pavels36 pavels36 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Všechny knihy od Jo Nesbo se čtou výborně i tento příběh nepostrádá napětí, zápletku i trochu humoru. Doporučuji

30.07.2019 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry je vynikající čmuchal a hlavně celý příběh se čte jedním dechem. Doporučuji

30.07.2019

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ty zápletky autora jsou užasne a co kniha to severská perla. Doporučuji

30.07.2019 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry je prostě jednička a jeho přirozenost je fascinující. Doporučuji!

Švábi Švábi Jo Nesbø

Další případ severského hrdiny. Doporučuji

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Vynikající příběh. Tohle skutečně napsal život. Věřím autorovi každé slovo a přiznám se neměnil bych. Je to drastický příběh jednoho z mnoha vojáků avšak z úhlu pohledu odstřelovače. Válka , Hitler, demagogie, naděje i realita v tehdejší době byla skutečně zvláštní. Děkuji za takovou to knihu a zajímavý životní příběh. 2 světová válka byla opravdu strašná a děsná. Miliony a miliony mrtvých, pohřešovaných a nezvěstných. Hrdinů málo a né každý Němec byl špatný.Věřím, že spousta německých vojáků nevěděla do čeho jde a díky demagogie brzy v reálu prozřeli a šli proti propagandě a mašinérii.

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Zajímavá zápletka, fajn rozuzlení a hlavně se to dobře čte. český Maigret neboli kapitán Exner není žádný Reacher od Childa. Nečekejte drama,akčnost či drastické scény. Je to taková pohodová detektivka se špetkou humoru i zábavy. Doporučuji

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Kapitán Exner je takový český Komisař Maigret. Dá se to dobře číst , je tam zápletka a hlavně to má hlavu i patu. Doporučuji ke čtení

30.07.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Bohužel se nejedná o thriller ,ale o dívčí román nebo také román pro ženy. V půli knize jsem to prostě odložil. Škoda začátek vypadal dobře... :(

16.07.2019 odpad!

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Naprostá dokonalost.Tahle kniha má s prominutím koule se vším všudy :)

16.07.2019 5 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Poslechl jsem si tuto knihu formou audia a musím přiznat, že k románu a válečnému tématu mám u této knihy mnoho výhrad. Spíše bych uvedl,že se jedná o psychologickou novelu. Mnoho postav, mnoho životních událostí a to vše zasazené do druhé světové války kdy USA bojují proti Japonsku o ostrov. Nemohu si pomoci,ale chybí v knize jakákoliv akčnost , více reálné historie i pohled autora na jednotlivé postavy. Je to hodně složitá kniha,kterou jen tak za den nepřečtete. V mém případě trvala audio kniha přes 20 hodin četby. Děj byl hodně zdlouhavý a chvílemi vůbec nešlo o válečnou tématiku. Nemyslím si, že by se této knize fanoušek druhé světové války a historii všeobecně hodně začetl. Tato kniha prostě není na plný počet hvězd. Omlouvám se autorovi,ale tohle nebyla dobrá kniha se vším všudy.I když některé pasáže měli charakter i hlavu a patu, tak celkový dojem je spíše neutrální než pozitivní.

14.07.2019 2 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Naprosto skvělý začátek celé série. Doporučuji přečíst od začátku série,neboť se dozvíte o dětství hlavního hrdiny. Je to formou povídek,ale aspoň to má spád a každá povídka má děj i hlavu a patu. Moc pěkné a dávám plný počet hvězd právem :)

11.07.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

David Lagercrantz to pojal po svém a vůbec ne špatně. Samozřejmě nejde srovnat první a tento díl.Rozhodně nesrovnávat Porsche s BMW. Avšak opět to mělo hlavu a patu. Pro mě milé překvapení a zároveň hezké pokračování. Doporučuji :)

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pokračovat v rozdělané práci je vždy velmi obtížné,ale musím uznat, že se to prostě povedlo.Sice trochu psané jinak než od původního autora,ale zklamání se nedostavilo.Takže děkuji a doporučuji :)

01.07.2019 5 z 5

Opět skvělé pokračování. Akce,zápletka,psychologie,život i konec prostě super! Doporučuji

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasné pokračování a opět naprosto skvělý příběh až do konce.Vřele doporučuji :)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto skvělá kniha. Před autorem i překladem smekám. Nečekal bych od seveřanů takový to příběh! Doporučuji

Jatka Jatka Lee Child

Sice jsem si to poslechl z pracovních důvodů formou audio,ale naprosto geniální příběh se zajímavým koncem. Doporučuji :)

Druhé líbánky Druhé líbánky James Patterson

Po přečtení prvního dílu respektive Líbánky jsem se rozhodl ještě jednou k volnému pokračování Druhé líbánky.
Musím se přiznat,že první díl byl takový rozporuplný ve smyslu celé knihy.Za to volné pokračování bylo naprosto úžasné až do konce. Nebudu prozrazovat děj,ale prozradím, že chvilkami jsem čůral smíchy. Decentní humor zasažen do detektivního příběhu prostě můžu.Takže za mě plný počet. Rozhodně doporučuji přečíst jak Líbánky tak i Druhé Líbánky už z důvodu aby jste pochopily děj. Rozhodně pochvala nejen pro autora,ale velká pochvala za překlad, neboť to mělo neskutečný spád a budete hltat a hltat až do konce.No a pak přijde úsměv a řeknete si, to vůbec nebylo špatné :)

Líbánky Líbánky James Patterson

Hezký příběh se zajímavým koncem. Chvílemi trošku román pro ženy avšak dalo se to číst.
Doporučuji

24.06.2019 5 z 5