a další. Těším se na druhé pokračování. Děkuji autorovi za jiný úhel pohledu :)
Film jsem neviděl a ani nemusím vidět, mám svou představivost a občas se stane,že film je tisíckrát horší nebo zmrvenější než kniha...

21.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Poslední tedy zatím poslední díl série Cormoran Strike hodnotím na plný počet hvězd. I tento díl nezklamal a opět to mělo nejen hlavu i patu,ale i slušný děj, zápletka i konec. Rozhodně doporučuji přečíst nejen tuto knihu,ale i celou sérii. Je to skutečně velmi dobře napsané. Pár drobností by se našlo,ale není to nic co by mi extra vadilo. Takže na detektivní romány to skutečně má hodně vysoké hodnocení. Doporučuji

17.01.2020 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Třetí případ i příběh je opravdu hodně moc dobrý. Prostě Cormoran a jeho Robin rozplétají zapeklitý případ psychopata co nesnáší Strika. Tohle s prominutím mělo fakt koule se vším všudy" Doporučuji celou sérii

10.01.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Druhý případ a druhý příběh co stojí za přečtení. Doporučuji

10.01.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborný start celé série.Začátek trochu pomalejší a pak se to rozjede jako velmi dobrá detektivka. Doporučuji

10.01.2020 5 z 5

Za vlast a za chlast Za vlast a za chlast Helmuth Nowak (p)

Mě ty příběhy opravdu baví. Trochu historie,trochu reality,trochu vzpomínek, trochu humoru a vše z pohledu vojáka wehrmachtu. Ne nečekejte vzpomínky vojáka z bitev ani pohled do historie 2 světové války dle skutečných událostí. Toto je takový mix všeho co se stalo, nestalo či mohlo se stát. Knihu berte s rezervou, ale koho zajímá historie jako celek pak tuto sérii a vlastně všechny knihy Josefa Fraise oceníte :)
Takže doporučuji pro doplnění informací z historie a trochu oddychového čtiva...

29.12.2019 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Druhý díl s prvním dílem nemá nic společného. Opět se jedná o knížku vyprávěnou z pohledu zabijáka. Bohužel zde nelze hodnotit na plný počet hvězd. Neboť příběh sice měl hlavu a patu avšak konec byl příliš rychlý a romantický

23.12.2019 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Kniha pojednává o nájemném vrahovi a příběh je tak vyprávěn z jeho pohledu. Rozhodně je to zase trochu jiného než jeho slavný Harry Hole.
Nechybí tomu napětí, záhada, rozuzlení i akční děj. Určitě doporučuji ke čtení a na oddych, neboť se nejedná a nic složitého či psychologicky náročné čtení. Jen prosím berte knihu trochu s nadhledem. Děkuji

20.12.2019 4 z 5

Wayne Gretzky - legenda s číslem 99 Wayne Gretzky - legenda s číslem 99 Ivan Niňaj

Velmi hezky napsané. Zajímavé čtení že života legendy 99. Avšak nebyl příliš objektivní, neboť napriklad na pana Haška napsal 4 věty a na pana Jágra jednu stranu. Tudíž hodně se odklonil od objektivního pohledu na Českou republiku či Nagano. Což mi celkem k jeho postoji sedí. Je to prostě Kanaďan a nikdo není víc. Jinak doporučuji ke čtení pro fanoušky legend a svět NHL

19.12.2019 4 z 5

Zabiják mráz Zabiják mráz Josef Frais

Prostě se mi příběhy, historie, dějiny, fakta i trochu sci-fi z období druhé světové války velmi zajímá. Tento příběh a v podstatě oba díly co na sebe navazují mají hlavu a patu, nechybí tomu nic. Vychází ze skutečných událostí v bojích se Sovětským svazem z pohledu německého vojáka. Postavy jsou dějově totožné s realitou. Mám moc rád pana Nowaka a rád si přečtu další díla z jeho pera. Doporučuji ke čtení

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Od tohoto autora se dá číst cokoliv. Jeho styl psaní, umění zaujmout, nevytrhává historii z kontextu a naopak doplňuje o další fakta. Pro mě je tato kniha další z řady historických faktů pojaté brilantním stylem psaním. Doporučuji i jako povinné čtivo do škol

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Nádherné a dobrodružné čtivo co se nikdy neomrzí. Styl psaní, zápletka, příběh i napětí je prostě na plný počet hvězd. Děkujeme pane Foglare tam nahoru za Vás a nádherné knihy pro všechny generace

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Prostě klasika české dobrodružné scény. I po 20 letech si rád přečtu knihy od pana Foglara. Škoda jen že dnešní čeští spisovatelé nejdou v podobném duchu a stopách

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Kniha nebyla špatná. Jako historie a fakta je o čem psát. Jejich příběh byl určitým způsobem hrdinský. Avšak se vším co provedli bratři a ostatní nesouhlasím. Na můj vkus je to napsané jako americký akční thriller plný krve, střelby, pronásledování i zločinu na ostatních. Ano historicky souhlasí děj a je to psáno dle skutečnosti. Jenže autor si rád přidá jak jinak než pár akčních vět, které jsou popravdě řečeno zbytečné a čtenář není hloupý....

07.12.2019 4 z 5

Gustáv Husák Gustáv Husák Michal Macháček

Zajímavé čtení, plno faktů a historie jenž se stala. Doporučuji pro ty co se zajímají o historii KSČ
Na plný počet bodů to však bohužel není. Neboť mi kniha připadala dost stručná a mnoho skutečností které se stali a odehráli byli bohužel psané jen na pár vět či řádku. Spousty věcí by se dalo doplnit o životě pana Husáka a rozvést některé historické data. Zde bych autorovi doporučil přečíst si například knihy od Timothy Snydera nebo knihu HHH. Závěrem dodám, že kniha se dá přečíst za jedno odpoledne a nikterak Vás nebude nudit pokud se zajímáte o historii.

07.12.2019 4 z 5

Tohle ke čtení fakt nedoporučuji. Ano označeno jako odpad. Děj o ničem,příběh bez nápadů.

13.11.2019 odpad!

Nenáročné čtivo.Není to sice můj šálek kávy,ale dalo se to dočíst. Na odpočinek ideální.

12.11.2019 3 z 5

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Jonas Jonasson

Volné pokračování stoletého staříka. Sice autor se přiznává,že nechtěl napsat druhý díl,ale udělal správně,že dal přídavek v podobě druhého dějství. Opět nechybí humor,nadsázka,historie a samozřejmě fikce se vším všudy.Doporučuji i druhý díl avšak nejprve přečtete či poslechněte první díl

06.11.2019 4 z 5

Zajímavý fiktivní příběh propletený fikcí z historie okořeněnou o humor. Slyšel jsem v podobě audio knihy čtené od Martina Stránského a povznesl knihu o level výše. Doporučuji ke čtení jako pohodu.

06.11.2019 5 z 5